118730
شنبه  24  آذر  1397
پنجشنبه , 17 اسفند 1396 ساعت 14:57

ظریف؛

زنان پیشگام مبارزه با خشونت و نفرت هستند

وزیر امور خارجه کشورمان پیش از ظهر امروز در همایش بین‌المللی زنان، صلح و امنیت پایدار شرکت و سخنرانی کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه پیش از ظهر امروز در همایش بین‌المللی زنان، صلح و امنیت پایدار شرکت و سخنرانی کرد.

ظریف در این همایش تصریح کرد: «زنان می‌توانند پیشگام مبارزه با خشونت و نفرت باشند و هستند. پیشگام ساختن یک فکر نو؛ یک نگرش نو؛ یک دیدگاه نو مبتنی بر شفقت و رحمت باشند. زنانی که نمونه شفقت و نشانه مهر و محبت خداوند هستند، مادرانی که برای همه ما نماد مهربانی هستند می‌توانند این مهربانی را به تمام دنیا گسترش دهند.»

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: «زنان هیچگاه نباید اجازه دهند که مادران سربرنیتسا فراموش شوند؛ مادرانی که در مقابل چشمان جامعه بین‌الملل و در برابر نیروهای حافظ صلح سازمان ملل شاهد کشته شدن بیرحمانه فرزندان، برادران و پدرانشان بودند. این علایم خشونت باید توسط زنان برای همیشه به جهانیان معرفی شوند تا دیگر اجازه داده نشود که این مسائل مجددا تکرار شود.»

وی ادامه داد: «باید فهمید که امنیت ما به قیمت ناامنی دیگران میسر نیست. بفهمیم که اگر خشونت علیه زنان را تحمل کردیم فردا باید نسل کشی را تحمل کنیم. بفهمیم که اگر فرهنگ خشونت و حذف و نفرت را پذیرفتیم باید شاهد افراط نیز باشیم. باید شاهد فرهنگ قربانی باشیم. اگر فرهنگ بی تفاوتی در قبال سلاح‌های کشنده و خطرناک را بپذیریم باید شاهد آدم کشی در شهرها نیز باشیم.»

ظریف درباره مساله رفع تبعیض علیه زنان تاکید کرد: «فرهنگ خشونت، ظلم و ستم علیه زنان و کودکان مرز نمی شناسد. نباید اجازه داد به نام پیامبر عظیم‌الشان اسلام خشونت، ظلم و تبعیض علیه نیمی از جامعه اسلامی یعنی زنان رواج داده شود. نباید اجازه داد فرهنگ تبعیض، نفرت و خشونت در جامعه، منطقه و جهان جای فرهنگ محبت، مهر و برابری را بگیرد.»

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه