دوشنبه  27  خرداد  1398
پنجشنبه , 19 مهر 1397 ساعت 03:40

مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه کردستان:

گرنت، فرصتی که دانشجویان کردستانی از آن استفاده می‌کنند

مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه کردستان گفت: داشتن شرایط علمی را مهم‌ترین فاکتور برای دریافت گرنت تحصیلی در دانشگاه‌های کشورهای دیگر عنوان کرد.

عبدالله حسن‌زاده در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: طرح تبادل دانشجو با دانشگاه اف اچ یوانیوم اتریش و خاین اسپانیا به مرحله اجرا درآمده است و تابه‌حال چهار دانشجو به اتریش و دو دانشجو به اسپانیا منتقل‌شده‌اند و در حال حاضر نیز دو دانشجوی دیگر مراحل اعزام به دانشگاه خاین اسپانیا را سپری می‌کنند.

مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه کردستان در ادامه افزود: در بهمن‌ماه سال گذشته فراخوان گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه داده شد. این فراخوان بر اساس طرح تبادل دانشجو با دانشگاه اف اچ یوانیوم اتریش و خاین اسپانیا بوده است

وی در ادامه افزود: ابتدا بحث معدل مطرح شد و قرار شد دانشجویان با معدل بالای ۱۵ برای ثبت‌نام اقدام کنند اما بیش از ۱۸۰ نفر ثبت‌نام کردند و به همین دلیل شرط معدل تغییر کرد و قرار شد دانشجویان با معدل بالای ۱۷ ثبت‌نام کنند و به این طریق جامعه آماری کاهش پیدا کرد

حسن‌زاده اظهار کرد: پس از بررسی درخواست‌های ارائه‌شده در کمیته ارزیابی متشکل از مسئولان آموزشی دانشگاه، از حدود ۲۰ دانشجوی منتخب دور اول مصاحبه به عمل آمد و درنهایت تعداد هشت دانشجو به دانشگاه اتریشی معرفی شدند.

در ادامه از دانشجویان مصاحبه زبان انگلیسی گرفته شد و دانشجویانی که شرایط را کسب کرده بودند و از سوی پدر و مادر هم رضایت داشتند به این گرنت علمی اعزام شدند .

مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه کردستان اضافه کرد: بر اساس توافق‌نامه امضاشده، این دانشجویان یک‌ترم تحصیلی (پاییز ۲۰۱۸ یا بهار ۲۰۱۹) در دانشگاه اف اچ یوانیوم اتریش سپری خواهند کرد و تمامی هزینه‌های اقامت و تحصیل آن‌ها از محل گرنت پرداخت می‌شود.

وی در ادامه اضافه کرد: دو دانشجوی دختر اعزامی به خاین اسپانیا نیز همین شرایط را سپری کردند و به مدت ۶ ماه به این کشور سفر می‌کنند و دو دانشجوی دیگر نیز در حال طی مراحل اعزام هستند.

انتهای پیام/4087

http://ana.ir/i/317120
مرتبه علمی استادان دانشگاه سلیمانیه ارتقا می‌یابد

مرتبه علمی استادان دانشگاه سلیمانیه ارتقا می‌یابد

2 تروریست‌ در مرز کردستان زخمی شدند

2 تروریست‌ در مرز کردستان زخمی شدند

پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی از اقلیم کردستان ناکام ماند

پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی از اقلیم کردستان ناکام ماند

تعداد اخبار امروز گروه : 9 خبر