238141
پنجشنبه  26  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 16 مرداد 1397 ساعت 18:53

سفیر فلسطین در تهران در گفتگو با آنا؛

باید نشستی برای طراحی نقشه آزادی فلسطین برگزار شود/ جهاد و شهادت بخش اصلی هویت ماست

سفیر فلسطین در تهران از جهان اسلام خواست تا همه تلاش خود را برای آزادی قدس شریف از چنگال صهیونیست‌ها بگذارند.

گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا؛ مقام‌های رژیم‌صهیونیستی این روزها تنها یک دغدغه دارند و آن مقابله با بادبادک‌های آتش‌زایی است که جوانان فلسطینی از نوار غزه به سمت سرزمین‌های اشغالی روانه می‌کنند. جوانان فلسطینی از آغاز تظاهرات بازگشت در نوار مرزی غزه وارد فاز مقاومتی جدیدی شده‌اند و با ارسال بالون‌ها و بادبادک‌های آتش‌زا قصد مقابله با رژیم‌صهیونیستی و وارد کردن خسارت به این رژیم را دارند.

صلاح زواوی سفیر فلسطین در تهران در گفتگو با خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا در این‌باره گفت: «ما تظاهرات بازگشت را آن هم برای اینکه بتوانیم موضوع فلسطین را دوباره تبدیل به موضوع نخست جهان اسلام کنیم بد نمی‌دانیم و جهان اسلام را به جهاد و مبارزه علیه دشمن صهیونیستی و آمریکای جنایتکار فرا می‌خوانیم. ما همچنین به پرواز درآوردن بالون‌ها و بادبادک‌ها را موضوعی ابتدایی و شجاعانه از سوی جوانان فلسطینی می‌دانیم که توانسته ناتوانی رژیم تا دندان مسلح را اثبات کند.»

وی جهاد و شهادت را بخش اصلی هویت ملت فلسطین عنوان و تصریح کرد: «ما افتخار می‌کنیم هیچ فلسطینی نیست که در خانواده خود شهید، اسیر، جانباز یا مبارزی نداشته باشد. متاسفانه دشمن صهیونیستی توانسته از تفرقه میان مسلمانان سوءاستفاده کند و دولت جعلی خود را در سرزمین مقدس فلسطین و قبله نخست مسلمانان بگمارد.»

زواوی تفرقه میان مسلمانان را عامل سوءاستفاده دشمن صهیونیستی از موقعیت به وجود آمده خواند و گفت: «ما در فلسطین اشغالی همچون دیگر نقاط جهان اسلام در معرض توطئه و حملات کفر جهانی قرار گرفته‌ایم. غرب با استفاده از تناقض‌ها و تفرقه در میان کشورهای اسلامی توانسته است اهداف شومی را که مدنظر دارد، عملیاتی کند.»

وی درباره تحرکات برخی گروه‌های فلسطینی برای حل موضوع فلسطین تأکید کرد:‌ «ما به عنوان یک فلسطینی به مبارزه علیه صهیونیست‌ها افتخار می‌کنیم و معتقدیم هیچ راهی برای گروه‌های فلسطینی جز وحدت وجود ندارد. اگر ما وحدت نداشته باشیم، مشکلا‌ت‌مان دو چندان می‌شود. یک نظامی صهیونیستی پیشتر گزارش کرده بود که باید در غزه یک دولت با مرزهای موقت تشکیل شود و صحرای سینا به آن اضافه شود بنابراین گروه‌های مختلف فلسطینی هیچ راهی جز اتحاد برای رسیدن به وحدت ندارند. وقتی ما می‌خواهیم اعراب و مسلمانان متحد شوند اول باید خودمان متحد شویم.

سفیر فلسطین در تهران درباره نقشه آمریکایی-صهیونیستی موسوم به "معامله قرن" گفت:‌ «طرح قرن و طرح‌هایی اینچنینی تنها در این صورت به نتیجه نمی‌رسند که ما با یکدیگر متحد شویم و مشکلات داخلی خود را حل کنیم. دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا سمساری بیش نیست. سال‌ها پیش فرانکلین روزولت هشدار می‌داد که نسبت به صهیونیسم بین‌المللی هوشیار باشید. ما اکنون به جایی رسیده‌ایم که سفارت دشمن صهیونیستی از سوی جمهوری اسلامی ایران بسته و به جایش سفارت فلسطین باز می‌شود. متاسفانه برخی کشورهای عربی جمهوری اسلامی ایران را که چنین اقدامی انجام می‌دهد به عنوان دشمن می‌شناسند.»

صلاح زواوی افزود: «ما این طرح و همچنین راه حل سیاسی را وقت تلف کردن می‌دانیم و قهرمانان فلسطینی باید به مقاومت خود ادامه دهند. مردم فلسطین باید وحدت خود را حفظ کنند. مسئولیت مسلمانان و مسیحیان این است که با وحدت طرح‌های صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها را نقش بر آب کنند ما به همه کشورهای اسلامی می‌گوییم دست از تظاهرات و تکفیر برندارند همه کشورهای اسلامی باید آماده قیام و شهادت باشند و همه کشورهای اسلامی باید تظاهراتی مشابه آنچه در فلسطین جریان دارد برای پاسداشت موضوع فلسطین انجام دهند.»

زواوی گفت:‌ «ارتش‌های جهان اسلام برای مقابله با رژیم‌صهیونیستی بسیج شوند و آماده تقدیم شهید در برابر دشمن صهیونیستی باشند. دشمن صهیونیستی آینده‌ای در سرزمین مقدس فلسطین ندارد کما اینکه پدران ما گفته‌اند، یهودیان هیچ جایی در دولت فلسطین ندارند.»

سفیر فلسطین در تهران گفت:‌ «ما نیازمند این هستیم که برخی از کشورهای اثرگذار جهان اسلام همچون جمهوری اسلامی ایران نشستی برگزار کنند تا طراحی نقشه آزادی فلسطین در آن عملیاتی شود. دیگر زمان دادن سلاح و نیرو گذشته است. اکنون باید همه کشورها به میدان عمل بیایند تا دشمن صهیونیستی حس کند قادریم فلسطین را آزاد کنیم.»

وی در پایان تصریح کرد: ‌«از جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنم که در راس هرم مقابله با صهیونیست‌ها و اعتراف به پایتختی قدس و موضوع فلسطین قرار گرفته است. ما همچنین از مقام معظم رهبری که با رهنمودهای خود به مقابله با پروژه‌های آمریکایی-صهیونیستی برخواسته است تشکر و قدردانی می‌کنیم.»

انتهای پیام/4077/4033

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

نامزد خاشقجی به یک شرط به آمریکا می‌رود

ورود و خروج افراد مشکوک در کنسولگری عربستان + تصاویر

حادثه مر‌گ‌بار مهاجران در ترکیه

خاشقجی به دستور قطر مخفی شده است

محمد بن سلمان عزل می‌شود

ممنوعیت خروج فرزند خاشقجی از عربستان

تهدید کنید پاسخ سختی خواهیم داد

برای سکوت عادل الجبیر متأسفم

فایل صوتی فریادهای خاشقجی سناریوی قتل وی را ثابت می‌کند

آغاز بازرسی کنسولگری عربستان در استانبول

ترکیه در توافق ادلب باید محک بخورد

احتمال توافق پنهانی نخست‌وزیر لبنان با جریان‌های سیاسی

بغداد احتمال تقلب در انتخابات اقلیم کردستان را بررسی می‌کند

آزادی کشیش آمریکایی هدیه آنکارا به ترامپ بود

عربستان تمایلی به همکاری اطلاعاتی با ترکیه و آمریکا ندارد

چشم امید عراقی‌ها به کابینه عبدالمهدی است

دستپاچگی ولیعهد امارات در لغو سفرهای خارجی

برقراری آرامش نسبی در غزه با میانجی‌گری مصر

هیس، قاتلان نظر ندهند

قتل‌ها در عربستان تمامی ندارد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه