429762
دوشنبه  30  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دوشنبه , 26 مرداد 1394 ساعت 15:28

امروز صورت گرفت:

2 ساعت بازدید ستاری از واحد اصفهان/ اعلام حمایت معاون علمی رئیس جمهور از طرح‌های دانش‌بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری پس از بازدید از طرح تولید واکنش آنتی‌ژن واحد اصفهان گفت: برای حمایت از بخش پژوهش و تحقیقات کمک خواهیم کرد و برای تولید انبوه از صندوق توسعه وام‌های مناسب خواهیم داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، سورنا ستاری با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) و بازدید از طرح‌های مهم دانش‌بنیان این دانشگاه و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی آن، با ستودن اقدامات این مراکز تحقیقاتی و تحسین تجهیزات خوب آن، از دکتر واشقانی خواست ترتیبی داده شود که آزمایشگاه‌های تحقیقاتی واحد اصفهان(خوراسگان) به سامانه آزمایشگاهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری متصل شود تا امکان ارسال پژوهش‌ها و تحقیقات و حمایت از تجهیزات آزمایشگاهی این دانشگاه فراهم باشد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور همچنین با حضور در آزمایشگاه دابل هاپلوئیدی این پژوهشگاه از نزدیک در جریان امور تحقیقاتی تولید بذرهای گلخانه قرار گرفت.

آماده تولید انبوه بذر خیار گلخانه‌ای هستیم

رئیس مرکز تحقیقات بذر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) نیز در این بازدید گفت: طرح تولید تجاری بذرهای خیار گلخانه‌ای را از شش ماه پیش آغاز کرده‌ایم و اکنون آماده تولید انبوه هستیم و به همین منظور زمین بزرگی به دستور استاندار در اختیار قرار گرفته است تا تولید انبوه بذر را آغاز کنیم.

طرح نانورس که شیوه‌ای بر پایه فناوری نانو برای مقابله با ریزگردها است از دیگر طرح‌های مورد بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بود. در این بازدید محققان با راه‌اندازی تونل باد میزان تأثیر نانورس در تثبیت ریزگردها را به نمایش گذاشتند

عبدالرضا اقتداری با بیان اینکه کار تولید بذر علاوه بر تولید ثروت و اشتغال ضامن حفظ سلامت جامعه است، افزود: بذرهای تولیدی این دانشگاه به دلیل سازگاری با شرایط محیطی ایران مقابل آفات و بیماری‌ها مقاومت بیشتری داشته و با این شرایط به نحو چشمگیری از مصرف سموم کاسته خواهد شد.

وی اظهار کرد: این نوع بذرها نسبت به مشابه خارجی 50 درصد بازدهی بیشتری در محصول داشته و تاکنون 340 رقم از این بذرها تولید شده که 30 رقم را برای بررسی بیشتر انتخاب کرده‌ایم و نهایتاً 5 رقم را پس از تولید انبوه وارد بازار خواهیم کرد.

به گزارش آنا، طرح نانورس که شیوه‌ای بر پایه فناوری نانو برای مقابله با ریزگردها است از دیگر طرح‌های مورد بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بود. در این بازدید محققان با راه‌اندازی تونل باد میزان تأثیر نانورس در تثبیت ریزگردها را به نمایش گذاشتند.

ستاری در خصوص این طرح گفت: با اجرای آزمایشی این فناوری در گستره‌ای به مساحت 30 تا 40 هکتار و با اعلام آمادگی استانداری اصفهان، 50 درصد بودجه اجرای طرح مقابله با ریزگردها را تخصیص داده و حمایت خواهیم کرد.

در ادامه ستاری و هیأت همراه در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) حضور یافتند. ستاری در این قسمت از برنامه خود، طرح تولید داروهای گیاهی که امکان جایگزینی با داروهای خارجی وارداتی را دارند، طرح درمان زخم‌های دیابتی با استفاده از لاروهای مگس، طرح توسعه تولیدات ارگانیک محصولات کشاورزی و پروژه تولید تجهیزات لیزر و تجهیزات برقی آزمایشگاهی را مورد بازدید قرار داد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، گلخانه‌های تولید انبوه بذرهای خیار گلخانه‌ای، کارگاه تولید دم نوش‌های دارویی، خط تولید محصولات غذایی فراسود و شیرینی‌های بدون قند را مورد بازدید قرار داد و از این طرح‌ها ابراز مسرت کرد.

بذرهای خیار گلخانه‌ای

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

تعیین تکلیف ذخیره‌های زیر‌گروه پزشکی و رشته دامپزشکی

راهنمای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

دکتر طهماسب کاظمی مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شد

آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت در صورت کسب مجوزهای قانونی

دانشجویان دوره کاردانی بخوانند

اعلام جزئیات برنامه هفته پژوهش سال 97/ تمرکز بر چالش‌های مهم کشور

نتایج آزمون EPT اعلام شد

4 هزار دانشجوی ایرانی در هند تحصیل می‌کنند

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

معرفی طرح‌های برگزیده ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها در هفته پژوهش

ثبت‌نام آزمون كارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور آغاز شد

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از امروز

فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی

چگونگی ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

امکان بورسیه یک‌هزار و 300 نفر در دانشگاه تهران

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دی ماه برگزار می‌شود

4 هزار دانشجوی ایرانی در هند تحصیل می‌کنند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه