يكشنبه  05  خرداد  1398
چهارشنبه , 18 مهر 1397 ساعت 21:46

دکتر طهرانچی خبر داد:

تبدیل واحد نجف‌آباد به دانشگاه بین‌المللی/ راه‌اندازی موزه شهید حججی در دانشگاه آزاد اسلامی

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه شهید حججی‌ها بر ما دانشگاهیان حجت هستند، پیشنهاد داد در مجموعه فرهنگی «شهید محسن حججی» موزه‌ای از این شهید بزرگوار ایجاد شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم افتتاح مجموعه فرهنگی «شهید محسن حججی» که عصر امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد برگزار شد، با بیان اینکه خداوند باورهای انسان را در برخی آیات به چالش کشیده است، اظهار کرد: خداوند یک باور درباره انسان‌هایی که در راه خدا شهید می‌شوند را این‌گونه به چالش می‌کشد که نپندارید شهدا مرده‌اند، بلکه زنده هستند و نزد خدا روزی می‌خورند.

طهرانچی ادامه داد: در مقابل کسانی هستند که می‌پندارند کافران در زمین مبسوط‌الید هستند اما چنین نیست، چون عاشقانی همچون محسن حججی‌ها در مقابل آنان قرار دارند.

وی با بیان اینکه شیطان بزرگ آمریکا دشمن 40ساله ملت ایران در ظن خود می‌پندارد که می‌خواهد ما را به بن‌بست بکشاند، گفت: طبق وعده الهی، پیروزی با ماست، چرا که بزرگانی هستند که وقتی خنجر کین به گلوی آنان ساییده می‌شود، شجاعانه می‌خندند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این‌که این دانشگاه می‌خواهد مسیری را فراهم کند که راه جوانان ختم به سعادت شود، خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) درباره سلوک شهدا فرمودند که شهدا ره 100ساله را یک‌شبه پیمودند و شهید حججی در رسیدن به معشوق و سعادت، راه میانبر را انتخاب کرد. ما هم می‌خواهیم دانشگاه آزاد اسلامی انسان‌هایی به جامعه تحویل دهد که شهدا الگوی آنان باشند.

واحد نجف‌آباد به دانشگاه بین‌المللی تبدیل می‌شود

طهرانچی با اشاره به این‌که امثال شهید حججی بر ما دانشگاهیان حجت هستند، گفت: در آموزش عالی چالش یکسان‌نگری داریم، در صورتی که دانشگاه باید هوشمندانه اداره شود و برنامه ما این است که واحد نجف‌آباد که یکی از افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی است، به یک دانشگاه بین‌المللی تبدیل شود و سالانه چند کنفرانس بین‌المللی در این مجموعه که به نام شهید حججی است، برگزار شود تا ویژگی‌های این شهید بزرگوار به دانشجویان خارجی هم معرفی شود.

وی پیشنهاد راه‌اندازی موزه شهید حججی در واحد نجف‌آباد را مطرح کرد و گفت: پیشنهادم این است که موزه‌ای همچون موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران که به معرفی شهید حججی می‌پردازد، در واحد نجف‌آباد راه‌اندازی شود و صوت ضبط‌شده و فیلم‌های شهید حججی در کلاس‌های درس و در کنفرانس‌ها پخش شود. این موزه می‌تواند ابعاد شخصیتی این شهید بزرگوار را به علاقه‌مندان معرفی کند. مسئولان واحد نجف‌آباد همت کنند و با بهره‌گیری از فناوری‌های مدرن تا سال آینده این موزه را در مجموعه فرهنگی شهید حججی ایجاد کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در پایان گفت: زمانی که ما از تحول در دانشگاه آزاد اسلامی سخن می‌گوییم، مهم‌ترین تحول این است که هنگامی که در زمین مکنت یافتیم، اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر کنیم و به اشاعه دین بپردازیم.

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/317219
ادای احترام کارکنان دانشگاه آزاد دولت‌آباد به شهید حججی

ادای احترام کارکنان دانشگاه آزاد دولت‌آباد به شهید حججی

بازدید دکتر طهرانچی از نمایشگاه توانمندی‌های پژوهشی و تحقیقاتی واحد نجف‌آباد

بازدید دکتر طهرانچی از نمایشگاه توانمندی‌های پژوهشی و تحقیقاتی واحد نجف‌آباد

حمایت دکتر طهرانچی از دانشگاه استاد فرشچیان جای تقدیر دارد/ 3 دغدغه مهم برای تأسیس دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی

حمایت دکتر طهرانچی از دانشگاه استاد فرشچیان جای تقدیر دارد/ 3 دغدغه مهم برای تأسیس دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی

تعداد اخبار امروز گروه : 6 خبر