چهارشنبه  29  اسفند  1397
شنبه , 12 آبان 1397 ساعت 11:37

کاظمی خبر داد:

2 فرصت جدید برای داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

مسئول امور سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از دو فرصت جدید برای داوطلبان علوم پزشکی این دانشگاه خبر داد.

به‌‌گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، بهروز طهماسب‌کاظمی با بیان اینکه در اعلام نتایج آموزش پزشکی کنکور سراسری مرحله اول که نتایج آن 25 مهر اعلام شد، بخش مهمی از ظرفیت دانشگاه پر نشد، گفت: البته این مسئله به‌‌صورت طبیعی همیشه در دانشگاه آزاد اسلامی اتفاق می‌افتاد و طی چند مرحله ظرفیت‌ها پر می‌شد، اما امسال بنابر مصوبه شورای سنجش و پذیرش تکمیل‌ ظرفیت ممنوع شد و به همین دلیل امکان جذب دانشجو در تکمیل‌ ظرفیت امکان نداشت.

وی ادامه داد: بنابر اطلاعاتی که از تجربه‌های سال‌های گذشته وجود داشت و مشورت‌هایی که با سازمان سنجش و آموزش کشور انجام شد، مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه با ضریب افتی اقدام به اعلام ذخیره کرد که این ذخیره باید به واحدها اعلام می‌شد و واحدها اقدام به ثبت‌نام و پذیرش می‌کردند، اما در شیوه اعلام ذخیره و در محاسبات اینکه چه کسانی باید معرفی شود، دو اتفاق افتاد؛ اتفاق اول اشکال فنی محاسباتی بود که برای ضریب افت رقم بالایی در نظر گرفته شده بود و درنهایت نیز تعداد زیادی از داوطلبان به واحدها معرفی شدند.

کاظمی گفت: همچنین در این زمینه دستورالعملی تدوین شد که خود دارای ابهاماتی بود و این مسئله باعث شد واحدها مرتکب اشتباهاتی شوند و تعداد ثبت‌نام داوطلبان در برخی واحدها بسیار بالا رفت و بیشتر از سقف ظرفیت اقدام به ثبت‌نام کرده بودند. این دو عامل باعث شد تعداد زیادی از داوطلبان به سامانه احراز هویت مرکز مراجعه کنند و ثبت‌نام اولیه را انجام دهند یا با مراجعه به بعضی واحدهای دانشگاهی ثبت‌نام خود را بدون رعایت ظرفیت واحد قطعی کنند. از آنجا که ما خود را مقید به رعایت استانداردهای کیفیت آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‎دانیم، ظرفیت‌های واحدها را با رعایت این استانداردها و استانداردهای کیفی دقیق‌تری که خود تدوین و تعیین کرده‌ایم و امکان جذب همه این داوطلبان برای دانشگاه وجود نداشت، اما بسیاری از داوطلبان هزینه‌های مادی و معنوی زیادی را متحمل شده بودند و عدم جذب آنها مشکلات بسیاری را به وجود آورد.

وی با اشاره به بی‌دقتی‌های انجام گرفته در پذیرش دانشجو افزود: بررسی دقیق ما به اینجا رسید که در فرآیند پذیرش بی‌دقتی در تعیین فرآیند ثبت‌نام بین مرکز سنجش و پذیرش و واحدها بوده که درنهایت باعث شد برخی واحدها بیشتر از ظرفیت خود اقدام به ثبت‌نام داوطلبان رشته‌های پزشکی کنند.

مسئول امور سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در همین زمینه خاطرنشان کرد: این اتفاق منجر شد تراز قبولی هر رشته‌‌محل در تمامی واحدها به ترازهای پایین‌تر از آنچه در سال‌های قبل تجربه شده بود و دانشجویان براساس آن پذیرفته می‌شدند، سقوط کند و تعداد زیادی از داوطلبان به‌‌خصوص آنهایی که فرآیند ثبت‌نام خود را تا مراحلی پیش برده بودند، خود را صاحب حق بدانند. ناگفته نماند که از سوی مرکز سنجش و پذیرش روزهای ثبت‌نام دو روز آخر هفته تعیین شده بود و بسیاری از داوطلبان با ترازهای بالاتر فرصت ثبت‌نام را در واحدهای دانشگاهی پیدا نکردند و اولین شکایت‌ها به کسانی تعلق داشت که فرصت ثبت‌نام در موعد مقرر را پیدا نکرده بودند.

وی با بیان اینکه در همان روز اول سازمان مرکزی متوجه این نقیصه شد و شاهد بودیم که حق تعدادی از داوطلبان در حال ضایع‌ شدن است، گفت: هر چند سازمان مرکزی می‌توانست اعلام کند طبق رویه عمل شده و صرفاً با واحدهایی که بیش از ظرفیت ثبت‌نام کرده‌اند، برخورد شود، اما دانشگاه باید بین مصلحت سازمان و عدالت بین داوطلبان یکی را انتخاب می‌کرد که گزینه انتخابی نیز عدالت بود.

 طهماسب کاظمی افزود: با این حال با محدودیت‌هایی نیز روبه‌رو بودیم؛ ازجمله آنها استانداردها و ظرفیت‌های تعیین‌‌شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استانداردهای خود سازمان بود تا دانشگاه آزاد اسلامی به‌‌لحاظ کیفی به مرتبه‌ بالایی از دانشگاه‌های کشور و به چشم‌اندازی که مورد نظر سرپرست دانشگاه است رسیده و این شعار که تا سال 1404 دانشگاه آزاد اسلامی اولین انتخاب داوطلبان تحصیلات تکمیلی باشد، محقق شود، چرا که اگر از فرصت سال جاری استفاده نمی‌کردیم، یک‌ سال تحصیلی را از دست می‌دادیم.

مسئول امور سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: ناگفته نماند در این میان در برخی حوزه‌ها، پایبندی به ظرفیت‌ها و استانداردها برای کیفیت‌ بخشی به آموزش مهم بود و از سوی دیگر عدالت بین داوطلبان و همچنین صدمات و اتفاقاتی را که برای این داوطلبان افتاده بود، مدنظر قرار دادیم و به این نتیجه رسیدیم که باید علاوه‌ بر عدالت، انصاف را رعایت کنیم.

این مقام مسئول ادامه داد: حضور معاونان دانشگاه بین داوطلبان به درک اتفاقات رخ‌ داده کمک و تلاش دانشگاه را برای حل مشکلات داوطلبان بیشتر می‌کرد، بنابراین سعی شد مشکلات صدها نفر به‌‌صورت موردی حل شود و طی چند روزی که مستقیماً پاسخگوی داوطلبان بودیم بین 300 تا 700 ارباب‌ رجوع داشتیم.

وی افزود: تصمیمی که در آن مرحله از کار گرفته شده این بود که پردازش مجدد اطلاعات داوطلبانی که به واحدها مراجعه کرده‌اند، بررسی مجدد انتخاب آنها و تطبیق با ظرفیت‌های خالی دانشگاه دوباره جانمایی و اعلام نتیجه شود که چه کسانی واجد شرایط تحصیل در دانشگاه شده‌اند و چه کسانی نشده‌اند که تعداد زیادی از این افراد ثبت‌نام کرده و در صورت نیاز آنها را با استفاده از آیین‌نامه نقل‌ و انتقالات دانشگاه بدون تغییر رشته به محل‌های مورد نظرشان با رعایت استانداردها منتقل کردیم.

مسئول امور سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: یک بخشی هم البته مراجعه نکردند و ما هنوز ظرفیت خالی داشتیم. دلیل آن هم توقعی بود که در برخی داوطلبان مبنی‌ بر احراز شرایط در مرحله قبول به وجود آمده بود.

طهماسب کاظمی اظهار کرد: با پیگیری‌هایی که سازمان دانشگاه انجام داد، با دنبال کردن سیاست کیفیت‌‌بخشی آموزش، برخی رشته‌‌محل‌ها در بعضی واحدهای دانشگاه مجوز مشروط گرفت و در بعضی واحدها به استانداردهای لازم رسید و سهمیه جدیدی به آنها اختصاص یافت و بعد از جلساتی که با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تماس‌هایی که با وزیر  بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت آموزشی این وزارتخانه و سازمان سنجش آموزش کشور برقرار شد و بررسی‌های صورت‌گرفته، قرار بر آن شد تا سازمان سنجش آموزش کشور با تکمیل ‌ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی موافقت کند و با انتخاب رشته مجدد برای داوطلبانی که تا پیش از آن در هیچ‌ یک از رشته‌‌محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی به‌ عنوان دانشجو پذیرفته نشده بودند، انجام دهد و ما نیز به داوطلبانی که برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی اعلام حضور کرده بودند اعلام کردیم فرصت انتخاب رشته مجدد را دارند.

کاظمی با بیان اینکه روز گذشته نتایج انتخاب رشته مجدد این داوطلبان اعلام شد، بیان کرد: البته در بحث سهل‌‌انگاری‌ای که درخصوص این داوطلبان رخ داده بود، برخی مدیران دانشگاه آزاد اسلامی برکنار شدند و خبر این موضوع نیز در رسانه‌های مختلف منعکس شد و برخی افراد در سازمان مرکزی نیز در این زمینه دخیل بودند که برکنار شدند؛ با این حال هنوز به این نتیجه نرسیده‌ایم که اقدامات این افراد عامدانه بوده است؛ هر چند به‌ طور کلی در اقدامات صورت‌ گرفته درباره اعلام نتایج امسال اقدامات خرابکارانه عامدانه متعددی صورت گرفته و حتی برخی افراد نیز در این زمینه دستگیر شده‌اند و در حال بازجویی هستند.

مسئول امور سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی افزود: متأسفانه بعد از اعلام نتیجه انتخاب رشته مجدد از سوی داوطلبان، سامانه دانشگاه آزاد اسلامی بارها مورد حملات سایبری قرار گرفت، با این حال به‌‌خاطر مدیریت این وضعیت مجبور به‌ محدود کردن دسترسی‌ها به سامانه‌ها شدیم و در حال حاضر نیز تیم فنی بسیار خبره امنیت شبکه به‌ صورت دائم کار را دنبال می‌کنند تا اقدامات خرابکارانه به نتیجه نرسد و به همین دلیل گاهی شاهد کُندی سرعت سامانه‌ها هستیم و برخی از داوطلبان نیز مدتی برای انجام کارهای خود در سامانه‌ها معطل می‌ماندند.

این مقام مسئول افزود: خواهش‌ ما این است که داوطلبان با صبر کار را دنبال کنند و ما نیز به‌ گونه‌ای کار را مدیریت می‌کنیم که به نتایج خوبی برسیم و دیگر شاهد این‌گونه صدمات نباشیم، البته دانشگاه آزاد اسلامی با هماهنگی تمامی دستگاه‌های مسئول کشور این اقدامات خرابکارانه را از هر نوع اعم از فنی یا غیرفنی پیگیری و با عاملان آن برخورد خواهد کرد.

وی ادامه داد: آن‌ دسته از داوطلبانی که 23 مهر واجد شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی نشده بودند، اما در اعلام نتایج 11 آبان به‌‌عنوان واجدان شرایط تحصیل معرفی شده‌اند، می‌توانند در رشته‌‌محل معرفی‌ شده ادامه تحصیل دهند و برای ثبت‌نام نیز از امروز به واحدهای مربوطه مراجعه کنند.

طهماسب‌کاظمی تصریح کرد: برای آن بخش از داوطلبان که در مقاطع قبل در اعلام ظرفیت‌های مختلف، نسبت به رشته‌ محل قبولی‌شان اعتراض داشتند نیز این امکان فراهم شده که در آینده و حداکثر تا 15 آذرماه و بعد از دقیق شدن داده‌های مربوط به این دانشجویان، شرایط نقل‌ و انتقال به رشته‌‌محل‌های جدید فراهم شود، البته برای این کار سامانه جدیدی در مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد می‌شود و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به آن تقاضای نقل‌ و انتقال به محل‌های جدید و رشته‌های جدید را ثبت کرده که بعد از بررسی کف ترازهای قبولی واحدها به رشته‌ محل‌های مورد تقاضا منتقل می‌شوند، لذا تأکید می‌کنم داوطلبان و دانشجویان عزیز که متقاضی این نقل و انتقالات هستند به‌‌هیچ‌ وجه به سازمان مرکزی مراجعه نکرده و فرآیندهای کاری فنی مرکز را برای فراهم کردن این امکانات مختل نکنند، زیرا با مراجعه به مرکز بخش مهمی از انرژی همکاران ما مصروف پاسخگویی موردی به این عزیزان می‌شود و فرآیند کارهای فنی مرکز در این زمینه مختل خواهد شد.

مسئول امور سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در همین زمینه افزود: البته داوطلبانی که در مراحل 25 شهریور و 23 مهرماه واجد شرایط ادامه تحصیل در یک رشته‌ محل در دانشگاه شده‌اند و تاکنون به دانشگاه مراجعه نکرده‌اند باید به رشته‌ محل مذکور مراجعه کرده و وضعیت خود را مشخص کنند در غیر این‌ صورت امکان استفاده از شرایط نقل‌ و انتقال دانشجویان را نخواهند داشت. دانشگاه تلاش می‌کند همه امکانات لازم را برای مدیریت تقاضاهای خانواده دانشجویی خود در این زمینه به‌‌کار گیرد تا کمترین هزینه به این عزیزان تحمیل شود. با این حال باز تأکید می‌کنم داوطلبانی که در دو بازه زمانی 25 شهریورماه و 23 مهرماه جزء واجدان شرایط تشخیص داده شده، ولی هنوز به واحدها برای ثبت‌نام مراجعه نکرده‌اند، حتماً باید این کار را ظرف چهار روز آینده انجام دهند تا واحدها از تقاضاهای آنان مطلع شده و بر اساس آن اقدام کنند. بدیهی است دانشگاه در مورد کسانی که وضعیت خود تا طی چهار روز آینده مشخص نمی‌کنند هیچ تعهدی نخواهد داشت.

کاظمی اذعان کرد: در این فرآیند بخشی از متقاضیان امکان ادامه تحصیل در دانشگاه نیافته‌اند؛ دانشگاه برای حل مشکل این عزیزان رشته‌‌محل‌های پرمتقاضی دانشگاه در رشته‌های غیرپزشکی را که براساس سوابق آموزشی اقدام به جذب دانشجو می‌کرد به این داوطلبان پیشنهاد کرده است. داوطلبانی که این پیشنهاد را پذیرفته‌اند در چند روز آینده رشته‌‌محل‌‌های پیشنهادی را از طریق سامانه دریافت و پس از انتخاب رشته‌‌محل به واحدهای دانشگاهی معرفی خواهند شد. داوطلبان برای پیگیری وضعیت خود از طریق سامانه‌های مرکز سنجش اقدام و به اطلاعیه‌های این مرکز توجه کنند.

وی درباره وضعیت سربازی داوطلبان نیز گفت: بخشی از داوطلبان نگران بحث نظام وظیفه خود هستند که با هماهنگی‌های صورت‌ گرفته با سازمان نظام وظیفه، آنها قول همکاری را درخصوص نقل‌ و انتقال دانشجویان در رشته‌‌محل‌ها داده‌اند و قرار بر آن است که این مشکل را حل کنیم و امکان استفاده از فرصت انصراف از تحصیل و معافیت برای عزیزانی که با این مشکل مواجه می‌شوند از بین نرود. به واحدهای دانشگاهی تأکید کرده‌ایم نهایت همکاری را با داوطلبان در این زمینه داشته باشند و تعیین‌ تکلیف داوطلبان را منوط به این موضوع نکنند. همچنین در حال حاضر 30 خط تلفن پاسخگویی مرکز سنجش و پذیرش برای پاسخگویی به مشکلات داوطلبان وجود دارد و روابط‌ عمومی مرکز به‌ صورت شبانه‌‌روزی مانند چند هفته گذشته به سوالات داوطلبان و دانشجویان پاسخ می‌دهند.

وی درباره وضعیت داوطلبانی که به‌‌منظور تحصیل در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از دانشگاه دولتی انصراف داده‌اند، گفت: برخی از آنها در رشته‌‌محل‌های مورد نظر خود ثبت‌نام کرده‌اند، با این حال برای آن بخشی نیز که جزء پذیرفته‌شدگان 11 مهرماه بودند و قبل از ثبت‌‌نام‌شان، انصراف داده‌اند ولی در حال حاضر تمایل دارند در دانشگاه دولتی تحصیل کنند، هماهنگی‌هایی صورت‌ گرفته و اگر داوطلبی در این زمینه دچار مشکل شده با مراجعه به واحدها مشکل ایجادشده را طرح کند تا در مورد آن اقدام لازم صورت گیرد.

مسئول امور سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی درباره وضعیت نظام وظیفه این داوطلبان گفت: در این زمینه نیز با سازمان نظام وظیفه صحبت شده و در حال هماهنگی هستیم که مشکلی از این بابت برای آنها ایجاد نشود و آثار آن در سوابق نظام وظیفه این عزیزان مدنظر قرار گیرد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با همراهی داوطلبان و دانشجویان عزیز دانشگاه مشکلات کوچکی که در این زمینه باقی‌ مانده نیز مرتفع شود و آرامش به داوطلبان و خانواده‌های آنان برگردد.

انتهای پیام/4071/پ

کلینیک دندانپزشکی درمانگاه قدس راه‌اندازی شد

کلینیک دندانپزشکی درمانگاه قدس راه‌اندازی شد

زمان مراجعه داوطلبان تکمیل ظرفیت علوم پزشکی اعلام شد

زمان مراجعه داوطلبان تکمیل ظرفیت علوم پزشکی اعلام شد

آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت علوم پزشکی دانشگاه آزاد

آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت علوم پزشکی دانشگاه آزاد

09/11/1397 08:04:12 ب.ظ
سلام خواهشم اینه که برای کسانی که یدونه ذخیره داشتند رو برا بهمن پذیرش کنید ما که نگفته بودیم ما رو ذخیره بزنین تازه اونم یدونه ذخیره که باید حتما قبول میشد بنا به اظهارات دکتر شاهانی خواهش میکنم اقای کاظمی پیگیر باشید و برا بهمن فرصتی دیگر برا ذخیره های تراز بالا بدهید بخدا این انصاف نیست ظریب افت رو تا این حد بالا نمیگرفتید خوب .ممنون لطفا پیگیر باشید .
20/08/1397 09:19:46 ب.ظ
ببخشید اقا جواد شما ترازتون چن بوده ک قبول شدین؟؟خواهش میکنم جواب بدین
20/08/1397 09:11:50 ب.ظ
ببخشید اقا جواد شما ترازتون چن بوده ک قبول شدین؟؟خواهش میکنم جواب بدین
18/08/1397 01:45:29 ق.ظ
سلام ببخشید من خودگردان پرستاری تو تکمیل ظرفیت ابان آوردم میخواستم ببینم تو تکمیل ظرفیت آذر میتونم شرکت کنم واسه دوره عادي؟ اگه میشه شرکت کنم اونوقت در صورت قبولی تو دوره عادی باید جریمه بدم؟
16/08/1397 04:12:10 ب.ظ
اخه این چه وضعشه !ین برا اینکه بتونیم تو انتخاب رشته مجدد اذر ماه مجاز شیم باید ثبت نام کنیم بعد تغییر رشته بدیم...چرا تغییر رشته خب یه انتخابی هم بذارین برا اونا که مجاز نشدن
15/08/1397 08:16:57 ب.ظ
دانشگاه آزاد به وعده ی خودش باید عمل کند.و طبق اطلاعیه ی ۱۱ مهرماه،افراد ذخیره ی پرشکی که فرم۱۵ را حضورا در واحد دانشگاهی قبول شده، پر کرده بودند قرار بود که در اولویت پذیرش باشند، ولی متاسفانه مرکز سنجش آزاد تا حالا به وعده ی خود عمل نکرده است.درحالیکه این داوطلبان و خانواده ها از نظر روحی و جسمی داغون واز تظر مالی و رفت و آمد به واحد دانشگاهی و معطل شدن چند روزه در مرکز سنجش و بدور از خانه خیلی هزینه کرده اندو قابل جبران نیست!!!.که تنها راه حل گرفتن مجوز ظرفیت پذیرش از وزارت بهداشت و تکمیل ظرفیت بهمن ماه است.
14/08/1397 05:10:38 ب.ظ
این چ کاری دیگ.خب واسه کسایی ک تکمیل ظرفیت ابان. نتونستن شرکت کنن بهمن تکمیل ظرفیت میزاشتید خداااا
13/08/1397 09:01:16 ب.ظ
ما از شما پزشکی نخواستیم فقط مارو به دانشگاه قبلیمون برگردونید. از دانشگاه انصراف زدیم الان اجازه نمیدن که برگردیم هرچقدر هم که واسشون توضیح میدیم میگن چیزی به ما ابلاغ نشده و نمیشه کاری کرد
13/08/1397 06:52:50 ب.ظ
خواهش میکنم با آبروی ما بازی نکنین. اینایی که ثبت نام بودن دوره قبل و الان مردود شدن رو برگردونین.بخدا این حق و عدالت نیس. به شعارتون عمل کنین.حق ما چی میشه؟ حق ما این بود که بعد از ثبت نام بگن قبولی‌ها باطل شده؟ عدالت رو برای ما هم برقرار کنین.با این اشتباه توی خانواده‌ها خیلی مشکل بوجود اومده.
13/08/1397 05:07:23 ب.ظ
خواهش میکنم با آبروی ما بازی نکنین. اینایی که ثبت نام بودن دوره ی قبل و الان مردود شدن رو برگردونین.بخدا این حق و عدالت نیس. به شعارتون عمل کنین.حق ما چی میشه؟حق ما این بود که بعد از ثبت نام بگن قبولی ها باطل شده؟عدالت رو برای ما هم برقرار کنین.با این اشتباه توی خانواده ها خیلی مشکل بوجود اومده.
13/08/1397 04:29:18 ب.ظ
خواهش میکنم با آبروی ما بازی نکنین. اینایی که ثبت نام بودن دوره ی قبل و الان مردود شدن رو برگردونین.بخدا این حق و عدالت نیس. به شعارتون عمل کنین.حق ما چی میشه؟ حق ما این بود که بعد از ثبت نام بگن قبولی‌ها باطل شده؟ عدالت رو برای ما هم برقرار کنین.با این اشتباه توی خانواده‌ها خیلی مشکل بوجود اومده.
13/08/1397 04:22:19 ب.ظ
این فرصت مجدد چه دردی از ماهایی که ثبت نامی بودیم و کارت دانشجویی داریم و الان از نظر شما مردودیم دوم اینکه آخه، چرا با احساسات و آبرمون بازی کردین، یه تعداد محدودی رو پذیرش کردین پس بقیه چکار کنند همه رو امیدوار کردین الان راحت می‌گین مردودین؟ فقط با این انتخاب رشته مجدد خواستین مردم رو ساکت کنید نه مشکلی حل کنید، مشکل ما وقتی حل میشه که همه رو راضی کنید همه اونایی که ثبت نام کردن و الان کنسل شده حق دارن
13/08/1397 03:42:33 ب.ظ
خاهشا برا ی کسانی که دخیره پزشکی اعلام شدند واجازه تکمیل ظرفیت به خا طر قبولی دیگه ای در ابان ماه ندا دید وتراز خوبی دارند رسیدگی کنید
13/08/1397 08:00:52 ق.ظ
سلام شما درحق ما خانوادها و بچه‌های ما ظلم کردید اشتباه مسئولین ناکارامد باعث شد که از نظر روحی و همچنین مادی ضربه بخوریم عذرخواهی شما هیچ دردی رو دوا نمی‌کنه مگر ثبت نام تمام اون بچه‌های که فرم پر کردند وثبت نام قطعی هم شدند تو رو خدا دریابید این بچه‌ها رو به خدا گریه شده خوراکشون افسرده شدن خودمون هم همینطور
13/08/1397 01:35:13 ق.ظ
با سلام در مورد قبولی دانشگاه تراز داوطلب ملا ک است و بر همین اساس باید پذیرش صورت گیرد اما در تکمیل ظرفیت امسال ابان ماه فقط تعداد معدودی می‌توانستند شر کت کنند برای بقیه حق شرکت وجود نداشت و سایت باز نمی‌شد چرا؟ و این باعث شد بچه من با تراز بالاتری نسبت به قبول شدگان رشته پزشکی مردود شود چون نتوانست در تکمیل طرفیت شرکت کند. طبق روال درست و همیشگی همه داوطلبان باید حق شرکت داشته باشند و بر حسب تراز انتخاب شوند مگر غیر از این است؟ خواهش می‌کنم آذر ماه حق شرکت به همه بدهید و برحسب تراز آن تعدادی که می خواهید بگیرید. اگر بر اساس عدالت باشد همه راضی‌اند
12/08/1397 10:19:57 ب.ظ
سلام اقای کاظمی تنها راهکار حل این مشکلات اینه: در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری در بهمن ماه نوشته شود افرادی که در دانشگاه دولتی انتخب رشته کنند و پذیرفته شوند حق انتخاب رشته در دانشگاه ازاد را ندارند با این جمله دیگر نیازی به اعلام ذخیره نخواهد بود و دانشگاه بر حسب ظرفیت واحد خود می‌تواند پذیرش داشته باشد. زیرا افرادی که دانشگاه ازاد را انتخاب می‌کنن به طور قطع و یقین قصد ثبت نام و پذیرش در دانشگاه ازاد را دارند و نیازی به معرفی چند برابر ظرفیت نخواهد بود.
12/08/1397 08:33:15 ب.ظ
جناب دکتر لطفا تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه ازاد برگزار کنید
12/08/1397 07:47:02 ب.ظ
من در پذیرش ذخیره قبول شده بودم و رفتم ثبت نام کردم و شهریه را پرداخت کردم بعد اعلام کردن شما باید دوباره انتخاب رشته بکنید که در این نوبت اعلام شد که قبول نشده‌ام حالا باید چکار کنم هیچ کس هم جوابگو نیست .
12/08/1397 05:51:03 ب.ظ
همه شرایطو داشتم ولی اجازه انتخاب رشته نداشتم...که چی؟
12/08/1397 05:35:16 ب.ظ
خبرگزاری انا : خواهشا از زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشدبدون ازمون غیرپزشکی استعداد درخشان ۹۶ از مسولین دانشگاه ازاد خبر بگیرید . ما یکسال هست که منتظریم ولی هیچ کس جوابگو نیست
12/08/1397 04:46:00 ب.ظ
سلام. این فرصت هایی که دادین دردی از ما دوا نکرده. من خودم دوره اول ثبت نام کرده بودم حتی کارت دانشجوییمم گرفته بودم طبق قبولی‌هایی که دانشگاه بر اساس بررسی فرم‌ها 15 جمع آوری شده اعلام کرد. ولی الان بعد از انتخاب رشته مجدد بازم مردود اعلام شدم.کی الان جوابگو من و خانوادمه؟کی میفهمه تو این مدت چ زجری کشیدیم.آخرش هیچ نتیجه ای نگرفتیم.آخه چرا با روحیه ی من اینطوری بازی کردین؟هیچ راهی هم وجود نداره من جواب بگیرم.نهایتا عذرخواهی و دلجوییه.آخه اینا ب چ درد میخوره؟؟؟؟خواهش میکنم ی فکری بحال اون ثبت نامی ها بکنین.آبروی مردم بازیچه نیس.
12/08/1397 04:32:57 ب.ظ
آقاي دكتر كاظمي خواهشاً اول برنامه اون عده از داوطلبين كه فرم ١٥ را تكميل كردند و پردازش نشده‌اند را برطرف كنيد. با تراز بالا هنوز بلاتكليفند. عدالت شامل اين داوطلبين هم مي‌شود.
12/08/1397 01:34:53 ب.ظ
خبرگزاری انا : خواهشا از زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشدبدون ازمون غیرپزشکی استعداد درخشان 96 از مسولین دانشگاه ازاد خبر بگیرید . ما یکسال هست که منتظریم ولی هیچ کس جوابگو نیست
12/08/1397 12:03:24 ب.ظ
دکتر کاظمی : اعلام نتایج کارشناسی ارشد استعداد درخشان سال 96 ( سال نود و شش ) چه وقت اعلام می شود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پذيرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

سرپرستان دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای ملایر و هرند منصوب شدند

دانشگاه الزهرا(س) در دوره دکتری بدون آزمون دانشجو جذب می‌کند

مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی تمدید شد

نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش‌کارورزی دانشگاه آزاد اعلام شد

آزمون تافل الکترونیکی ۱۷ و ۲۴ فروردین 98 برگزار می‌شود

ثبت نام در آزمون EPT تا ۲۷ اسفند ادامه دارد

آزمون آیلتس آوریل 2019 در تهران برگزار می‌شود

شرایط ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره‌های کارشناسی و کاردانی اعلام شد

چینی‌ها می‌خواهند در همه چیز «ترین» باشند

ثبت نام در آزمون EPT تا ۲۷ اسفند ادامه دارد

سرپرستان دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای ملایر و هرند منصوب شدند

موافقت با تشکیل و فعالیت ۵ قطب علمی در دانشگاه علامه طباطبایی

دفترچه انتخاب رشته دستیاری پزشکی منتشر شد

آغاز انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی از ۱۷ فروردین

ساختمان پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری رسید

شرایط ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره‌های کارشناسی و کاردانی اعلام شد

مراکز نوآوری دانشگاه آزاد در استان‌های مرزی راه‌اندازی می‌شود

نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش‌کارورزی دانشگاه آزاد اعلام شد

پذيرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

افتتاح ستاد اسکان فرهنگیان هرمزگان

نرخ واحدهای اقامتی افزایش ندارد

سرنوشت الجزایر در دست مردم این کشور

توئیت ظریف درباره صنعت نفت

دقیق‌ترین تقویم جهان

تسلیت درگذشت مادر شهیدان حسن‌زاده

هواداران استقلال شماره یک هستند

خرید کمتر مردم نسبت به عید پارسال

حریفان گوش‌شکسته‌ها مشخص شدند

پاکسازی شهر برای حضور مسافران

نام پایتخت قزاقستان تغییر کرد

آخرین محموله گوشت گرم وارد کشور شد

سیر تا پیاز کلینیک کاشت موی رونالدو

پلمپ 2 رستوران در محور کرج-چالوس

برنامه سرخ‌پوشان اعلام شد

تعداد اخبار امروز گروه : 3 خبر

موافقت با تشکیل و فعالیت ۵ قطب علمی در دانشگاه علامه طباطبایی

پذیرش دانشجو در 57 رشته دوره دکتری پردیس بین‌المللی دانشگاه تهران

دفترچه انتخاب رشته دستیاری پزشکی منتشر شد

آغاز انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی از ۱۷ فروردین

ساختمان پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری رسید

شرایط ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره‌های کارشناسی و کاردانی اعلام شد

مراکز نوآوری دانشگاه آزاد در استان‌های مرزی راه‌اندازی می‌شود

نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش‌کارورزی دانشگاه آزاد اعلام شد

بیش از نیم‌میلیون داوطلب کنکوری به رشته تجربی علاقه دارند

برگزاری آزمون غربالگری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی