307212
يكشنبه  25  آذر  1397
جمعه , 11 خرداد 1397 ساعت 11:13

پیام برجامی ظریف برای همتای سنگالی‌ خود

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگال در دیدار با "صیدیکی کابا" وزیر خارجه سنگال پیام محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در پی خروج ترامپ از برجام را به همتای سنگالی وی تحویل داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا، عین اله قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگال در دیدار با "صیدیکی کابا" وزیر خارجه سنگال پیام محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در پی خروج ترامپ از برجام را به همتای سنگالی وی تحویل داد.

وزیر خارجه سنگال ضمن حمایت از توافق هسته ای و ضرورت صیانت از آن در وضعیت کنونی، برجام را یک آزمون مهم توصیف کرد که برآیند اجماع جامعه جهانی است.

وی اظهار داشت: به زودی پاسخی کتبی برای ظریف ارسال خواهد کرد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه پیش از این در خصوص اخبار منتشره مبنی بر ارسال نامه وزیر امور خارجه کشورمان به همتایان خود عنوان کرد: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نامه ای تفصیلی به همتایان خود در سایر کشورها، آخرین وضعیت برجام پس از خروج یکجانبه آمریکا از آن و تداوم رویکرد تحریک آمیز و غیر قانونی دولت این کشور در تخریب این توافق بین المللی را تشریح کرد.

قاسمی افزود: این نامه مهم توسط برخی فرستادگان ویژه و نیز سفرای جمهوری اسلامی ایران در اختیار وزرای امور خارجه دیگر کشورها قرار می گیرد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه