368823
سه شنبه  24  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

يكشنبه , 24 دی 1396 ساعت 10:34

همسویی پزشکان آمریکایی با نظر مقام معظم رهبری در مورد سلامت روانی ترامپ

پزشک کاخ سفید روز پنج‌شنبه هفته گذشته (11 ژانویه 2018) نامه‌ای از هزاران متخصص و پزشک دریافت کردکه از وی خواسته بودند تا یک سری آزمایش‌های سلامت ذهنی را برای ترامپ برگزار کند در این نامه آمده تا قبل از ارزیابی‌های ذهنی، ترامپ باید تحت مراقبت قرار بگیرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، رهبر انقلاب چندی پیش در دیدار با مردم قم درباره شخصیت متزلزل دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تاکید کردند: « ... ثالثاً، هم این آقایی که در رأس آنجا است بداند -اگرچه ظاهراً آدم متعادلی نیست و همین روزها در آمریکا صحبت مشکل روانی و [نیاز به] دکتر روانی و روانشناس و مانند اینها برایش هست؛ اینها را خب ما هم شنیده‌ایم- هم اجزای حکومت [آمریکا] و دور‌و‌بری‌ها! این دیوانه‌بازی‌های نمایشی هم بی‌جواب نخواهد ماند.»

هنوز چند روزی از این اظهارات مقام معظم رهبری نگذشته بود که روز پنج‌شنبه هفته گذشته (11 ژانویه 2018) دکتر جکسون نامه‌ای از هزاران دکتر و متخصص پزشکی دریافت کردکه از وی خواسته بودند تا یک سری آزمایش‌های سلامت ذهنی را برای ترامپ برگزار کند.

اما نکته اینجاست که شبکه سی‌‌ان‌ان اعلام کرد با وجود اینکه دکتر رونی جکسون پزشک کاخ سفید، وضعیت سلامتی ترامپ را خوب توصیف کرده است، اما هنوز مشخص نیست که آیا تست سلامت روانی ترامپ، با وجود اصرار متخصصان سلامت ذهنی در آمریکا از او گرفته شده باشد.

درحالی‌ که بررسی‌های آزمون‌های فیزیکی 5 رئیس جمهور قبلی آمریکا، تنها توضیحات مختصری درباره وضعیت دهنی آنها می‌دهد، ولی هیچ‌یک از پرونده‌های سلامتی آنان شامل تست‌های آزمایش‌های سلامت روانی نبوده است. اما نامه پزشکان آمریکایی به دکتر جکسون متذکر می‌شود که ارزیابی‌های ذهنی برای بیماران بالای 66 سال سن، اقدامی متداول محسوب می‌شود و اکنون ترامپ بیش از 71 سال سن دارد.

در بخشی از نامه هزاران متخصص پزشکی آمریکایی خطاب به دکتر جکسون آمده بود که تا قبل از ارزیابی‌های ذهنی، ترامپ باید تحت مراقبت قرار بگیرد و برای اداره کردن میلیون‌ها نفر آمریکایی که خود تحت مراقبت‌های بهداشتی هستند، صلاحیت و استاندارد کافی را ندارد.

کارشناسان سلامتی آمریکا، سلامت ذهنی ترامپ را به‌خاطر اموری همچون سخنرانی‌های گیج‌کننده، بخش‌های از سخنرانی‌های خشن و مخشوش، ناتوانی در شناخت دوستان قدیمی، تکرار مکرر مسائل مشابه، کاهش هماهنگی و وزن کلمات، سخت شدن مطالعه، مشکل در شنیدن و دریافت کردن، قضاوت‌های پر از شک و گمان، عدم قدرت برای حل مشکلات و کاهش دایره واژگان در سال‌های اخیر مورد سوال قرار داده‌اند.

البته انتشار کتاب «آتش و خشم» که درباره رفتارهای ترامپ در امور حاشیه‌ای کاخ سفید در یک سال گذشته است نیز باعث افزایش تردیدها درباره سلامتی روانی ترامپ شده است. مایکل وولف در مصاحبه‌ای پیرامون انتشار این کتاب تصریح کرد که 100% اطرافیان ترامپ اعتقاد دارند که او برای انجام وظایف خودش در کاخ سفید ناتوان است.

کاخ سفید مطالب پیرامون سلامت ذهنی ترامپ را رد کرده است و این مسائل را مسخره و خنده‌دار توصیف کرد. کاخ سفید قبل از اعلام وضعیت جسمی ترامپ اعلام کرد که آزمایش سلامت ذهنی چیزی نیست که ترامپ درباره آن زیر بار برود.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

دونالد ترامپ استعفای نیکی هیلی را پذیرفت

ایران می‌توانست در 12 دقیقه خاورمیانه را تحت کنترل در آورد

ترامپ هم نگران خاشقجی شد!

آیا طوفان مایکل ترامپ را نجات می‌دهد

به اعضای کاخ سفید اعتماد نداریم

وزارت خودکشی در انگلیس تأسیس شد

تیراندازی در فلوریدا

بهره‌برداری چندمنظوره ترامپ از ماجرای خاشقجی

زمینه‌سازی ترامپ برای برکناری وزیر دفاع کابینه‌اش

ظهور نشانه‌های بحران اقتصادی در آمریکا

دخترم گزینه خوبی برای جانشینی نیکی هیلی است

آیا طوفان مایکل ترامپ را نجات می‌دهد

بهره‌برداری چندمنظوره ترامپ از ماجرای خاشقجی

چین تنها امید جمهوری‌خواهان برای پیروزی در انتخابات کنگره

کابینه ترامپ در حال کوچک‌تر شدن است

خیز مخالفان اتحادیه اروپا برای فتح پارلمان قاره سبز

باید به افراط‌گرایی کاخ سفید پایان داد

تصادف قطار در آلمان 12 زخمی بر جای گذاشت

امکان خروج انگلستان از اتحادیه اروپا بدون امضای قرارداد وجود دارد

باران سیل‌آسا در فرانسه قربانی گرفت

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه