پنجشنبه  31  مرداد  1398
دوشنبه , 22 بهمن 1397 ساعت 17:00

ناصر ابوشریف در گفتگو با آنا:

انقلاب ایران نشئت‌گرفته از ایمان به ولایت فقیه است

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران گفت: انقلاب اسلامی اقدامی منحصربه‌فرد از سوی مردم ایران بود که نشئت‌گرفته از ایمان به ولایت فقیه است.

گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا-مجتبی اسماعیلی: مردم ایران اسلامی امسال پرشکوه‌تر از سال‌های گذشته در عرصۀ تجدید میثاق با آرمان‌های رهبر انقلاب حاضر شدند و با حضور میلیونی خود در اطراف میدان آزادی و شهرهای دیگر کشورمان ثابت کردند پای کار انقلاب خود ایستاده‌اند. 

انقلابی که فلسطین و احقاق حقوق ملت‌های مظلوم جهان را در رأس اولویت‌های خود قرار داده است و در این راستا جنبش‌های مقاومت اسلامی در منطقه و فلسطین چشم امیدشان به سیاست‌ها و خط مشی‌های انقلاب اسلامی است.

ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه غرب آسیا و محور مقاومت گروه بین‌الملل آنا گفت: «انقلاب اسلامی، انقلاب جامعی است که همه سطوح جامعه را دربرگرفته و فقط به تغییر شاه خاتمه نیافت و انقلاب عظیمی در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، فکری، گفتمانی و ... بود. اکنون و در سایه مرجعیت دینی و سیاسی همچون امام خامنه‌ای، جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان مرجع فکری منطقه قرار دارد و انقلاب ایران با رهبری ایشان در حال‌ رهبری جریان‌های فکری، فرهنگی و گفتمانی منطقه است».

وی افزود: «امام خامنه‌ای تنها رهبر ایران نیست و رهبری یک امت اسلامی را در همه سطوح برعهده دارد. ایشان از نظر دینی، ولی امر مسلمین جهان و به‌تعبیر دیگر رهبر مسلمانان جهان در امور فکری و سیاسی هستند. اگر در مرجعیت جهان نگاهی بیندازید هیچ مرجعی را نمی‌بینید که هر دو وجهه دینی و سیاسی را به‌طورکامل در خود جمع داشته باشد ولی امام خامنه‌ای هر دو مزیت را دارا هستند».

ابوشریف سپس رهبری انقلاب اسلامی را با رهبری دیگر کشورهای منطقه مقایسه کرد و گفت: «به‌عنوان نمونه در عربستان رهبری جامعه را کسی برعهده دارد که خود را خادم حرمین شریفین می‌داند ولی از اوضاع سیاسی بویی نبرده و نمی‌تواند جامعه عربی را اداره کند. دیگر مراجع نیز چه در ایران، فلسطین، عراق و ... وضعیت مشابهی دارند و بیشتر درگیر اوضاع دینی هستند و تسلط چندانی بر امور سیاسی ندارند. بدتر اینکه در برخی کشورها هم‌چون مصر و عربستان مفتی‌هایی وجود دارند که حتی فهمی از دین ندارند و دین را اشتباه به مردم تعلیم می‌دهند. برخی از این علمای اسلامی نیز هستند که از دین اطلاعی ندارند و متأسفانه با راهنمایی‌های دینی خود مردم را گمراه می‌کنند».

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران تصریح کرد: «امام خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ایران تنها رهبری است که می‌تواند هم راهبری سیاسی و هم دینی جامعه اسلامی را برعهده داشته باشد. وقتی می‌گویم اسلام منظورم لبنان، عراق و شیعه و سنی نیست بلکه منظورم کل جهان اسلام است».

وی افزود: «انقلاب ایران از لحاظ سیاسی، فکری و تمدنی، انقلابی جهان‌شمول است که رهبری آن را امام خمینی(ره) برعهده داشت. این انقلاب، اقدامی منحصربه‌فرد از سوی مردم ایران بود که نشئت گرفته از ایمان به ولایت فقیه است. ایران، فلسطین را قبله راهبردی جهان اسلام قرار داده است. فتحی شقاقی، بنیان‌گذار جنبش جهاد اسلامی این تفکر انقلاب اسلامی را در فلسطین دنبال کرد و زمانی که به‌عنوان دانشجو در مصر بود، کتابچه‌ای به‌نام امام خمینی، انقلاب اسلامی و راه‌حل جایگزین به چاپ رساند».

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد: «دشمنان نظام اسلامی همواره تلاش کرده‌اند تا این انقلاب را نابود کنند و مانع از پیشرفت آن شوند، ولی جمهوری اسلامی ایران خلاف نقشه‌های آنان در همه حوزه‌ها ازجمله سیاسی، علمی، فرهنگی و اقتصادی پیشرفت‌های زیادی کرده است که بسیار جای خوشحالی دارد. هدف دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران نابود کردن بافت کشورهای اسلامی است، ولی امام خمینی(ره) خط بطلانی بر همه توطئه‌های آنان کشیده است».

ابوشریف گفت: «متأسفانه برخی‌ با دنبال کردن موضوعات حاشیه‌ای هم‌چون جناح‌بندی‌های چپ و راست، مشکلات طایفه‌ای، اختلافات حزبی و غیره تلاش می‌کنند کلیت انقلاب اسلامی را نادیده بگیرند ولی آنچه به‌نظر من اهمیت دارد همان کلیت و موجودیت نظام جمهوری اسلامی برای جهان اسلام است و باقی مشکلات و انحرافات باید به‌شیوه‌های مختلف حل و فصل شود. انقلاب اسلامی ایران آن قدر موضوع مهمی است که این روزها محققان و پژوهشگران بزرگی در سراسر دنیا در اندیشکده‌های مطرح جهان دنبال پی بردن به فلسفه چنین نظریه‌ای هستند و ایران را با نظام سیاسی خود موشکافی می‌کنند و می‌خواهند به این سؤال پاسخ دهند که چه عاملی باعث شده است یک کشور اسلامی هم‌چون ایران با وجود مشکلات فراوان و تهدیدات از سوی قدرت‌های جهان، این روزها چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب خود را جشن بگیرد.»

وی افزود: «وضعیت ایران و متحدانش در منطقه ممتاز است و کارشناسان خبره جهان دنبال بررسی این موضوع هستند که چه عاملی باعث شده است ایران با وجود تهدید از سوی آمریکا و قدرت‌های غربی بتواند یکه‌تاز میدان مقابله با تروریسم در منطقه باشد. به‌عنوان نمونه در موضوع سوریه و حتی موضوع عراق برای جهان قابل باور نیست که ایران بتواند در اوج امنیت، وزیر امور خارجه خود را به این کشور اعزام کند، آن‌هم در زمانی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با چراغ خاموش به گوشه‌ای از عراق سفر کرد و با دست رد مقام‌های آن کشور نیز مواجه شد».

ابوشریف تأکید کرد: «ایران اکنون در منطقه در حوزه‌های سیاسی و نظامی و در همه زمینه‌ها جایگاه ممتازی دارد. چنین کشوری با چنین جایگاهی امروزه موضوع فلسطین را در همه ابعاد انسانی، فرهنگی، نظامی و غیره در رأس اولویت‌های سیاسی خود قرار داده است و در مقابل پروژه‌های غربی از منافع فلسطینیان حمایت می‌کند. این نگاه ویژه به‌خاطر این نیست که به فلسطین ترحم کنند بلکه به این خاطر است که موضوع فلسطین را موضوع مهمی برای جهان اسلام می‌دانند».

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران گفت: «دشمن صهیونیستی امنیت منطقه و جهان اسلام را هدف قرار داده است و ایران با پی گرفتن موضوع فلسطین دنبال مقابله با توطئه‌های آمریکایی - صهیونیستی در منطقه است. امام خمینی(ره) موضوع مبارزه با استکبار غربی را پایه‌گذاری کردند و استکبار جهانی بخشی از توطئه غربی‌ها برای هجمه و سلطه بر جهان است».

انتهای پیام/4033/پ

http://ana.ir/i/359534
رژیم صهیونیستی بهای تعرض به مسجدالاقصی را خواهد پرداخت

رژیم صهیونیستی بهای تعرض به مسجدالاقصی را خواهد پرداخت

تلاش آمریکا برای جلوگیری از صدور نفت ایران با هدف تجزیه منطقه است

تلاش آمریکا برای جلوگیری از صدور نفت ایران با هدف تجزیه منطقه است

جهاد و شهادت در اسلام با تفکر داعش تفاوت اساسی دارد

جهاد و شهادت در اسلام با تفکر داعش تفاوت اساسی دارد

بسیج جهانی از برکات انقلاب است

بسیج جهانی از برکات انقلاب است

جامعه الزهرا مهد تربیت دختران پیشگام جهاد خواهد بود

جامعه الزهرا مهد تربیت دختران پیشگام جهاد خواهد بود

انقلاب ایران به اسلام و معنویت در سرتاسر جهان جان تازه‌ای بخشید

انقلاب ایران به اسلام و معنویت در سرتاسر جهان جان تازه‌ای بخشید

شهید فتحی شقاقی ریسمان وحدت گروه‌های فلسطینی بود

شهید فتحی شقاقی ریسمان وحدت گروه‌های فلسطینی بود

انقلاب اسلامی ایران انقلابی کاملاً مردمی است

انقلاب اسلامی ایران انقلابی کاملاً مردمی است

ایران پای ثابت حمایت از فلسطین/ مقابله با ظلم عین عدالت است

ایران پای ثابت حمایت از فلسطین/ مقابله با ظلم عین عدالت است

ایران فلسطین را قبله راهبردی جهان اسلام قرار داده است

ایران فلسطین را قبله راهبردی جهان اسلام قرار داده است

مسئله رژیم صهیونیستی «بُحران موجودیت» است

مسئله رژیم صهیونیستی «بُحران موجودیت» است

تحریم ایران به‌دلیل حمایت از محور مقاومت/ داعش پیمانکار آمریکاست

تحریم ایران به‌دلیل حمایت از محور مقاومت/ داعش پیمانکار آمریکاست

انقلاب اسلامی ایران  یک‌تنه در برابر استکبار جهانی ایستاده‌ است

انقلاب اسلامی ایران یک‌تنه در برابر استکبار جهانی ایستاده‌ است

واکنش مقاومت به شهادت جوانان فلسطینی، صهیونیست‌ها را شگفت‌زده خواهد کرد

ارتش سوریه شهر خان شیخون را از تروریست‌ها پاک‌سازی کرد

رئیس کمیته دفاعی دومای روسیه: اقدامات ترکیه در ادلب با توافقنامه سوچی مغایرت دارد

تأکید بشار الجعفری بر پایان حضور غیرقانونی آمریکا و ترکیه در سوریه

وزیر اسرائیلی: ارتش آماده عملیات نظامی علیه غزه است

رئیس سابق سیا: خروج پنتاگون از سوریه، اعلام فراخوان عمومی برای حمله به آمریکاست

ایران به دلایل حقوقی مخالف مشارکت آمریکا در ایجاد منطقه امن در سوریه است

نقض آتش‌بس در سوریه بی‌پاسخ نمی‌ماند

اعتراف نتانیاهو به هدف قرار دادن مواضع حشدالشعبی در عراق

مرگ مشکوک فعال سیاسی لبنانی

جنگنده های ائتلاف سعودی به صنعا حمله کردند

افغانستان در صدمین سالگرد استقلالش به خون نشست

هنیه: ایران حامی همیشگی مقاومت/ دست از مقاومت نمی‌کشیم

3 شهردار ترکیه به دلیل حمایت از تروریسم برکنار شدند

پیام اقتدار یمنی‌ها به آمریکا و عربستان/ چرا رادارهای پیشرفته عربستان پهپادهای انصارالله را شناسایی نکردند؟

پیام تسلیت لاریجانی به رئیس مجلس نمایندگان افغانستان

شلیک موشک بالستیک «زلزال ۱» به منطقه عسیر

داعش مسئولیت حمله انتحاری به مراسم عروسی در کابل را بر عهده گرفت

جشن صدمین سالگرد استقلال افغانستان به تعویق افتاد

هشدار فرماندهی عملیات مشترک عراق به پرنده‌های ناشناس