شنبه  04  خرداد  1398
دوشنبه , 02 اردیبهشت 1398 ساعت 19:23

سید حسن نصرالله:

هیچ طاغوتی نمی‌تواند معامله قرن را به فلسطینیان تحمیل کند

دبیر کل حزب الله لبنان حادثه تروریستی در سریلانکا را به‌شدت محکوم کرد و درباره فلسطین گفت: هیچ طاغوتی نمی‌تواند معامله قرن را به فلسطینیان تحمیل کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از «المنار»، سید حسن نصرالله در مراسمی که به مناسبت سی و چهارمین سالگرد تأسیس انجمن امام مهدی (عج) در مجتمعی نزدیک سفارت کویت در بیروت برگزار شد، گفت: «من از همگان می خواهم تا به مقابله جامع با تروریسم و ابزارهای آن برخیزند و مقابل هر کسی که از تروریسم حمایت می کند ایستادگی کنند».

وی افزود: «ما به شدت جنایتی را که شب گذشته در سریلانکا رخ داد محکوم می‌کنیم. این اقدام نوعی تروریسم وحشیانه و غیر انسانی بود».

دبیر کل حزب‌الله لبنان تصریح کرد: «روز ولادت امام زمان (عج) را به همه مردم لبنان و اعضای انجمنی که اکنون در مراسم سالگرد تأسیس آن قرار داریم تبریک عرض می‌کنم. این انجمن تمرکز خود را بر شناخت حالات انسان‌ها در دوره اخرالزمان گذاشته است، دوره‌ای که در آن صالحان به حکومت خواهند رسید و قسط و داد برپا خواهد شد و زمین دیگر شاهد حضور ظالمان و مستکبران نخواهد بود».

سید حسن نصرالله تصریح کرد: «از بدیهیات هر دین آسمانی این است که روزی زمین از ظلم و جور ظالمان خالی خواهد شد و صالحان به حکومت خواهند رسید و عدل الهی حکم‌فرما خواهد شد. همچنین طبق آموزه‌های ادیان آسمانی، یهودیان منتظر مسیح (ع) می‌مانند تا بر آنها حکومت کند؛ عقیده‌ای که مسلمانان نیز به شکل دیگر با آن موافق هستند. مؤمنان منتظر ظهور فردی از ذریه پیامبر اکرم (ص) هستند که او امام زمان (عج) نام دارد».

وی درباره نقش مقاومت در امید به خداوند و کسب روحیه، گفت: «تاریخ لبنان ثابت کرده است کسانی که گزینه مقاومت را رد کردند، با مشکلاتی همچون یأس و ناامیدی مواجه شدند و کسانی که طریق مقاومت را پیمودند امیدوار و با اعتماد به نفس بودند. کسانی که در 1982 میلادی مقابله با دشمن صهیونیستی را رد کردند، اکنون سرافکنده و ناامیدند و در مقابل، مقاومت و کسانی که اعتماد به نفس و اتکای به خدا دارند، سرافراز و با قدرت هستند و شکست را به دشمن خواهند چشاند».

سید حسن نصرالله درباره موضوع فلسطین گفت: «هیچ‌یک از طاغوت‌های جهان نتوانستند قصد و نیت خود را بر فلسطینیان تحمیل کنند؛ زیرا فلسطینیان با امید به خدا راه مقاومت را پیموده‌اند. درواقع نقطه اتکای هر تقابلی، تمسک جستن به نقطه امید، زیر بار زور نرفتن و اتکا داشتن به قدرت بی‌انتهای ملت است. اکنون نیز هیچ طاغوتی نمی‌تواند معامله قرن یا امثال چنین مواردی را به آنها تحمیل کند». 

دبیر کل حزب‌الله لبنان درباره وضعیت اقتصادی لبنان گفت: «همگان بر دشوار بودن اوضاع اقتصادی در کشور واقف هستند و به‌دنبال راه حل می‌گردند، اما راه‌ حل ساده نیست و باید یکدیگر را تحمل و صبر پیشه کنیم تا بتوانیم تصمیمات شجاعانه بگیریم».

سید حسن نصرالله در واکنش به خبر روزنامه «الرأی» چاپ کویت که نوشته بود لبنان و رژیم صهیونیستی در تابستان وارد جنگ خواهند شد، گفت: «محتوای آنچه در این روزنامه چاپ شد به طور کامل نادرست بود و در زمان بسیار بدی نیز چاپ شد؛ من در هیچ جلسه‌ داخلی، دو طرفه و نه هیچ جلسه دیگری و نه حتی پیش خودم هم نگفته‌ام که در تابستان، اسرائیل علیه لبنان وارد جنگ می‌شود».

وی افزود: «من حتی هیچ‌وقت نگفته‌ام که در میان شما نخواهم بود، زیرا عمر دست خداست. حتی هیچ‌وقت نگفته‌ام که فرماندهان صف اول و دوم کشته خواهند شد و هر آنچه در این روزنامه آمده، تخیلی است و  به هیچ عنوان صحت ندارد».

سید حسن نصرالله همچنین شایعه شبکه «العربیه» را درباره درگیری میان نیروهای روسیه و ایران در سوریه و ورود حزب‌الله در حمایت از ایران به‌طور کامل تکذیب کرد و آن را بی‌اساس خواند. وی گفت که همکاری‌ها همچون گذشته با وجود برخی اختلافات سیاسی  ادامه دارد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود درباره تمدید نکردن معافیت نفتی برخی کشورها برای خرید نفت ایران از سوی آمریکا گفت که ترامپ می‌خواهد ایران، ونزوئلا و سوریه را تنبیه کند و به چیزی که از راه نظامی به آن نرسیده بود، از راه تحریم دست یابد. وی گفت که امروزه با مظاهر جدیدی از استکبار و بی قانونی و دشمنی آمریکا علیه دولت‌های بزرگ مواجه هستیم.

نصرالله تأکید کرد: «ما نه تنها در مقابل صحنه‌ای جدید از ستمگری آمریکا به کشوری بزرگ و مهم یعنی ایران، بلکه شاهد تجاوز به کل دنیا هستیم؛ زیرا آمریکا با این کار، همه نهادهای بین‌المللی و منافع کشورها و متحدان بزرگش را نادیده گرفته است».

سید حسن نصرالله این سؤال را مطرح کرد که چرا ایران و ونزوئلا و قبل از اینها،‌ سوریه تحریم می‌شوند و این‌گونه پاسخ داد که قانون جنگل آمریکا حاکم است که از تروریسم حمایت می‌کند، هزاران نفر را می‌کشد و ادعای مبارزه با تروریسم هم می‌کند».

وی افزود: «جهانی که مقابل تجاوز ترامپ به حقوق ایران ساکت است، در واقع درهای خود را مقابل تجاوزگری ترامپ (و آمریکا) باز کرده است. این رفتاری شیطانی، استکباری و ستمکارانه است. ملت‌ها و کشورها باید با این رفتار مقابله و تصمیم‌های ظالمانه و متکبرانه آمریکا را رد کنند».

انتهای پیام/4033/

http://ana.ir/i/375577
کاریکاتوریست معروف «معامله قرن» را به سخره گرفت + عکس

کاریکاتوریست معروف «معامله قرن» را به سخره گرفت + عکس

معامله قرن محکوم و طرحی میان نتانیاهو و ترامپ است

معامله قرن محکوم و طرحی میان نتانیاهو و ترامپ است

داعش؛ عامل حملات مرگبار سریلانکا

داعش؛ عامل حملات مرگبار سریلانکا

احتمال جنگ حزب‌الله با رژیم صهیونیستی در تابستان

احتمال جنگ حزب‌الله با رژیم صهیونیستی در تابستان

اقدام ترامپ علیه سپاه نشان‌دهنده کمال وقاحت آمریکایی‌هاست

اقدام ترامپ علیه سپاه نشان‌دهنده کمال وقاحت آمریکایی‌هاست

کشورهای عرب از طرح صلح با صهیونیست‌ها خارج شوند

کشورهای عرب از طرح صلح با صهیونیست‌ها خارج شوند

سید حسن نصرالله محبوب و بزرگ‌ترین تهدید رژیم صهیونیستی است

سید حسن نصرالله محبوب و بزرگ‌ترین تهدید رژیم صهیونیستی است

 حزب‌الله لبنان تبعیت لندن از سیاست‌های آمریکا را محکوم کرد

حزب‌الله لبنان تبعیت لندن از سیاست‌های آمریکا را محکوم کرد

اشک شوق سید حسن نصرالله از دیدار رهبر انقلاب و بشار اسد

اشک شوق سید حسن نصرالله از دیدار رهبر انقلاب و بشار اسد

تعداد اخبار امروز گروه : 1 خبر