1161375
چهارشنبه  23  آبان  1397
پنجشنبه , 14 تیر 1397 ساعت 12:18

اوضاع شبه‌جنگی در نانت فرانسه/ 11 شهروند فرانسوی بازداشت شدند

اعتراضات مردم شهر نانت فرانسه همچنان ادامه دارد و به‌دنبال تیراندازی پلیس به یک شهروند، صدها نفر از نیروهای ضدشورش در این شهر مستقر شده‌اند و امروز نیز دستکم 11 نفر دیگر را بازداشت کرده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا به‌نقل از خبرگزاری فرانسه، با گذشت دو روز از کشته شدن یک جوان فرانسوی به ضرب گلوله نیروهای پلیس در شهر نانت، اعتراضات در این شهر که با مداخله پلیس به خشونت کشیده شده است، همچنان ادامه دارد.

از روز چهارشنبه همزمان با بالا گرفتن اعتراضات در نانت، صدها نفر از نیروهای ضدشورش پلیس فرانسه در این شهر حضور یافتند و تلاش می‌کنند اعتراضات را مهار کنند. ویدئوی منتشرشده از این شهر از حاکم شدن اوضاع شبه‌جنگی در این شهر حکایت دارد و نشان می‌دهد نیروهای مجهز ضدشورش در حال گشت‌زنی در محلات ناآرام شهر هستند و به بهانه حفظ امنیت، دسترسی به چند خیابان را به کلی مسدود کرده‌اند.

پلیس که برای مقابله با اعتراضات به استفاده از گاز اشک‌آور و برخورد فیزیکی با معترضان متوسل شده است، می‌گوید در دو روز گذشته ده‌ها خودرو در نانت به آتش کشیده شده است و معترضان به سوی نیروهای امنیتی کوکتل مولوتف پرتاب کرده‌اند.

با وجود آنکه عصر روز گذشته اعلام شد اعتراضات در این شهر فروکش کرده ، اما بامداد امروز (پنج‌شنبه) بار دیگر تظاهرات‌ در این شهر برگزار شده است. منابع آگاه خبر دادند که امروز دستکم 11 نفر از معترضان به اتهام ارتکاب اقدامات خشونت‌آمیز، پرتاب کوکتل مولوتف و تلاش برای آتش زدن اموال عمومی بازداشت شده‌اند.

به‌گفته شاهدان، همچنان در چند نقطه از این شهر درگیری در جریان است و بوی دود حاصل از سوختن خودروها و چند ساختمان در شهر به مشام می‌رسد.

اعتراضات در نانت پس از آن آغاز شد که نیروهای پلیس در یک ایست و بازرسی یک جوان 22 ساله به نام ابوبکر ف. را هدف گلوله قرار دادند و کشتند. پلیس مدعی است این جوان به سرقت و عضویت در گروه‌های خلافکار متهم بوده و پس از مواجه شدن با نیروهای پلیس قصد فرار داشته است. انتشار خبر کشته شدن این جوان، همراه با سابقه‌ منفی نیروهای پلیس فرانسه که در اروپا به اعمال خشونت بیش از حد معروف هستند، موجب شد تا بلافاصله خیابان‌های نانت شاهد وقوع اعتراض و درگیری باشد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

راست افراطی تمام‌قد در برابر مکرون

اوباما پیروز واقعی انتخابات کنگره است

درخواست پناهندگی رئیس‌جمهور سابق اکوادور از بلژیک

تصاویر تاریخی از پایان جنگ جهانی اول

مدیریت کاخ سفید بیمار است

ولیعهد سعودی غیرقابل‌اعتماد است/ عربستان تحریم می‌شود

سنا به جنگ یمن پایان خواهد داد

حضور مرکل در پاریس خجالت‌آور است

ژست دروغین مرکل در برابر یمنی‌ها !

ترامپ دوباره به فرانسه حمله کرد!

اوباما پیروز واقعی انتخابات کنگره است

ایده ماکرون در خصوص تشکیل ارتش اروپایی توهین‌آمیز است

تیرانداز کالیفرنیا سگ روانی بود !

استعفای وزیر ترابری انگلیس

ترامپ شریک سعودی‌ها در نسل‌کشی یمن است

سنا به جنگ یمن پایان خواهد داد

آمریکا آزمایش موشکی انجام داد

درخواست پناهندگی رئیس‌جمهور سابق اکوادور از بلژیک

دیدار رؤسای‌‌جمهور فرانسه و آمریکا در پاریس

تحریم‌ها اثری بر ایران نخواهند داشت

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های چهارشنبه 23 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های چهارشنبه 23 آبان