يكشنبه  05  خرداد  1398
جمعه , 24 اسفند 1397 ساعت 15:04

دانشجوی ایرانی در چین:

چینی‌ها می‌خواهند در همه چیز «ترین» باشند

دانشجوی ایرانی در چین گفت: چینی‌ها می‌خواهند در همه چیز «ترین» باشند، در دو دهه اخیر چین بسیار پیشرفت کرده است.

سیدامین اصفهانی در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا درباره انتخاب چین برای ادامه تحصیل اظهار کرد: در چین شرایط خوبی برای ادامه تحصیل و کار وجود دارد. من متأهل هستم و لازم داشتم که در کنار درس کار هم داشته باشم و این امکان در چین وجود داشت.

پیشرفت‌های قابل توجه چین در هواوفضا

وی درباره پیشرفت‌های چین در رشته‌اش گفت: چین در یکی دو دهه گذشته پیشرفت‌های خوبی در هواوفضا داشته و نتیجه آن هم قابل مشاهده است. رونمایی از هواپیماهای جدید و ماهواره جدید نمونه‌هایی از آن است؛ ولی اینکه بخواهیم با غرب مقایسه کنیم باید بگویم که در این رشته هنوز به غرب نرسیده است. به دلیل اینکه خیلی قبل از اینکه چین شروع کند آنها این راه را رفته‌اند. البته در برخی از پروژه‌ها چین از غرب جلو زده است ولی در رشته هواوفضا اینگونه نیست.

این دانشجوی دوره دکتری رشته هواوفضا ادامه داد:  چین سعی می‌کند که در خیلی از موضوعات «ترین» باشد. احتمالاً هفته آینده از طولانی‌ترین پل دریایی دنیا در چین رونمایی می‌شود، این پل 50 کیلومتر روی اقیانوس است. پشت این پروژه‌ها تیم تحقیقاتی قوی است و علم چینی‌ها به عمل تبدیل شده است. اینها نشان می‌دهد که سطح علمی‌ چین خیلی پیشرفت کرده است.

اصفهانی بیان کرد: من مهمانان زیادی از ایران دارم، از اکثرشان در هنگام رفتن می‌پرسم که تصورتان نسبت به چین چه بود و الان چه فکری درباره چین می‌کنید؟ همه می‌گویند که باور نمی‌کنیم که چین این قدر پیشرفت کرده باشد. چین در دو دهه گذشته خیلی تغییر کرده است.

وی درباره سیستم‌های تحصیلی در چین گفت: اینجا درس‌ها پروژه‌محور است و استاد هم در راستای همان پروژه به دانشجویان درس می‌دهد و چندین مدل بورس وجود دارد. بورس سبب می‌شود که دانشجوی خارجی این کشور را انتخاب کند.

زبان و غذا؛ مشکلات اصلی دانشجویان ایرانی در چین

این دانشجوی دوره دکتری رشته هواوفضا در چین درباره مشکلاتش ادامه داد: یکی از مشکلات ما این است که چینی‌ها نمی‌توانند انگلیسی خوب صحبت کنند، مگر اینکه استادی کلا خارج درس خوانده باشد. مردم عادی خیلی کم انگلیسی صحبت می‌کنند بنابراین مشکل زبان اینجا زیاد است. آموزش زبان چینی هم حداقل یکسال طول می‌کشد. مشکل دیگر غذاست، غذای حلال اینجا سخت پیدا می‌شود. بسیاری از غذاها اصلا با ذائقه ما سازگار نیست.

وی درباره همکاری علمی با ژاپن گفت: دانشگاه‌های ژاپن سطح بالا هستند، حتی ژاپنی‌ها برای چینی‌ها الگو هستند؛ چون خیلی با جدیت تلاش می‌کنند.

انتهای پیام/4040/ن

http://ana.ir/i/320026
چین الگوی انگلستان می‌شود

چین الگوی انگلستان می‌شود

تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه، راه رقابت شرق با غرب است

تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه، راه رقابت شرق با غرب است

بهره‌برداری از طرح مطالعاتی مشترک با چین در گیلان

بهره‌برداری از طرح مطالعاتی مشترک با چین در گیلان

پرواز هواپیمای بوئینگ 737 در چین ممنوع شد

پرواز هواپیمای بوئینگ 737 در چین ممنوع شد

انواع خوابگاه‌ در چین 

انواع خوابگاه‌ در چین 

اقتصاد چشم‌بادامی‌ها دنیا را بهت زده کرد

اقتصاد چشم‌بادامی‌ها دنیا را بهت زده کرد

علاقه چینی‌ها به کالج‌های آمریکا

علاقه چینی‌ها به کالج‌های آمریکا

تعداد اخبار امروز گروه : 6 خبر