295790
پنجشنبه  26  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

يكشنبه , 06 خرداد 1397 ساعت 15:57

سرپرست معاونت سما واحد دزفول معرفی شد

سرپرست معاونت سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول با حضور جمعی از مسئولان معرفی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول در جلسه تکریم دکتر مرتضی بدخشان و معارفه دکتر علی براتی به عنوان سرپرست موقت دانشکده سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول اظهار کرد: دانشکده سما واحد دزفول یکی از موفق ترین معاونت ها در سطح استان خوزستان است و باید در رشد و شکوفایی آن تلاش کنیم. ارتقا، کیفیت آموزشی و پرورشی در مدارس سما از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید به آن توجه خاص شود.

دکتر علی افروس گفت: نقش اساتید و معلمان مدارس سما در ایجاد انگیزه تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان پررنگ بوده و می توان با تعلیم و تربیت بر پایه ارزش های اسلامی در آینده دانشجویان و دانش آموزان تاثیرگذاشت.

افروس عنوان کرد: بحث تقویت و پرورش دانش آموزان و دانشجویان مدارس سما برای آبادانی کشور امری ضروری است. از این قشر با جدیت حمایت می کنم و ان شاءالله بتوانیم با تشکیل کار گروه های تخصصی در مدارس سما ضمن ارتقای کیفیت آموزشی، مدارس هوشمند را در این مدارس راه اندازی کنیم.

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان خوزستان هم اظهار کرد: مرتضی بدخشان فردی پرتلاش بوده که با سوابقی که در آموزش و پژوهش دارند توانستند موجب پیشرفت مدارس سما و دانشکده سما واحد دزفول شوند و در جلسات و همایش های متعدد توانستیم از تجارب ارزنده وی بهره کافی را ببریم.

دکتر مهرداد افشون افزود: علی براتی با توجه به حضورشان در راس آموزشکده سما دزفول، جوانی پرتلاش، باتخصص، باتجربه و مسئولیت پذیر هستند که به عنوان سرپرست موقت دانشکده سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول منصوب می شوند.

افشون با اشاره به افق 1400 و توسعه همه جانبه مدارس عنوان کرد: اصلی ترین شاخصی که در افق 1400 مورد توجه است توسعه مدارس بوده و در آموزشکده های سما سراسر کشور در حال پیگیری و فراهم کردن بستر پیشرفت در مدارس و آموزشکده های سما هستند. یکی از مواردی که توسط سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی دنبال می شود، آشنایی دانشجویان و دانش آموزان با مهارت های شغلی است.

وی گفت: توسعه شرکت های دانش بنیان و بحث درآمدهای غیر شهریه ای که امروزه یک مبحث بسیار بزرگ در دانشگاه ها است و با توجه به این که دانشگاه های آزاد اسلامی استان خوزستان پس از تهران بیشترین آمار تعداد دانشجویان را در سطح کشور دارا هستند. ولی با این وجود باز هم به نسبت سال های گذشته شاهد کاهش تعداد دانشجو بوده ایم که باید با ایجاد فعالیت های دانش بنیان در سطح واحدهای دانشگاه و فعالیت های کار بنیان برای آموزشکده سما با مشکل کاهش دانشجو مقابله کنیم.

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان خوزستان بیان کرد: به دنبال تصویب رشته های پزشکی و پیراپزشکی در دانشکده های سما هستیم که قبلا در اساسنامه سازمان سما اجازه تصویب این رشته ها را نداشتیم ولی به لطف خدا اساسنامه سازمان سما در حال اصلاح است که در مقطع کاردانی رشته های پیراپزشکی تصویب شوند. جا دارد در این جا از سرپرست واحد دزفول بخواهیم تا از طریق پتانسیلی که واحد دزفول در سطح منطقه دارد و به عنوان یکی از دانشگاه های موفق در استان خوزستان می باشد، پیگری تصویب رشته های پیراپزشکی و پزشکی را جزو برنامه های مدیریتی خویش قرار دهند.

افشون عنوان کرد: از جمله برنامه هایی که باید در دستور کار علی براتی قرار گیرد، بحث گسترش فرهنگ بسیجی و روحیه بسیجی است. فرهنگ بسیجی به عنوان داشتن نظم، انضباط و پرکاری است. فرد بسیجی همیشه فعال بوده و باید چالش های پیش رو و فرصت ها را بشناسد و از آن ها در محیط آموزشی و کاری خود استفاده کند.

مرتضی بدخشان در این جلسه از اقدامات و فعالیت های انجام یافته در حوزه آموزشی، فرهنگی و پرورشی دانشکده و مدارس سما اشاره کرد و گفت: خوشبختانه دانشکده سما نسبت به سال گذشته از نظر تعداد دانشجویان در ترم جاری رشد داشته است که این مهم با تجارب ارزنده همکاران مجموعه سما و همدلی به سرانجام رسیده است. این جانب در طول مدت تصدی خود سعی بر این داشتم تا دانشکده و مدارس سما را به سمت درآمد غیر شهریه ای سوق دهم و در این مسیر موفق بودیم.

علی براتی رئیس دانشکده سما هم به برنامه های فرهنگی آموزشکده سما اشاره و بیان کرد: سال جاری یکی از اتفاقات میمون، کسب رتبه سوم فرهنگی دانشکده سما واحد دزفول در سطح آموزشکده های سما سراسر کشور بود. امیدواریم بتوانیم در زمینه فرهنگی، توسعه و گسترش برنامه های فرهنگی ماندگار و تاثیرگذار را اعمال کنیم. چراکه توسعه همه جانبه امور فرهنگی می تواند در پیشبرد اهداف و برنامه های علمی، آموزشی، اقتصادی و اجتماعی مفید باشد.

براتی گفت: از دیگر موارد مهمی که باید به آن ها پرداخت، بحث درآمدزایی در سطح دانشکده و مدارس سما بوده که باید به سمت درآمدزایی غیر شهریه ایی پیش برویم. تا حدودی دانشکده سما دزفول در این زمینه موفق بوده و از فضاهای مازاد جهت برگزاری آزمون های موسسات آموزشی استفاده شده است.

وی عنوان کرد: برای حرکت به سمت جلو نیاز به تصویب رشته های پیراپزشکی در دانشکده سما هستیم. تاکنون اساسنامه سما اجازه داشتن رشته های پیراپزشکی را به آموزشکده های سما نداده ولی با خبر خوشحال کننده ای که دکتر افشون گفت، حدود شش رشته پیراپزشکی مصوب در شورای نظارت هماهنگی دانشکده های سما استان خوزستان برای دانشکده سما در حال گرفتن مجوز است.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

مدرسه را نباید با قوانین خشک اداره کرد

آغاز به کار نهمین دوره مجلس دانش‌آموزی

تفاوتی بین دانش‌آموزان ایرانی و خارجی نیست

افتتاح مدرسه اتباع خارجی در ورامین/ اشتغال 110 هزار دانش‌آموز خارجی در تهران

1000 شهرستان تحت پوشش خیرین مدرسه‌یار قرار می‌گیرد

1000 شهرستان تحت پوشش خیرین مدرسه‌یار قرار می‌گیرد

تفاوتی بین دانش‌آموزان ایرانی و خارجی نیست

افتتاح مدرسه اتباع خارجی در ورامین/ اشتغال 110 هزار دانش‌آموز خارجی در تهران

مدرسه را نباید با قوانین خشک اداره کرد

آغاز به کار نهمین دوره مجلس دانش‌آموزی

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه