535831
سه شنبه  22  آبان  1397
سه شنبه , 19 تیر 1397 ساعت 10:02

رئیس دانشگاه تهران:

نهادهای دولتی نیازهای خود را به دانشگاه‌ها منعکس کنند/ از پایان‌نامه‌های مساله محور دو برابر پشتیبانی مالی می‌کنیم

رئیس دانشگاه تهران گفت: بر مبنای آئین‌نامه‌ جدید دانشگاه تهران، هر عضو هیات علمی که پایان‌نامه‌اش جزو 10 چالش اصلی کشور باشد، از طرف دانشگاه دو برابر پشتیبانی مالی می‌شود.

محمود نیلی احمدآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درباره آخرین وضعیت طرح توسعه دانشگاه تهران اظهار کرد: امسال سه طرح بزرگ آماده شده است که سعی می‌کنیم با مشارکت بخش خصوصی و نهادهای عمومی کلنگ‌ احداث آنها را بزنیم.

وی در خصوص طرح توسعه دانشگاه تهران گفت: این طرح از طرف سازمان برنامه و بودجه پشتیبانی خوبی شده است و شهرداری تهران نیز حامی و پشتیبان طرح هستند و باید وارد فاز دوم که مرحله اجرایی و عملیاتی است، شویم.

فعالیت‌های عمرانی طرح توسعه به صورت گسترده از امسال آغاز می‌شود

رئیس دانشگاه تهران تصریح کرد: البته درحال حاضر هم خیلی از ساختمان‌هایی که در تملک دانشگاه تهران درآمده است، در اختیار پارک علم و فناوری قرار داده‌ایم و عملا پارک علم و فناوری در پردیس مرکز دانشگاه تهران توسعه پیدا کرده است. امیدواریم فعالیت‌های عمرانی به صورت گسترده از امسال آغاز شود.

نیلی احمدآبادی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی‌بر مشارکت استادان در حل چالش‌ها و مسائل کشور گفت:‌ تعداد زیادی موسسه مشترک با وزارت نفت، وزارت نیرو، شرکت مپنا و دیگر نهادها ایجاد کرده‌ایم که سعی می‌کنیم با همکاری نزدیک این نهادها، نیازهای کشور و دستگاه‌ها را برطرف نماییم.

وی ادامه داد: در زلزله‌ کرمانشاه دانشگاه تهران فعالیت‌های مناسبی انجام داد، در بحث بحران کم‌آبی که کشور با آن دست به گریبان است پروژه گتوند را دانشگاه تهران انجام داده است.

پشتیبانی مالی از پایان نامه‌های مساله محور

رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر اهمیت مسائل و چالش‌های کشور در پژوهش‌های استادان و دانشجویان گفت: در دانشگاه تهران امسال آیین‌نامه‌ای را تصویب کردیم که برمبنای آن هر عضو هیات علمی که پایان‌نامه‌اش جزو 10 چالش اصلی کشور باشد از طرف دانشگاه دو برابر پشتیبانی مالی می‌شود.

نیلی احمدآبادی با اشاره به اهداف برنامه سوم توسعه دانشگاه تهران عنوان کرد: یکی از سه محور اصلی برنامه سوم دانشگاه تهران اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت‌پذیری اجتماعی است، بنابراین در تمام این زمینه‌ها اقدام می‌کنیم. البته طبیعی است که انتظار می‌رود نهادها و دستگاه‌های دولتی و قانون‌گذار کمک کنند و نیازها و تقاضاهای خود را به دانشگاه‌ها منعکس کنند؛ دانشگاه تهران در این موضوع جدی است.

وی اضافه کرد: کشور چاره‌ای جز استفاده از ظرفیت‌ دانشگاه‌ها برای توسعه کشور و حل چالش‌های جامعه ندارد. بهترین شیوه این است که عناوین پایان‌نامه‌ها را در جهت حل مشکلات و چالش‌های کشور قرار دهیم.

رئیس دانشگاه تهران درباره اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی در این دانشگاه نیز گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند دانشگاه اسلامی دانشگاهی است که در خدمت کشور باشد و به ارزش‌های اسلامی توجه داشته باشد. لذا در حوزه فرهنگ، پژوهش، آموزش و جذب هیات علمی سعی می‌کنیم شاخص‌های اسلامی را در نظر بگیریم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

آزمون EPT نهم آذرماه برگزار می‌شود

امکان ثبت درخواست انتقالی و میهمانی دانشجویان علوم پزشکی

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و تأمین اجتماعی

آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد نیمه‌اول دی‌ماه برگزار می‌شود

کنکور 98 چگونه برگزار می‌شود

تمدید مهلت ثبت نام جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد تا 30 آبان

ضوابط نگارش پایان‌نامه دوره کارشناسی ارشد

ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد از 16 آذرماه

ثبت‌نام دوره کارشناسی‌ارشد بدون آزمون از امروز آغاز می‌شود

آغاز تکمیل ظرفیت رشته‌های دانشگاه فرهنگیان از فردا

انتشار نتایج دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد پزشکی و غیرپزشکی

آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد نیمه‌اول دی‌ماه برگزار می‌شود

کنکور 98 چگونه برگزار می‌شود

ثبت‌نام در آزمون ورودی دوره دکتری 98 از 6 آذر

آزمون EPT نهم آذرماه برگزار می‌شود

ثبت‌نام آزمون ارزشیابی دانش‌آموختگان داروسازی خارج از کشور

راه تکراری دانشگاه‌ها برای بین‌المللی‌سازی

آغاز پذیرش طرح برگزیدگان المپیاد علمی دانشجویان پزشکی از اول آذر

کنفرانس علمی ادواری اورژانس‌های پزشکی برگزار می‌شود

انجمن‌های علمی یکی از اثرگذارترین نهادهای مدنی در ترویج علم هستند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه 22 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه 22 آبان