566006
دوشنبه  30  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 25 اردیبهشت 1397 ساعت 18:45

دکتر ولایتی:

ایران زیر بار اصلاح برجام نمی‌رود

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در پاسخ به سئوالی درباره اصلاح پذیری برجام گفت: این توهم آمریکا است و قطعا جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه حاضر نیست چیزی را به برجام اضافه یا کم کند.

به گزارش خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری آنا، دکتر علی اکبر ولایتی در پاسخ به سوال خبرنگار آنا درباره تهدیدات اخیر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علیه ایران و سوریه و واکنش حزب الله لبنان، موضع جمهوری اسلامی ایران را اینگونه بیان کرد: یکی از عادت های این رئیس بدسابقه و کینه جو و سبک سر رژیم صهیونیستی دروغ گفتن است.

وی افزود: آنچه که بر سر اینها به واسطه مقاومت سوریه آمده برعکس جلوه داده شده و گفته اند که صهیونیست‌ها توانسته‌اند به نقاط مختلف سوریه حمله و تعداد زیادی را شهید کنند. در حالی که اینگونه نیست، آنچه که در جولان اشغالی انجام شد، خسارات بسیار سنگینی به اسراییلی‌ها وارد کرد.

ولایتی تاکید کرد: همانطور که سید حسن نصرالله گفتند، اگر اسرائیل جرات کند یک بار دیگر و یا به دیگر کشورهای خط مقدم جبهه مقاومت حمله کند پاسخی قاطع تر از آنچه در جولان اتفاق افتاد دریافت خواهدکرد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در پاسخ به سوالی درباره اصلاح پذیری برجام گفت: این توهم آمریکا است و قطعا جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه حاضر نیست چیزی را به برجام اضافه یا کم کند و اروپا باید چیزی را که از دو سال گذشته بوده اجرایی کند.

وی افزود: اگر اروپا و آمریکایی‌ها بخواهند پایبندی ایران را به شروط جدید ازجمله موضوعات دفاعی و موشکی و حضور ایران را در منطقه محدود کنند ایران زیربار نمی رود. موشک مهمترین سلاح‌ها و امکانات دفاعی ماست و ایران زیربار این موضوعات نمی رود.

ولایتی گفت: فرصت کوتاهی در اختیار کشورهای اروپایی است که پایبندی خود را به مقررات بین الملل اثبات کنند و اگر بخواهند پیش شرط بگذارند ما آن را قبول نمی کنیم.

وی درباره انتخابات عراق گفت: این انتخابات بسیار خوب بود و به دولت و مردم عراق تبریک می گوییم؛ هرچه که مردم عراق بپسندند همان خوب است.

ولایتی افزود: با وجود اینکه مردم عراق اخیرا از شر تروریست ها خارج شده اند نیروهای عراقی توانستند چنان امنیتی ایجاد کنند که همه جا انتخابات به خوبی برگزار شود؛ مسلما عراق با توجه به ظرفیت هایی که دارد به یکی از مهم ترین کشورهای عربی تبدیل می شود با این انتخابات دموکراتیکی که برگزار شد سایر کشورهای عربی نیز اگر می خواهند در صحنه بمانند باید به آرا مردم توجه کنند.

ولایتی در واکنش به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی نیز گفت: جنایاتی که اسرائیل انجام داده روی جنایت کاران تاریخ را سفید کرده است یعنی مردم فلسطین با شور و توانمندی بسیار بالا در مقابل رژیم صهیونیستی ایستاده اند.

مشاور مقام معظم‌ رهبری در امور بین الملل درباره انتقال سفارتخانه آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی گفت: این موضوع خلاف ارزش های بین المللی و منشورهای سازمان ملل و مصوبات شورای امنیت است؛ یک بار هم آمریکایی ها در دهه ۵۰ این اقدام را انجام دادند و بعد از آن فشار امت اسلامی و فلسطینی ها و عرصه بین المللی موجب شد که آن ها عقب نشینی کنند.

ولایتی تاکید کرد: تمام نقاط فلسطین باید از اشغال صهیونیست ها خارج شود؛ در شورای امنیت سازمان ملل بعد از جنگ ژوئن سال ۱۹۶۷ دو قطعنامه تصویب شد که هر دو آن ها قرار گیری بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را منع می کند.

وی تصریح کرد: آمریکایی ها از این اقدام خود پشیمان خواهند شد در واقع مقاومت باعث عقب نشینی آن ها از مواضع خود خواهند شد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

جیش‌الظلم تهدید کرد: مرزبانان ایرانی را اعدام می‌کنیم

فرصت 4 ماهه FATF به ایران برای انجام اصلاحات

تمامی امکانات و اقدامات لازم برای آزادی سربازان ایرانی را به کار گیرید

پیگیری وزیر امور خارجه از وضعیت مرزبانان ربوده شده

اعتراض شدید عراقچی به دستگیری دیپلمات ایرانی در اروپا

تحریم یک بانک ایرانی در حوزه واردات دارو و غذا با 8 واسطه

FATF از سیاسی‌کاری اجتناب کند

تهدید کشورها ابزار سیاست خارجی آمریکا شده است

تحریم‌های آمریکا توهین به سازوکارهای بین‌المللی است

قاسمی حادثه تروریستی کریمه را محکوم کرد

نشانه‌ای از آمادگی برای مذاکره در آمریکایی‌ها وجود ندارد/ خروج از برجام گزینه ماست

جیش‌الظلم تهدید کرد: مرزبانان ایرانی را اعدام می‌کنیم

تحریم یک بانک ایرانی در حوزه واردات دارو و غذا با 8 واسطه

سیستم مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران عملیاتی می‌شود

فرصت 4 ماهه FATF به ایران برای انجام اصلاحات

ایران شریک ما در دوره بازسازی است

دیدار رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با دستیار وزیر امور خارجه

دیدار نماینده سازمان ملل متحد با جابری انصاری

کانادا آمادگی لازم برای پیشبرد روابط با ایران را ندارد

پارک علم‌و‌فناوری پردیس نمود بارز پیشرفت ایران است

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه