1651574
چهارشنبه  30  آبان  1397
چهارشنبه , 21 شهریور 1397 ساعت 17:28

مجری شبکه سلطنتی از بی‌کفایتی مدیرانش پرده برداشت

مجری بخش فارسی رسانه شبکه سلطنتی انگلیسی بی‌بی‌سی در شبکه اجتماعی خود به‌طور رسمی خبر استعفا از حرفه خود را اعلام کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، پس از شیوع سندروم استعفا در میان کارکنان شبکه بی‌بی‌سی فارسی، این بار پناه فرهاد بهمن، مجری این شبکه رسماً از سمت خود استعفا کرد.

پیش‌ازاین، مهدی پرپنچی، فرداد فرحزاد و جمعی دیگر از مجریان بی‌بی‌سی فارسی از این شبکه کناره‌گیری کرده بودند و حواشی زیادی از اوضاع نابسامان کادر خبری این رسانه منتشرشده بود که از شرایط بغرنج آن حکایت دارد. پناه فرهاد بهمن، در مورد علت خروجش از بنگاه خبرپراکنی انگلیس اظهار داشته است که طی هشت ماه اخیر طی اعتراضی صنفی از حضور در خروجی برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی امتناع کرده است.

بهمن در تشریح جزئیات اختلاف خود با این شبه رسانه گفته است: «هرچند مدیریت ارشد به حقانیتم و بازنگری تصمیم‌های ناعادلانه مدیران بخش فارسی رأی داده‌اند، متأسفانه عریان شدن عمق بی‌صداقتی و بی‌کفایتی مدیرانم، تحملشان را برایم غیرممکن کرد و نگذاشت این گره با دست باز شود.‌» وی همچنین در مورد متحمل شدن هزینه‌های سنگین اشتغال در بی‌بی‌سی سخن به میان آورد و ریشه ناکارآمدی‌ها را «در ناآگاهی و کم‌دقتی‌ها و بی‌کفایتی‌های» مدیران این شبکه دانسته است.

خبرنگار مستعفی بی‌بی‌سی فارسی آمار کارکنانی که در طول یک سال گذشته از این شبکه جدا شده‌اند را ده نفر اعلام کرد و افزود که همه آن‌ها به یک دلیل واحد از سمت خود کنار نرفته‌اند که این اعتراف، نشان از عمق فاجعه و چندلایه بودن معضلات در این شبکه مغرض و معاند دارد.

نکته جالب‌توجه اینجاست که بخش اعظم کارکنان و کارشناسان بوقچی فارسی‌زبان استعمار پیر، در زمره پناهندگان و فراری‌ها از کشور هستند و یا از جرگه روزنامه‌نگاران بازداشتی و روزنامه‌های توقیف‌شده به این شبکه پناه برده‌اند. هرچند که این شبکه معاند ادعا می‌کند در قالب یک رسانه حرفه‌ای و با هدف تنویر افکار عمومی به کار خبر مشغول است، اما واقعیت ماجرا چیز دیگری است.

انتقاد به راهبردها و سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی از طریق گزارش‌های خبری و تحلیلی ملایم به‌نحوی‌که موجب دلزدگی مخاطبان نشود، طرح اخباری از مشکلات آمریکا و اروپا که صرفاً برای همراه کردن بینندگان و تلقین حس بی‌طرفی به آن‌ها منتشر می‌شود، القای تعاریف و واقعیت‌های جعلی و مهندسی‌شده با استفاده از اخباری که در کشور واقع شده و سیاست «دروغ‌گویی از طریق انتشار اخبار صحیح» را دنبال می‌کند، عدم تاخت و تاز به باورها، اعتقادات و نهادهای مذهبی به‌صورت عریان و از جنس شبکه‌های ضدانقلاب و ایجاد تریبونی برای مخالفان و تحریک اپوزیسیون در پوشش ژست‌های روشنفکری از جمله ترفندهای خبری این شبکه است که در قالب جنگ نرم نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی ایران قابل واکاوی است.

انتهای پیام/4077

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

ایستادگی ایران در برابر آمریکا الگویی برای کشورهای منطقه است

وابستگان امارات مسئول پاکسازی صحنه قتل خاشقجی

سر خاشقجی پیشکش ملک‌سلمان شد

نتانیاهو وزیر جنگ رژیم صهیونیستی شد

برنامه پمپئو برای حفاظت از بن سلمان

محتویات فایل صوتی قتل جمال خاشقجی منتشر شد

جسد خاشقجی تکه‌تکه شده است

صهیونیست‌ها خواهان استعفای نتانیاهو شدند

قتل خاشقجی فرصتی برای آمریکاست تا چک‌های آل سعود را نقد کند

جنگ یمن در ایستگاه آخر

ایستادگی ایران در برابر آمریکا الگویی برای کشورهای منطقه است

مساجد آلمان جذاب‌تر شده‌اند

حمایت سعد حریری از عربستان

ابوبکر بغدادی احتمالاً در «هجین» سوریه مخفی شده است

حمایت امارات از تحریم‌ها علیه ایران

عربستان ده‌ها کودک را ممنوع‌الخروج کرد

آمریکا نمی‌خواهد انصارالله پیروز جنگ یمن باشد

صهیونیست‌ها خواهان استعفای نتانیاهو شدند

مقاومت، گزینه نهایی فلسطین است/ 3 سناریو پیش روی نتانیاهو

3 هزار مزدور سودانی در یمن گروه اعدام تشکیل داده‌اند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های چهارشنبه 30 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های چهارشنبه 30 آبان