جمعه  03  اسفند  1397
يكشنبه , 15 شهریور 1394 ساعت 13:30

فرماندار نیشابور :

حرکت دانشگاه آزاد نیشابور در عرصه‌ جهانی با برند خیام/ معاون بیل گیتس نیشابوری است

معاون استاندار خراسان رضوی و فرماندار ویژه نیشابور گفت: اعتقاد داریم که دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور باید بتواند از برند خیام برای حرکت در عرصه‌های جهانی بیشتر استفاده کند و خود را به‌مانند این نام ارتقاء دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، غلامحسین مظفری در حاشیه بازدید از سومین مسابقات کشوری رباتیک خیام تصریح کرد: این دانشگاه با توجه به قدمت و سطح علمی، با دانشگاه‌های دیگر شهرستان قابل‌مقایسه نیست و توقع مجموعه مدیریت شهرستان نیز به دلیل نقش محوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور در توسعه شهرستان از این مجموعه علمی بالاست.

مظفری: موضوعات بسیار زیادی در عرصه علمی وجود دارد که نیاز است دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور به آن‌ها بپردازد، معرفی شخصیت‌های علمی گذشته و حال به مردم به‌ ویژه جوانان بسیار احساس می‌شود که گوشه‌ای از این نیاز است.

معاون استاندار خراسان رضوی با توجه به سومین مسابقات کشوری رباتیک خیام ادامه داد: بدون تردید با ایجاد زمینه برگزاری این‌چنین مسابقات و رویدادها در عرصه‌های علمی، سیاسی و اقتصادی در شهر نیشابور، بسیاری از ظرفیت‌های این شهرستان خود را ظهور خواهد داد.

نیشابور شهری شناخته‌شده در جهان است

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های نیشابور از بسیاری استان‌های کشور بالاتر است. نیشابور شهری شناخته‌شده‌تر از بسیاری از استان‌های کشور در سطح جهانی است و این، فرصتی استثنائی برای ماست و باید از برند نیشابور به‌صورت کامل بهره ببریم.

مظفری گفت: موضوعات بسیار زیادی در عرصه علمی وجود دارد که نیاز است دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور به آن‌ها بپردازد، معرفی شخصیت‌های علمی گذشته و حال به مردم به‌ ویژه جوانان بسیار احساس می‌شود که گوشه‌ای از این نیاز است.

وی ادامه داد: در هفته گذشته مهمان آنتوان روانی، معاون بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت بودیم، وی یک نیشابوری است، این شهر از این قبیل شخصیت‌ها زیاد دارد که باید از حضور و ظرفیت آن‌ها در دانشگاه‌ها برای ارتقاء علمی شهرستان استفاده کنیم.

فرماندار ویژه نیشابور با توجه به مسابقات کشوری رباتیک خیام دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور بیان کرد: ابتدا از این دانشگاه به خاطر انتخاب این اسم تشکر می‌کنم زیرا اعتقاد داریم که در کنار نام نیشابور باید از برند خیام نیز استفاده کنیم. پیشنهاد می‌کنم در دوره بعد این مسابقات با معرفی و دعوت از تمام مسئولان جشنواره‌ها، مسابقات و رویدادهای علمی جهان که به نام این دانشمند نام‌گذاری و برگزار می‌شود، باعث معرفی بیشتر عمر خیام به مردم و در نتیجه جهان شویم.

مظفری تصریح کرد: از مدیران دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور که علاقه‌مند به توسعه شهرستان هستند تشکر می‌کنم و آمادگی همکاری خود را به‌مانند گذشته با این دانشگاه اعلام می‌کنم.

وی با توجه به کسب مجوز اولین شهرک صنعتی تکنولوژی‌های نوین در شرق کشور گفت: این‌گونه شهرک‌های صنعتی نیازمند وجود شرکت‌های دانش‌بنیان و با محوریت دانش است که از دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور انتظار داریم به‌عنوان محور اصلی این اتفاق در شهرستان عمل کند.

مظفری افزود: مسابقات رباتیک و علوم استفاده‌شده در آن باید در شهرک‌های صنعتی تکنولوژی بالا وارد شود تا هرچه سریع‌تر کامل و به صنایع کشور وارد شود.

وی بیان کرد: ورود تکنولوژی‌های جدید به صنایع شهرستان که دومین شهر صنعتی استان خراسان رضوی است، خواست مسئولان برگزاری این مسابقات و همه مدیران کشور است.

مسابقات رباتیک، جذاب‌ترین و سالم‌ترین برنامه‌ها برای حضور خانواده‌ها است

غلامحسین مظفری افزود: ایجاد این‌گونه هیجان‌ها در عرصه دانشگاهی جای تشکر دارد. دعوت از خانواده‌ها برای حضور در این مسابقات جذابیت‌های خوبی را در کنار امکان ایجاد تشویق به فرزندان آنان برای ورود به این‌گونه فعالیت‌های علمی ایجاد کرده است که انتظار می‌رود با افزایش تبلیغات در دوره‌های بعد، این استقبال بیشتر شود چون اعتقاد دارم این رقابت‌ها از جذاب‌ترین و سالم‌ترین برنامه‌ها برای حضور خانواده‌ها است.

اعلام نتایج دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی

جزئیات نحوه ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی

آغاز ثبت‌نام دوباره در کنکور کارشناسی ارشد

اعلام نتایج دوره کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی

توزیع کارت ورود به جلسه آزمون دکتری از سه‌شنبه

تجمیع پایان‌نامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه پژوهش‌یار

توزیع کارت آزمون دوره دکتری از 30 بهمن/ برگزاری آزمون سوم اسفند

حذف و اضافه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

40 ستاره در سپهر مطالعات انقلاب اسلامی رونمایی می‌شود

آغاز ثبت‌نام در دوره کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی از امروز

آغاز ثبت‌نام در دوره کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی از امروز

جذب 100 نخبه ایرانی دانشگاه‌های خارج کشور در دانشگاه آزاد اسلامی

رقابت بیش از ۱۹۶ هزار نفر در آزمون دوره دکتری

ثبت‌نام کنکور سراسری تمدید شد/ امکان اخذ کارت آزمون دکتری تا امشب

امکان ثبت‌نام دانش‌آموزان فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش در کنکور سراسری

برگزاری آخرین نوبت آزمون‌های EPT و زبان عربی در سال‌جاری

استفاده از دانشجویان دانشگاه آزاد سمنان در مشاغل دانش‌بنیان

هدف مدارس مهارتی آشنایی عملی دانشجویان با اقدامات حقوقی است

توزیع کارت ورود به جلسه آزمون دکتری آغاز شد

ثبت‌نام حدود نیم میلیون نفر در کنکور سراسری