دوشنبه  31  تیر  1398
دوشنبه , 23 فروردین 1395 ساعت 12:49

وزیر علوم در بازدید وزیر علوم در دانشگاه الزهرا:

جذب نخبگان فارغ‌التحصیلان خارج از کشور از سیاست‌های وزارت علوم است

دکتر محمد فرهادی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و هیئت همراه او با حضور در دانشگاه الزهرا (س) از پروژه‌های عمرانی تمام شده و در حال اجرای این دانشگاه بازدید کردند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دکتر انسیه خزعلی رئیس دانشگاه الزهرا با ارائه آماری از دانشگاه‌های تک‌جنسیتی جهان و ویژگی‌های 10 دانشگاه برتر بانوان، گزارشی از اقدامات انجام شده در دانشگاه الزهرا را از سال 91 تا پایان سال 94 نظیر تدوین چشم‌انداز دانشگاه در افق ۱۴۰۴، اصلاح ساختاری و بازنگری تشکیلات دانشگاه، ایجاد مرکز ارزیابی و پایش عملکرد، تصویب اساسنامه دانشگاه، تدوین سند راهبردی و برنامه عملیاتی و اهداف کلان و مأموریت آن ارائه کرد.

خزعلی اولویت‌های راهبردی دانشگاه جهت تدوین برنامه عملیاتی را افزایش فعالیت‌های بین‌المللی، افزایش فعالیت‌های پژوهشی و ارتقای کیفیت آموزشی دانست و اهداف عملیاتی هفتگانه و عملکرد کمیته‌های تخصصی تدوین برنامه عملیاتی دانشکده‌ها را توضیح داد.

رئیس دانشگاه الزهرا گام مهم دیگر اجرا‌شده در این دانشگاه را تدوین و اجرای منشور اخلاقی اعلام و ضمن برشمردن فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی انجام‌شده، به آمار دانشجویان به تفکیک مقطع تحصیلی در سال‌های مختلف، تعداد اعضای هیئت علمی و رشد هرم اعضای هیئت علمی، تعداد مقالات بین‌المللی در ISI ، افزایش بودجه تحقیقاتی و موفقیت‌های علمی پژوهشی کسب شده اشاره کرد.

او به وضعیت موجود طرح‌های عمرانی در دست اقدام دانشگاه اشاره کرد و گفت: «احداث کتابخانه مرکزی و آمفی‌تئاتر، احداث خوابگاه‌های جدید، احداث سالن ورزشی و روند طی‌شده جهت بهره‌برداری از پروژه‌هایی نظیر ساختمان اهدایی بنیاد علمی فرهنگی مصلی‌نژاد اختصاص یافته به دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی، سلف سرویس مرکزی، مرکز علم و فرهنگ دانشجویی، مسجد فاطمه الزهرا(س) از طرح‌های موجود و نیز در دست اقدام دانشگاه است.»

وزیر علوم با تبریک سال جدید و آرزوی موفقیت در سال اقدام و عمل برای دانشگاه الزهرا چشم‌انداز این دانشگاه را به عنوان اولین دانشگاه تک‌جنسیتی برای دستیابی به رتبه اول در جهان بسیار ارزنده دانست و برحمایت‌های وزارت علوم از این دانشگاه تأکید کرد.

فرهادی بحث ارتقا و ساماندهی آموزشی‌عالی و بین‌المللی‌دیدن و فعال‌کردن دیپلماسی علمی و تأکید بر همکاری‌های علمی و پذیرش دانشجو از دیگر کشورها، بازنگری رشته‌های دانشگاهی در شورای تحول، راه‌اندازی رشته‌های میان‌رشته‌ای و جذب نخبگان فارغ‌التحصیل خارج از کشور را از جمله سیاست‌های وزارت علوم در سال جدید عنوان کرد.

او با توجه به ظرفیت‌های دانشگاه الزهرا برای دختران و بانوان، بر تبادل استاد و دانشجو و اجرای تحقیقات مشترک، جذب استادان خارجی و توجه به اهمیت مهارت‌آموزی در آموزش‌های این دانشگاه تأکید کرد.

http://ana.ir/i/76896

ابلاغ آیین‌نامه اجرایی مراکز خدمات و شبکه‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد

مهلت دوباره انتخاب رشته آزمون دکتری پزشکی آغاز می‌شود

سرای نوآوری، مدل دانشگاه آزاد برای تبدیل‌شدن به دانشگاه کارآفرین است

بازدید دهقانی فیروزآبادی از کارگاه‌های تولیدی و نمایشگاه‌های فروش مبل ملایر

اعلام 63 رشته محل جدید در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

نشست مدیران دفاتر و مراکز توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

همکاری وزارت علوم با دانشگاه آزاد اسلامی خوب است

آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون المپیاد علمی دانشجویی کشور

سپردن مسئولیت گاهی با خواهش است و گاهی با تهدید/ در حوزه آموزش ناچار به تحولیم

ارائه 8 رشته در دوره دکتری تخصصی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

آیین رونمایی از کتاب «نظریه اسلامی رشد انسان» برگزار می‌شود

امکان انتخاب‌رشته در دوره‌های بدون‌آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد برنامه‌های علمی به دنبال مسئله‌محوری است

مهلت انتخاب رشته آزمون دوره دکتری پزشکی فردا به پایان می‌رسد

دانشگاه آزاد اسلامی با استانداری‌ها، اتصال و تعامل محکمی داشته باشد

دستورالعمل ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی به دانشجویان دانشگاه آزاد ابلاغ شد

کاهش علاقه به ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد

لزوم کسب نمره حدنصاب زبان برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد پزشکی

بیش از 5 هزار قرارداد همکاری دانشگاه‌ها با صنایع مختلف در حال انجام است

آیین‌نامه ارتقا و ترفیع؛ ابزاری در راستای جهت‌دهی فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی است