سه شنبه  02  بهمن  1397
چهارشنبه , 04 شهریور 1394 ساعت 09:20

آنا گزارش می‌دهد

برگزیدگان دومین «جشنواره لقمان حکیم» دانشگاه آزاد اسلامی + جدول

دومین جشنواره لقمان حکیم در حوزه علوم پزشکی با حضور دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، ‌دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت، دکتر سید علی ابطحی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد، دکتر سید مهدی رضایت رئیس واحد علوم دارویی و جمعی از معاونان، روسای واحد و مدیران این دانشگاه برگزار شد.

احسان عربی مفرد- روز گذشته، سالن اجتماعات بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی شاهد برگزاری دومین جشنواره علوم پزشکی لقمان حکیم در چهار محور پژوهش، آموزش، خدمات سلامت و دانش‌آموختگان به میزبانی واحد علوم دارویی بود. مراسمی که مصادف با مناسبت روز پزشک و داروساز برای دومین سال متوالی از سوی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به منظور قدردانی از برترین‌ها در 4 محور برگزار شد. برگزاری جشنواره لقمان حکیم فرصتی برای رسیدن به نگرشی تازه و عمیق‌تر نسبت به دستاوردهای ارزشمند و آشنایی و ارتباط با بیش از 90 واحد فعال در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی است.

به گزارش آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سخنران ویژه این مراسم بود که آیه شریفه‌ای از سوره لقمان را زینت کلام خود قرار داد و گفت: همان‌طور که در این سوره آمده است، میان عطای حکمت و شکر آن قرینه‌ای وجود دارد. به عبارت دیگر کسانی که در حوزه پزشکی کار می‌کنند، باید قدردان این نعمت باشند.

میرزاده درخصوص برگزاری جشنواره لقمان حکیم از سوی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: از این‌که برگزاری این جشنواره با ابتکار دکتر لاریجانی در دانشگاه آزاد اسلامی بنیان گذاشته شد، خشنودم و امیدوارم که به یک جشنواره بین‌المللی تبدیل شود. برگزاری چنین جشنواره‌هایی سبب آشنایی بیشتر ما با حوزه پزشکی می‌شود که قطعاً به نفع توسعه علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود.

وی با بیان اینکه نزدیک به 40 درصد از بار آموزش پزشکی بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: 90 واحد دانشگاه آزاد اسلامی مجری حوزه‌های پزشکی هستند و از 200 هزار دانشجوی پزشکی که در کشور وجود دارد 73 هزار نفر از آنان در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند که این آمار قابل توجه است. اکنون 4 بیمارستان در حال تجهیز و 7 بیمارستان در دست ساخت در دانشگاه آزاد اسلامی داریم و قرار است حدود هزار میلیارد تومان برای هزینه‌های عمرانی و جاری حوزه پزشکی هزینه کنیم.

به گزارش آنا، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جشنواره به ایراد سخن پرداخت و گفت: یک دانشکده پزشکی و داروسازی دانشگاه آزاد طی دو سال اخیر تاسیس شده و به زودی دو دانشکده دندان‌پزشکی نیز به مجموعه دانشگاه آزاد اضافه می‌شود.

دکتر سید علی ابطحی خاطرنشان کرد که به زودی دانشگاه آزاد خبرهای خوبی در حوزه علوم پزشکی دارد، یکی از این اخبار اضافه شدن 20 رشته جدید در یک ماه اخیر به این حوزه است که در پی اصلاح هرم هیات علمی اتفاق افتاده، هم‌چنین دانشگاه آزاد اسلامی طی قراردادی با وزارت بهداشت بیمارستان‌های نیم‌کاره این وزارت‌خانه را که بین 50 تا 80 درصد توسعه عمرانی داشتند، تجهیز می‌کند. این کار با واگذاری بیمارستان سیرجان به دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده است.

معاون آموزش و تحقیقات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم که میهمان و یکی از سخنرانان در جشنواره لقمان دانشگاه آزاد اسلامی بود، نوید داد که به علت قانون‌گرایی در تیم مدیریتی دکتر میرزاده، تا امروز مسیر خوبی را همراه با دانشگاه آزاد پیش رفته‌ایم. با سیاست‌های همسویی که بین وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، وزارت بهداشت تمایل دارد ماموریت‌های ویژه‌ای در راستای پیشرفت حوزه پزشکی به دانشگاه آزاد بسپارد.

دکتر محمدباقر لاریجانی که خود مبدع برگزاری جشنواره لقمان حکیم در دوران مسئولیت در دانشگاه آزاد است با توجه به اینکه وزارت بهداشت آمادگی تعامل و همکاری بیشتر با دانشگاه آزاد را دارد، افزود: ارائه خدمات غیردولتی و فراهم کردن امکانات در حوزه پزشکی کار بسیار سختی است که دانشگاه آزاد از عهده آن به خوبی برآمده است. دانشگاه آزاد اسلامی با تاسیس کلینیک دندانپزشکی بروجرد گام موثری برداشت و مسئولان وزارت بهداشت را شگفت‌زده کرد.

به گزارش آنا، در جشنواره امسال، طبق گفته دبیر کمیته اجرایی آن، شاخص‌های ارزیابی نسبت به نخستین جشنواره بازنگری شده بود. تفکیک ارزیابی فعالیت‌های پژوهشی در بخش‌های علوم پزشکی، علوم دارویی، دندانپزشکی و علوم پایه از دیگر وجوه متفاوت جشنواره لقمان حکیم نسبت به سال گذشته بود. آثار برگزیده این جشنواره در کتابچه‌ای منتشر شد و به آثار برتر جوایز نقدی ارزشمند همراه با تندیس ویژه تعلق گرفت.

دکتر سپیده اربابی دبیر کمیته اجرایی این جشنواره در گفت‌وگو با خبرنگار آنا با اعلام اینکه دومین جشنواره لقمان حکیم مانند سال گذشته در 4 حیطه و مجموعا 12 محور برگزار شد، اظهار کرد: در حاشیه برگزاری جشنواره امسال، نمایشگاه دستاوردهای واحدهای علوم پزشکی همراه با غرفه ابداعات و اختراعات برگزار شد.

وی با قدردانی از اعضای شورای اجرایی و کمیته‌های علمی و اجرایی جشنواره و حمایت مرکز توسعه پژوهش، فناوری و نوآوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، یادآور شد: هدف اصلی این جشنواره شناسایی پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های علمی دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی است.

معاون پژوهشی واحد علوم دارویی با توجه به این که جشنواره لقمان با هدف تدوین یک بانک اطلاعاتی منسجم در حوزه علوم پزشکی برگزار می‌شود، بیان کرد: این جشنواره برای تهیه این بانک اطلاعاتی، با پیشرفت‌های زیادی روبرو بوده و از 400 اثر ارسالی به این جشنواره که از 36 واحد برگزیده انتخاب شده بودند، 231 مورد برای داوری کدگذاری شده بود. 110 اثر از آثار ارسالی در قالب مقاله بود. در این جشنواره 30 اثر مورد قدردانی قرار گرفتند. واحد کازرون بیشترین تعداد اثر را به جشنواره ارسال کرده است.

وی یادآور شد: دکتر حامد اهری از واحد علوم تحقیقات تهران در بخش اختراع برتر تجلیل شد و اختراع دکتر زهرا جعفری آذر از واحد علوم دارویی نیز شایسته تقدیر شناخته شد.

اربابی با بیان اینکه در این جشنواره از آثار برتری که در راستای اعتلای سلامت و توسعه فضای آموزشی ارسال شده بود، تجلیل شد به انا گفت: در این جشنواره از مقالات برتر، کتب برتر، مراکز تحقیقاتی برتر، محققان برتر، نشریات برتر، معلمان برتر و دانش‌پژوهان برتر نیر تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

دبیر کمیته اجرایی جشنواره لقمان حکیم دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه گفت‌وگو با آنا برگزیدگان این جشنواره را به شرح جدول زیر اعلام کرد:

محقق برتر

نام نام خانوادگی

رشته

واحد

نتیجه نهایی داوری

محمدرضا عوادی

فارماسیوتیکس

علوم دارویی

محقق برتر در حوزه علوم دارویی

محمد ناصحی

فیزیولوژی

تهران پزشکی

محقق برتر در حوزه علوم پایه

حیدر علی عابدی

پزشکی

اصفهان- خوراسگان

شایسته تقدیر در حوزه پزشکی

عبدالرضا جمیلیان

دندان پزشکی

دندان پزشکی تهران

شایسته تقدیر در حوزه دندان پزشکی

مقاله برتر

حیطه

نام نام خانوادگی

رشته

واحد

ضریب تاثیر

تعداد ارجاعات

عنوان مقاله

عنوان ژورنال

علوم دارویی

سید مهدی رضایت

فارماکولوژی

علوم دارویی

1/4

44

Acute and subchronic dermal toxicity of nanosilver in guinea pig

International Journal of Nanomedicine

علوم پایه

آرزو طهمورث پور

میکروبیولوژی

اصفهان- خوراسگان

41/3

The anti biofouling effect of Lactobacillus fermentum derived biosurfactant against Streptococcus mutans

Biofouling; The Journal of Bioadhesion and Biofilm Research

کتاب برتر

نام نام خانوادگی

رشته

واحد

عنوان کتاب

نتیجه نهایی داوری

احمد مظفری جوین

علوم جانوری- جنین شناسی / علوم سلولی تکوینی

سبزوار

آموزش کالبد شناسی پزشکی

کتاب برتر

مانی میرفیضی

متخصص داخلی

کرج

درسنامه فیزیوپاتولوژی و بیماریهای داخلی و جراحی با تاکید در حاملگی

کتاب شایسته تقدیر

مرکز تحقیقاتی برتر

نام نام خانوادگی

رشته

واحد

عنوان مرکز

نتیجه نهایی داوری

مهناز قمی

شیمی تجزیه

علوم دارویی

مرکز تحقیقات علوم دارویی

مرکز تحقیقات برتر

محمدرضا زرین دست

فارماسوتیکس

دندان پزشکی

مرکز تحقیقات ژنومیک

مرکز تحقیقات شایسته تقدیر

نشریه برتر

نام و نام خانوادگی

رشته

واحد

عنوان نشریه

نوع نشریه

دنیا صدری

دندانپزشکی-اورال پاتولوژی

دندان پزشکی

تحقیق در علوم دندان پزشکی

علمی پژوهشی

معلم برتر

نام و نام خانوادگی

رشته

واحد

علی الماسی راد

داروسازی

علوم دارویی

بهزاد پوپک

هماتولوژی

پزشکی تهران

توران تیزفهم قوی روشتی

پرستاری

ارومیه

اعتلای سلامت

نام و نام خانوادگی

رشته

واحد

فرشاد هاشمیان

داروسازی بالینی

علوم دارویی

برتر

فاطمه موسوی

پزشکی

پزشکی تهران

شایسته تقدیر

دانش پژوه برتر

نام و نام خانوادگی

رشته

واحد

آرش قدوسی

متخصص پزشکی قانونی

خوراسگان

توسعه فضای آموزشی

نام و نام خانوادگی

رشته

واحد

افشین حراجی

دندانپزشکی

دندانپزشکی

برتر

علی ناجی

آموزش پرستاری

اصفهان(خوراسگان)

شایسته تقدیر

دانش آموختگان

نام و نام خانوادگی

واحد

نتیجه داوری

ثریا تیموری

دانشکده پزشکی علی بن ابیطالب (ع) یزد

دانش آموخته برتر در رشته پزشکی

احسان جانقلی

تهران پزشکی

دانش آموخته شایسته تقدیر در رشته پزشکی

فاطمه حسینی نژاد

مشهد

دانش آموخته شایسته تقدیر در رشته پزشکی

شادی عرفانیان

تهران پزشکی

دانش آموخته شایسته تقدیر در رشته پزشکی

احسان امینی

دندانپزشکی

دانش آموخته برتر در رشته دندانپزشکی

حمید رضا محاسنی اقدم

دندانپزشکی

دانش آموخته شایسته تقدیر در رشته دندانپزشکی

نازآفرین حاتمی

علوم دارویی

دانش آموخته برتر در رشته علوم دارویی

فاطمه افرا

علوم دارویی

دانش آموخته شایسته تقدیر در رشته علوم دارویی

محمدرضا مبینی زاده

علوم و تحقیقات

دانش آموخته برتر در رشته علوم پایه پزشکی

پژوهشگران، محققان، مخترعان و دانش‌آموختگان برتر در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در جشنواره لقمان حکیم، لوح و هدایای خود را از دستان دکتر میرزاده، دکتر لاریجانی، دکتر واشقانی فراهانی، دکتر رضایت، دکتر ابطحی و دکتر طباطبایی دریافت کردند.

نخستین جشنواره علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی (لقمان حکیم) 3 شهریور 1393 در سالن بیمارستان فرهیختگان با حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس هیات امنا و موسس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. امسال نیز حوزه پزشکی، دومین دوره جشنواره را به میزبانی واحد علوم دارویی این دانشگاه با حضور دکتر میرزاده برگزار کرد. از این پس به تناوب واحدهای دارای رشته‌های علوم پزشکی، مجری برگزار کننده این جشنواره خواهند بود.

جزئیات عملکرد چارت جدید دانشگاه آزاد اسلامی

دانشجویان دکتری نگران انتخاب عنوان رساله‌ در سامانه «پایش» نباشند

اطلاعیه پذیرش دانشجو در بهمن 97 بر اساس سوابق تحصیلی

آغاز پذيرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد از 29 بهمن‌ماه

آغاز پذیرش بدون آزمون کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد از دوشنبه

فهرست مجلات دارای اعتبار دانشگاه آزاد اسلامی منتشر شد

هزینه 12 میلیونی برای آموزش و تربیت هر دانشجو در سال آینده

سیاست ما هماهنگ‌سازی دانشگاه آزاد با رشد منطقه‌ای و اشتغال است

تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان برگزار شد

پذیرش بدون آزمون در مقاطع کارشناسی و کاردانی دانشگاه آزاد اسلامی

جزئیات عملکرد چارت جدید دانشگاه آزاد اسلامی

فهرست مجلات دارای اعتبار دانشگاه آزاد اسلامی منتشر شد

دانشجویان دکتری نگران انتخاب عنوان رساله‌ در سامانه «پایش» نباشند

آغاز پذیرش بدون آزمون کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد از دوشنبه

پذیرش دانشجو در 30 رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی هشترود

استفاده از نانومواد در تبدیل انرژی خورشیدی به انرژی الکتریکی

دانشگاه آزاد اسلامی قم در 42 رشته بدون آزمون دانشجو می‌پذیرد

چگونگی سنجش معدل در پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

فعالیت 40 واحد دانشگاه آزاد اسلامی در حمایت از مادران تا مهر 98

متقاضیان رشته‌های بدون آزمون به دانشگاه‌ها مراجعه کنند