763451
پنجشنبه  22  آذر  1397
جمعه , 22 دی 1396 ساعت 15:04

فرانسه شهرک‌سازی اسرائیل در کرانه باختری را محکوم کرد

فرانسه تصمیم رژیم صهیونیستی برای ساخت بیش از هزار واحد مسکونی جدید در شهرک‌های یهودی نشین در کرانه باختری را محکوم کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا به نقل از آناتولی، وزارت امور خارجه فرانسه طی بیانیه‌ای تصمیم اخیر رژیم صهیونیستی برای ساخت 1100 واحد مسکونی یهودی‌نشین جدید در مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن را محکوم کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه فرانسه همچنین آمده است که دادگاه رژیم صهیونیستی از فلسطینیان خواسته تا در مارس آینده برخی اراضی خود در 20 شهرک یهودی‌نشین را برای ساخت واحدهای مسکونی تخلیه کنند. این اقدام مصادره املاک خصوصی آن‌هاست.

این اقدام رژیم صهیونیستی خلاف قوانین بین‌المللی به ویژه قطعنامه شمار 2334 شورای امنیت بوده و تنش در منطقه را افزایش خواهد داد.

همچنین ساخت شهرک‌های یهودی‌نشین مغایر راهکار دو دولتی بوده و ممکن است تلاش‌ها برای صلحی عادلانه و دائمی در منطقه را به پایان رساند.

رژیم صهیونیستی چهارشنبه گذشته (10 ژانویه 2018) ساخت بیش از 1122 واحد مسکونی یهودی‌نشین در 20 شهرک یهودی‌نشین در مناطق مختلف کرانه باختری را به تصویب رساند.

گفتنی است قدس شرقی و کرانه باختری از سال 1967 تاکنون تحت اشغال رژیم صهیونیستی قرار دارد. در قدس شرقی اشغالی 200 هزار شهرک‌ نشین یهودی و در کرانه باختری نیز 400 هزار شهرک‌‌نشین یهودی ساکن هستند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه