273665
پنجشنبه  26  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 25 اردیبهشت 1397 ساعت 11:07

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران در گفت‌وگو با آنا؛

طرح اسلو و صلح با رژیم صهیونیستی باید پس گرفته شود

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران گفت: رهبران رژیم‌های عربی نماینده ملتشان نیستند و رژیم‌های استبدادی به‌شمار می‌روند و حمایت‌کنندگانشان افرادی همچون ترامپ هستند.

گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا؛ دولت آمریکا شب گذشته (دوشنبه) به صورت رسمی سفارت خود را در قدس اشغالی افتتاح کرد، این در حالی است که طبق اعلام وزارت بهداشت فلسطین، در حملات هوایی و درگیری‌ها در مرزهای نوار غزه، نزدیکی ساختمان سفارت آمریکا در بیت‌المقدس و نقاط دیگر میان مردم و نظام صهیونیست 59 نفر شهید و 2000 نفر مجروح شدند.

همچنین گروه‌های مختلف فلسطینی از جمله جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و جنبش جهاد اسلامی، مردم فلسطین را به حضور گسترده و پرشور در راهپیمایی میلیونی در اعتراض به برگزاری مراسم انتقال سفارت‌ آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی، دعوت کرده‌‌بودند.

ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا درباره پیام جنبش جهاد اسلامی به مردم جهان بابت این اتفاق نامیمون در سرزمین‌های اشغالی گفت: «پیام ما به جهان عرب این است که باید ملت فلسطین را درنظر داشته باشند و طرح جامع سیاسی و مبارزاتی طرح‌ریزی کنند، ولی تاکنون محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اقدامی در راستای متحد کردن مواضع اعراب با موضوع فلسطین انجام نداده است. ما باید در همه سطوح مردمی، سیاسی و ... برای دفاع از موضوع فلسطین اقدام کنیم.»

وی درباره سرنوشت توافق موسوم به «توافق اسلو»‌ پس از اقدام ترامپ در انتقال سفارتخانه به قدس اشغالی گفت: «طرح صلح تنها با بازسازی ساختار داخلی فلسطین محقق می‌شود. ما باید موضوع به رسمیت شناختن اسرائیل را که در طرح اسلو مطرح شده بود، پس بگیریم و به جای طرح‌هایی همچون افزایش نفوذ سیاسی نوار غزه و تشکیل مجلس ملی که محمود عباس به‌دنبال آن است به کارهای واقعی بپردازیم.»

ابوشریف تصریح کرد: «ما معتقدیم سازمان ملل متحد سازمان عادلانه‌ای نیست و قدرت‌های بزرگ همواره بر آن تاثیر گذاشته‌اند و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اکنون حتی سازمان ملل متحد را نادیده می‌گیرد. ترامپ و مشاورانش در کاخ سفید باندی را تشکیل داده‌اند و در حال طراحی سیاست خارجی مدنظر خود و تحمیل آن بر دیگران هستند.»

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران گفت: «فلسطین، موضوعی کاملا آشکار و معادله حق در برابر باطل است. اینکه شما حق را بخواهید یا باطل، آزادید ولی حمایت از حق در برابر باطل موضوعی سیاسی است و خداوند در قرآن بر آن تاکید کرده است. ولی اگر بخواهید از باطل حمایت کنید دشمن فلسطین به‌شمار می‌روید. کسی که بخواهد دستش را در دست اسرائیل بگذارد، دشمن ماست. این یک خیانت است و باید با چنین طرفی، همچون یک دشمن برخورد شود.»

وی تاکید کرد: «رهبران رژیم‌های عربی نماینده ملتشان نیستند و رژیم‌های استبدادی به‌شمار می‌روند و حمایت‌کنندگانشان افرادی همچون ترامپ هستند.»

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

نامزد خاشقجی به یک شرط به آمریکا می‌رود

ورود و خروج افراد مشکوک در کنسولگری عربستان + تصاویر

حادثه مر‌گ‌بار مهاجران در ترکیه

خاشقجی به دستور قطر مخفی شده است

ممنوعیت خروج فرزند خاشقجی از عربستان

تهدید کنید پاسخ سختی خواهیم داد

برای سکوت عادل الجبیر متأسفم

آغاز بازرسی کنسولگری عربستان در استانبول

فایل صوتی فریادهای خاشقجی سناریوی قتل وی را ثابت می‌کند

معامله قرن محکوم به شکست است/ با وجود توطئه‌ها، آرمان فلسطین در صدر است

احتمال توافق پنهانی نخست‌وزیر لبنان با جریان‌های سیاسی

بغداد احتمال تقلب در انتخابات اقلیم کردستان را بررسی می‌کند

آزادی کشیش آمریکایی هدیه آنکارا به ترامپ بود

عربستان تمایلی به همکاری اطلاعاتی با ترکیه و آمریکا ندارد

معامله قرن محکوم به شکست است/ با وجود توطئه‌ها، آرمان فلسطین در صدر است

دستپاچگی ولیعهد امارات در لغو سفرهای خارجی

برقراری آرامش نسبی در غزه با میانجی‌گری مصر

دیدار نخست‌وزیران عراق و اقلیم کردستان

فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه تغییر خواهد کرد

عراق پل ارتباطی میان طرف‌های متخاصم منطقه

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه