شنبه  04  خرداد  1398
جمعه , 23 شهریور 1397 ساعت 07:37

سرپرست سازمان سمت در گفتگو با آنا:

باید نیاز جامعه حوزه علوم انسانی تقویت شود

سرپرست سازمان سمت گفت: اگر احساس نیاز به علوم انسانی در کشور احساس شود هم دانشجویان باکیفیت در این حوزه جذب می شوندو هم رساله‌ها کاربردی‌تر می‌شوند و هم مسئولین به این حوزه بیشتر حمایت می‌کنند.

حجت‌الاسلام ذبیحی در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در خصوص استفاده از علوم انسانی در پژوهش‌های کاربردی اظهار کرد: یکی از فاجعه‌های بزرگی که در کشور اتفاق افتاده سهم علوم انسانی تقریباً ۵۰ درصد از علوم را شامل می‌شود ولی متأسفانه حوزه کاربردی این حوزه به چند درصد هم نمی‌رسد. برعکس علوم دیگر که سهم کمتری دارند ولی بیشتر کاربردی هستند.

وی افزود: استقبال از رشته‌های علوم انسانی کم شده و امسال صندلی‌های خالی در دانشگاه‌ها بیشتر شده است؛ درحالی‌که علوم انسانی مادر و موتور محرکه کشور هستند که بتوانند کشور را در حوزه‌های مختلف فعال کنند.

سرپرست سازمان سمت گفت: برای حضور پررنگ علوم انسانی در پژوهش‌های کاربردی برنامه داریم اما این کار به‌ سرعت انجام نمی‌شود. باید حوزه بتوانیم در جامعه نیاز به علوم انسانی را تقویت کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر احساس نیاز به این دانش در کشور احساس شود هم دانشجویان باکیفیت در این حوزه جذب می‌شوند و هم رساله‌ها کاربردی‌ترمی‌شوند و هم مسئولین به این حوزه بیشتر حمایت می‌کنند.

انتهای پیام/4060

http://ana.ir/i/310862
سازمان سمت و دانشگاه اهل بیت (ع) تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

سازمان سمت و دانشگاه اهل بیت (ع) تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

تعداد اخبار امروز گروه : 1 خبر