201625
دوشنبه  19  آذر  1397
شنبه , 20 آبان 1396 ساعت 09:49

فلاحت پیشه در گفت‌وگو با آنا؛

واشنگتن به‌دنبال سندسازی حرف های ترامپ علیه ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: از گذشته تاکنون آمریکایی‌ها در زمینه ایران هراسی به‌دنبال یک سری اسناد بودند که در زمینه توافق هسته‌ای از این حربه استفاده کردند و اکنون نیز به همان شیوه موضوع موشک و موضوعات تروریستی را مطرح می کنند.

گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا: هفته گذشته بود که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) اسنادی ادعایی و به تعبیر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان «گزینشی» را درباره ارتباط ایران با گروه تروریستی القاعده منتشر کرد.

بررسی این اسناد بیش از حد ضعیف، سندسازی دولت و سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا را که سابقه‌ای طولانی در جعل، سندسازی‌ و فریب افکار عمومی جهان برای رسیدن به اهداف سیاسی و راهبردی خود را دارند اثبات می‌کند. در واقع واشنگتن با اینگونه اقدامات در تلاش است تا سندی برای اثبات حرف‌های بی‌پایه و اساس دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بسازد.

حشمت‌الله فلاحت‌ پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آنا درباره این «سندسازی بی‌شرمانه» می‌گوید: «دو دسته موضوعات در رابطه میان ایران و آمریکا وجود دارد؛ یکی اسناد و دیگری ادعاها است. آمریکایی‌ها اسناد اصلی را از کودتای 28 مرداد تاکنون منتشر نکرده‌اند، چرا که نشان دهنده عمق خوی استکبار و نگاه غیر انسانی آمریکایی‌ها به ایران است.»

وی افزود:‌ «در موضوع انتشار اسناد نیز آمریکایی‌ها از زمانی که توانستند با استفاده از جریانات سلفی، شوروی را از افغانستان خارج کنند، از این دست اقدامات برای جریان‌سازی ایذایی علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کرده‌اند. درواقع باید گفت، اسناد واقعی نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها پشت تروریسم سلفی از القاعده تا داعش هستند و محور اصلی اقدامات آن‌ها علیه ایران و دنیای اسلام است.»

فلاحت‌پیشه تصریح کرد: «موضوعاتی که دولتمردان آمریکایی درباره ارتباط ایران با القاعده مطرح می‌کنند، صرفا ادعا است که مطرح شده و نخستین بار نیز جرج بوش پسر در سال 2001 این ادعا را مطرح کرده بود. او مدعی شده بود که ایران را باید محور شرارت قرار داد. آمریکایی‌ها در این مدت تلاش کردند تا برای ادعاهای خود سندسازی کنند ولی واقعیت این است که تروریسم سفلی فرزند ناخلف آمریکا است و ایران نیز بزرگترین قربانی تروریسم سلفی است و کماکان آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند تا برای داعش از ریشه‌های همین تروریسم سلفی استفاده کنند.»

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به این سوال که «ارتباط این اسناد و سیاست ایران هراسی آمریکا به‌ویژه در دوره ترامپ را چگونه ارزیابی می‌کنید؟» گفت: «از گذشته تاکنون آمریکایی‌ها در زمینه ایران هراسی به‌دنبال یک سری اسناد بودند که در زمینه توافق هسته‌ای از این حربه استفاده کردند و اکنون نیز به همان شیوه موضوع موشک و موضوعات تروریستی را مطرح می کنند.»

وی افزود: «من معتقدم در منطقه غرب آسیا ایران‌هراسی جواب نمی‌دهد، چرا که منطقه شاهد است از زمانی که ایران نخستین شکست را به داعش در منطقه جلولاء وارد کرد و زباله‌هایی را که آمریکا پخش کرده بود جمع کردند، آمریکایی‌ها و ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در عمل نقش دوگانه داشته‌اند.»

گفت‌وگو از: مجتبی اسماعیلی

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه