يكشنبه  05  خرداد  1398
يكشنبه , 15 مهر 1397 ساعت 06:00

تحویل اس300 روسی امنیت را به سوریه بازمی‌گرداند؛

قدرت دفاعی روسیه در خدمت ارتش سوریه

با نصب اس300 در سوریه، ترس بر نیروی هوایی رژیم کودک‌کش صهیونیستی غلبه کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا؛ زمانی‌که روسیه از انتقال سامانه دفاعی «اس300» به سوریه و نصب آن برای تقویت دفاع هوایی در برابر موشک‌ها و جنگنده‌های متجاوز به حریم هوایی سوریه خبر داد، ترس بر نیروی هوایی رژیم کودک‌کش صهیونیستی مستولی شد.

این اقدام گرچه می‌تواند به معنای پاسخی در برابر ساقط‌کردن هواپیمای شناسایی روسیه از سوی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی باشد، اما می‌تواند دفاع هوایی سوریه را که هر هفته آماج حملات موشکی دشمنان است، تضمین کند.

سامانه‌های «اس300» به حدی برای روسیه دارای اهمیت بود که تا چند دهه بعد از ساخته‌شدن، مسکو حاضر نبود آن را به کشور دیگری صادر کند. سامانه‌ای که با تبلیغات روس‌ها تاکنون اعتبار خوبی در بازار تسلیحات هوافضای جهان به خود اختصاص داده و حتی سایه ترس را برای خلبانان کشورهای عضو ناتو ایجاد کرده است.

هشدار به واشنگتن

روسیه با این پاسخ اهداف دیگری را نیز درنظر داشت. روس‌ها از بی‌توجهی ناتو و به‌ویژه آمریکا به پیام‌ها و هشدارهایش درباره حمله نکردن به سوریه خشمگین است. آن‌ها از اینکه در میدان نبرد در سوریه پیروز شده‌اند، اما ناتو آن‌ها را به‌حساب نمی‌آورند بسیار عصبانی‌اند. دقیقاً آمریکا باآنکه می‌داند با حملات موشکی هرگز نمی‌تواند سرنوشت جنگ را تغییر دهد، دست به موشک‌باران برخی اهداف در سوریه می‌زد تا فقط و فقط روسیه را تحقیر کند.

روس‌ها که نمی‌خواستند و شاید هنوز هم نمی‌خواهند با رژیم صهیونیستی به‌طور مستقیم وارد درگیری شوند چه رسد به آمریکا، اکنون این زحمت را پذیرفته‌اند که هر هدف پروازی را برفراز حریم هوایی سوریه منهدم کنند. اکنون سوریه باید از همان امنیتی برخوردار باشد که خاک اصلی سرزمین روسیه بهره‌مند است.

«اس300» همان سامانه‌ای است که روس‌ها اعتبار بالایی برایش قائل‌اند و البته بازار خوبی نیز به دست آورده‌ و مسکو توانسته است قراردادهای سودآوری را با کشورهای مختلف جهان برای فروش در مدل‌های مختلف امضا کند. برای نمونه، تحویل «اس300» به ایران و فروش «اس400» به چین و قطر موجب شد حتی کشوری مانند ترکیه که عضو ناتو است ترغیب شود به‌صف خریداران اس400 بپیوندد.

روس‌ها در گذشته سامانه‌هایی مانند پاتریوت آمریکا و گنبد آهنین رژیم صهیونیستی را به‌مانند اسباب‌بازی به‌سخره می‌گرفتند اما با اقدام اخیر پوتین، این مسکو است که آزمونی بزرگ و سخت برای اثبات کارایی‌های سامانه دفاعی «اس300» به جان خریده است.

به‌طور قطع موشک‌های کروز چه هواپایه و چه دریاپایه بازهم از طرف آمریکا یا رژیم صهیونیستی به سوریه پرتاب می‌شوند، اما با این حرکت روسیه دیگر شاهد انهدام مکانی در سوریه نخواهیم بود.

انتهای پیام /4033/ن

http://ana.ir/i/315785
موشک‌های اس 300 سوریه 250 کیلومتر بُرد دارند

موشک‌های اس 300 سوریه 250 کیلومتر بُرد دارند

استقرار اس 300 در سوریه باعث افزایش تنش‌ها می‌شود

استقرار اس 300 در سوریه باعث افزایش تنش‌ها می‌شود

سوریه با اس 300 فاز جدیدی از پدافند هوایی را تجربه خواهد کرد

سوریه با اس 300 فاز جدیدی از پدافند هوایی را تجربه خواهد کرد

عملیات نظامی در سوریه را متوقف نمی‌کنیم

عملیات نظامی در سوریه را متوقف نمی‌کنیم

سامانه‌های دفاع هوایی اس-300 به طور کامل به سوریه تحویل داده شد

سامانه‌های دفاع هوایی اس-300 به طور کامل به سوریه تحویل داده شد

دریافت اس 300 حق مسلّم سوریه است

دریافت اس 300 حق مسلّم سوریه است

تعداد اخبار امروز گروه : 16 خبر