1379612
چهارشنبه  30  آبان  1397
شنبه , 02 تیر 1397 ساعت 17:21

دکتر فرهاد رهبر:

واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی باید تا 3 ماه آینده طرح‌های سرمایه‌گذاری خود را ارائه کنند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: همه واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه موظفند تا سه ماه آینده طرح‌های سرمایه‌گذاری خود را تهیه و ارائه کنند تا بررسی و تصمیم‌گیری شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر فرهاد رهبر امروز در سومین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی، نیروی انسانی را سرمایه اصلی دانشگاه آزاد اسلامی دانست و گفت: ترکیب سرمایه‌های دانشگاه اعم از تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی، بناها و ساختمان‌های ملکی و نیروی انسانی، اصلی‌ترین کلید برون‌رفت از مشکلات دانشگاه است.

وی با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین رسالت‌های دانشگاه، ایجاد اشتغال است، گفت: صرف آموزش‌های تئوری و نظری به دانشجویان، وظیفه دانشگاه نیست، بلکه مأموریت اصلی دانشگاه تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر و ایجاد اشتغال برای آنهاست.

رهبر گفت: همه واحدها و مراکز باید با شفافیت و عقلانیت و به کارگیری قوانین و مقررات تجاری، طرح‌های سرمایه‌گذاری خود را اجرا کنند و در صورت وجود هرگونه ابهام، مشکل یا مانع، مراتب را از طریق دبیر هیأت امنای استان به سازمان مرکزی انتقال دهند. در انجام همه فعالیت‌های دانش‌بنیان، مشارکت با صاحبان ایده و سرمایه الزامی است، به طوری که در شرکت‌ دانش بنیان متعلق به دانشگاه، سهام‌دار محسوب شوند تا انگیزه لازم برای مشارکت و فعالیت فراهم شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در فعالیت‌های سرمایه‌گذاری، ارزش‌گذاری همه موارد و نحوه تأمین منابع مالی نیز لازم است. برای تأمین مالی این گونه برنامه‌ها باید صندوق سرمایه‌گذاری تأسیس شود تا همه مسائل مالی طرح‌های دانش بنیان از امور مالی دانشگاه مجزا باشد و جهت اصلاح آیین‌نامه سهام‌داری دانشگاه نیز مکاتبات مقتضی صورت پذیرد.

راه اندازی مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت به منظور ایجاد درآمدهای غیرشهریه ای

دکتر عباسعلی حیدری دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک هم گفت: استفاده از سرمایه‌های موجود از جمله ساختمان‌های بلااستفاده، نیروی انسانی مازاد، تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی و دیگر پتانسیل‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، راه‌گشای دانشگاه آزاد اسلامی در مشکلات آتی خواهد بود.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک بر درآمدهای حاصل از آموزش‌های تخصصی کوتاه‌مدت به منظور ایجاد درآمدهای غیرشهریه ای تمرکز کرده است، گفت: مرکز آموزشهای تخصصی کوتاه مدت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک راه اندازی شده که از اعضای هیأت علمی واحد اراک جهت تدریس استفاده خواهد شد.

حیدری با بیان اینکه با فعالیت این مرکز، مشکل عدم تکمیل ساعات موظفی استادان و اعضای هیأت علمی دانشگاه حل می شود، افزود: از ویژگی های دیگر این مرکز عدم سرمایه‌گذاری جدید و استفاده از تجهیزات خود واحد دانشگاهی است.

وی خواستار به روزرسانی بخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌های مالی شد و افزود: آیین‌نامه‌های سرمایه‌گذاری دانش بنیان نیز دارای مشکلاتی هستند که مانع رشد شرکت‌های دانش‌بنیان می شود، بنابراین تفویض اختیار، ترک تشریفات به استان نیز راه‌گشای بسیاری از مسائل خواهد بود.

رونمایی از طرح سامانه مشاوره تخصصی خدمات صنفی و صنعتی در واحد اراک

در سومین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی از طرح سامانه مشاوره تخصصی خدمات صنفی و صنعتی (متخصص) برای نخستین بار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک رونمایی شد.

رویکرد اصلی این سامانه ارائه خدمات مشاوره، آموزش، توسعه فناوری و عارضه‌یابی توسط مجموعه‌ای از متخصصان دانشگاهی و صنعتی است.

سامانه متخصص بر پایه تجهیزات و آزمایشگاه‌های دانشگاهی و نیروی انسانی متخصص بنا شده است. این سامانه مجموعه متنوعی از صنایع را در بر می‌گیرد.

در این جلسه مقرر شد همه جوانب این فعالیت همانند موضوعات حقوقی در نحوه ارائه خدمات، توجه به ارائه خدمات مناسب و با کیفیت، بهره‌گیری از کارشناسان خبره و شناخته شده خارج از اعضای هیأت علمی واحد دانشگاهی و سایر موارد مربوطه با دقت بیشتری بررسی شود تا مجدداً مورد بررسی قرار گیرد.

سومین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی به منظور بررسی برنامه های عملیاتی معاونت پژوهش و فناوری استان و ارائه پروژه‌های درآمدزایی واحدهای استان در راستای ایجاد درآمدهای غیر شهریه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با حضور رؤسای واحدها و مراکز آموزشی استان مرکزی و رؤسای شوراهای تخصصی، امروز در واحد اراک برگزار شد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

ثبت‌نام دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد از امروز آغاز می‌شود

اصلاح برخی کدرشته‌‌های دانشگاه فرهنگیان در تکمیل ظرفیت کنکور

نتایج داوطلبان دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان اعلام شد

آغاز ثبت‌نام در آزمون دوره دکتری سال 98 از ششم آذرماه

ثبت‌نام متقاضیان هیأت علمی دانشگاه آزاد تا 30 آبان ادامه دارد

ثبت‌نام بیش از 3 هزار نفر در فراخوان جذب دانشگاه آزاد

کلینیک دندانپزشکی درمانگاه قدس راه‌اندازی شد

هنوز مشکل ارزی انتشار مقاله‌های بین‌المللی حل نشده است

مهلت ثبت‌نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

مهلت ثبت‌نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان تمدید شد

ثبت‌نام 8 هزار نفر در دوره‌های کاردانی و کارشناسی

آغاز ثبت‌نام در آزمون دوره دکتری سال 98 از ششم آذرماه

توسعه علمی باید مانند برجام در اولویت قرار گیرد

هنوز مشکل ارزی انتشار مقاله‌های بین‌المللی حل نشده است

ثبت‌نام 29 هزار نفر در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

ضرایب منابع آزمون پذیرش دستیار رشته‌های تخصصی داروسازی اعلام شد

ثبت‌نام بیش از 3 هزار نفر در فراخوان جذب دانشگاه آزاد

آغاز تغییر محل آزمون دانشجویان پیام‌نور

ورک‌شاپ طراحی لباس برگزار می‌شود

رشته‌های مورد تأیید آزمون دوره‌های دکتری تخصصی داروسازی 98

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه 29 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه 29 آبان