362741
يكشنبه  25  آذر  1397
پنجشنبه , 19 مهر 1397 ساعت 03:40

مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه کردستان:

گرنت، فرصتی که دانشجویان کردستانی از آن استفاده می‌کنند

مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه کردستان گفت: داشتن شرایط علمی را مهم‌ترین فاکتور برای دریافت گرنت تحصیلی در دانشگاه‌های کشورهای دیگر عنوان کرد.

عبدالله حسن‌زاده در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: طرح تبادل دانشجو با دانشگاه اف اچ یوانیوم اتریش و خاین اسپانیا به مرحله اجرا درآمده است و تابه‌حال چهار دانشجو به اتریش و دو دانشجو به اسپانیا منتقل‌شده‌اند و در حال حاضر نیز دو دانشجوی دیگر مراحل اعزام به دانشگاه خاین اسپانیا را سپری می‌کنند.

مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه کردستان در ادامه افزود: در بهمن‌ماه سال گذشته فراخوان گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه داده شد. این فراخوان بر اساس طرح تبادل دانشجو با دانشگاه اف اچ یوانیوم اتریش و خاین اسپانیا بوده است

وی در ادامه افزود: ابتدا بحث معدل مطرح شد و قرار شد دانشجویان با معدل بالای ۱۵ برای ثبت‌نام اقدام کنند اما بیش از ۱۸۰ نفر ثبت‌نام کردند و به همین دلیل شرط معدل تغییر کرد و قرار شد دانشجویان با معدل بالای ۱۷ ثبت‌نام کنند و به این طریق جامعه آماری کاهش پیدا کرد

حسن‌زاده اظهار کرد: پس از بررسی درخواست‌های ارائه‌شده در کمیته ارزیابی متشکل از مسئولان آموزشی دانشگاه، از حدود ۲۰ دانشجوی منتخب دور اول مصاحبه به عمل آمد و درنهایت تعداد هشت دانشجو به دانشگاه اتریشی معرفی شدند.

در ادامه از دانشجویان مصاحبه زبان انگلیسی گرفته شد و دانشجویانی که شرایط را کسب کرده بودند و از سوی پدر و مادر هم رضایت داشتند به این گرنت علمی اعزام شدند .

مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه کردستان اضافه کرد: بر اساس توافق‌نامه امضاشده، این دانشجویان یک‌ترم تحصیلی (پاییز ۲۰۱۸ یا بهار ۲۰۱۹) در دانشگاه اف اچ یوانیوم اتریش سپری خواهند کرد و تمامی هزینه‌های اقامت و تحصیل آن‌ها از محل گرنت پرداخت می‌شود.

وی در ادامه اضافه کرد: دو دانشجوی دختر اعزامی به خاین اسپانیا نیز همین شرایط را سپری کردند و به مدت ۶ ماه به این کشور سفر می‌کنند و دو دانشجوی دیگر نیز در حال طی مراحل اعزام هستند.

انتهای پیام/4087

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

2 تروریست‌ در مرز کردستان زخمی شدند

2 تروریست‌ در مرز کردستان زخمی شدند

پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی از اقلیم کردستان ناکام ماند

پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی از اقلیم کردستان ناکام ماند

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه