دوشنبه  30  اردیبهشت  1398
پنجشنبه , 21 تیر 1397 ساعت 09:52

آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز به عنوان برترین شبکه آزمایشگاهی دانشگاه‌های کشور انتخاب شد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز اعلام کرد: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز رتبه برتر آزمایشگاهی در میان دانشگاه‌های کشور و جایگاه 17 را در بین کل  شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی کشور به دست آورد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اصغر عسگری درباره برگزیده شدن آزمایشگاه تبریز اظهار کرد: درچهارمین دوره ارزیابی مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی، آزمایشگاه مرکزی این دانشگاه با 28 پله صعود نسبت به سال قبل در رده 17 بالاتر از تمام دانشگاه‌های کشور قرار گرفته است.

وی در ادامه به بیان اینکه اکثر مراکزی که بالاتر از دانشگاه تبریز قرار گرفته‌اند، مربوط به بخش خصوصی هستند، تصریح کرد: آزمایشگاه مرکزی این دانشگاه این جایگاه را دربین 174 مرکز بدست آورده است.

به گفته معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز بر اساس ارزیابی صورت گرفته از سوی شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی که در راستای رتبه بندی عملکرد مراکز عضو در سال 96 بوده است آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز با کسب 469/21امتیاز جایگاه 17 را بدست آورده است.

عسگری در پایان گفت: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز همچنین در سال گذشته توانسته بود در 17 پارامتر شیمی عنوان معتمد سازمان محیط زیست کشور را به دست آوردکه در حال حاضر تعداد پارامترهای قابل اندازه‌گیری این آزمایشگاه که مورد تأیید اداره کل محیط زیست است به 29 پارامتر رسیده است.

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/294459
تعداد اخبار امروز گروه : 4 خبر