35379
جمعه  27  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شنبه , 13 مرداد 1397 ساعت 19:26

کاهش آسیب های اجتماعی در گرو همکاری دانشگاه و صداوسیما

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی مطرح کرد: همکاری دانشگاه و صداوسیما می‌تواند از آسیب‌های اجتماعی بکاهد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی، عزیز حبیبی در نشست هم‌اندیشی با مدیر کل و معاونان صداوسیما مرکز اردبیل اظهار کرد: همانطوریکه امام خمینی(ره) صداوسیما را یک دانشگاه معرفی کرده‌اند، ما نیز به عنوان دانشگاه مادر استان آماده‌ایم تا با صداوسیما همکاری داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه معرفی دانشگاه و رشته‌های موجود می‌تواند بار اقتصادی را از دوش خانواده‌ها بکاهد، تصریح کرد: صداوسیما می‌تواند با معرفی دانشگاه به خانواده‌ها کار بسیار مهمی در این زمینه انجام دهد.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با تاکید بر اینکه دانشگاه می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش موثری داشته باشد، گفت: حضور استادان در برنامه‌های مختلف صداوسیما می‌تواند در این زمینه نیز راهگشا باشد.

وی اضافه کرد: زمینه‌های همکاری دانشگاه و صداوسیما بسیار گسترده است که امید می‌رود این نشست‌ها ادامه یافته و ثمرات بسیاری برای هر دو مجموعه داشته باشد.

حبیبی با اشاره به اینکه دانشگاه محقق اردبیلی دارای 376 نفر عضو هیات علمی است، افزود: 30 نفر از این تعداد دارای مرتبه علمی استاد تمام، 118 نفر دانشیار، 202 نفر استادیار و 26 نفر مربی هستند.

به گفته رئیس دانشگاه محقق اردبیلی، این دانشگاه دارای 228 رشته تحصیلی شامل 72 رشته کارشناسی، 97 رشته کارشناسی ارشد و 59 رشته دکتری است.

در ادامه نشست، حجت الاسلام عبدالله حسینی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه صداوسیما نقش بی بدیل و بسیار مهمی در جامعه دارد، گفت: فرهنگ سازی خانوادگی، اجتماعی، آموزشی و هنر از صداوسیما نشات می‌گیرد.

وی افزود: رسانه بخشی از زندگی است و نمی‌توان بدون آن زندگی کرد.

وی با بیان اینکه در دانشگاه برنامه‌های مختلفی اجرا می‌شود، تصریح کرد: سال گذشته بیش از هزار و 100 برنامه فرهنگی در دانشگاه اجرا شده که در نوع خود حرکت بزرگی است اما در اجتماع بازتاب خاصی نداشته است و صداوسیما باید بیشتر به این برنامه‌ها بپردازد.

حسنی با اشاره به اینکه صداوسیما نوعا برنامه‌های کلان دانشگاه را در بازه زمانی کوتاه پوشش می‌دهد، اضافه کرد: صداوسیما و دانشگاه باید بیشتر به هم کمک کنند تا سطح برنامه ارتقا یابد.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل ادامه داد: افراد موفق دانشگاهی به صورت مناسب از سوی صداوسیما معرفی نشده‌اند و باید به این افراد ارزش داده و آنها را به مردم جامعه معرفی کند.

حسنی با اشاره به اینکه انتظار داریم عملکرد دانشگاه به صورت مناسب از طریق صداوسیما معرفی شود، اظهار کرد: ظرفیت بزرگی در دانشگاه وجود دارد که صداوسیما می‌تواند در برنامه‌های مختلفش از این ظرفیت‌ها بهره بگیرد.

در ادامه علی ملااحمدی مدیر کل صداوسیما مرکز استان اردبیل با بیان اینکه جنگ تمام عیار علیه جمهوری اسلامی ایران راه انداخته اند، تصریح کرد: استکبار جهانی به دنبال این است که اعتماد مردم ایران به نظام جمهوری اسلامی را از بین برد زیرا دشمنان نظام و انقلاب پی برده‌اند که با جنگ نمی‌توانند به ایران ضربه وارد کنند.

وی با اشاره به اینکه باید نقش گروه‌های مرجع در جامعه پررنگ شود، ادامه داد: تاثیرگذاری گروه‌های مرجع در جامعه باید بیش از پیش بیشتر شود و ما دنبال این هستیم که این گروه‌ها را بیشتر معرفی کنیم.

وی با اشاره به اینکه اخبار دانشگاه را رد نمی‌کنیم زیرا دانشگاه نقش مرجع دارد، اضافه کرد: ما تنوع موضوعی خیلی زیادی داریم که در این برنامه‌ها می‌توانیم با دانشگاه همکاری بیشتری داشته باشیم.

ملااحمدی با بیان اینکه حضور در دانشگاه یک نعمت است، افزود: قدم گذاشتن در محیط علمی برای ما افتخار است؛ چراکه علم جایگاه رفیع و مقدسی دارد.

وی تاکید کرد: سمت و سوی ما این است که از ظرفیت دانشگاه بهره‌مند شویم.

انتهای پیام/4040

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

نتایج قطعی ذخیره رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شود

نتایج نهایی ذخیره رشته‌های پزشکی ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

تعیین تکلیف ذخیره‌های زیر‌گروه پزشکی و رشته دامپزشکی

راهنمای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر طهماسب کاظمی مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شد

آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت در صورت کسب مجوزهای قانونی

آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور از امروز

غیبت دانشجویان شرکت‌کننده در آیین پیاده‌روی اربعین موجه شد

اعلام جزئیات برنامه هفته پژوهش سال 97/ تمرکز بر چالش‌های مهم کشور

امکان انتخاب‌ رشته‌های بدون آزمون دانشگاه پیام‌نور

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در دی‌ماه

امکان بورسیه یک‌هزار و 300 نفر در دانشگاه تهران

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

تحولات انقلابی در دانشگاه آزاد موجب حضور اساتید انقلابی در رده‌های مدیریتی شد

70 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای مشغول به کار هستند

الزامات تعاملات علمی بین‌المللی دانشگاه‌ها چیست؟

برگزاری دوره‌های مشترک بین‌المللی با همکاری استادان دانشگاه‌ تهران

همکاری دانشگاه‌های اصفهان و عراق برای برگزاری دوره‌های آموزش زبان‌ فارسی

اعلام جزئیات برنامه هفته پژوهش سال 97/ تمرکز بر چالش‌های مهم کشور

هندی‌ها برای ایجاد شعبه یکی از بانک‌های ایرانی احتیاط به‌ خرج می‌دهند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه