272165
يكشنبه  29  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 26 اردیبهشت 1397 ساعت 13:29

دکتر ولایتی در اولین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی:

مجموعه‌ مدیریت حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ آموزش ایران بی‌نظیر هستند

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به توانمندی مدیران کنونی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت:‌ مجموعه‌ای که در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی را مدیریت می‌کنند در تاریخ آموزش ایران بی‌نظیر هستند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر علی‌اکبر ولایتی در اولین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی یک مجموعه عظیم است و امروز مقام معظم رهبری رهنمودهای لازم را فرموده‌اند و حمایت می‌کنند. این دانشگاه نعمتی برای جمهوری اسلامی ایران بوده و در دنیا بی‌نظیر است. توسعه امر آموزش از دبستان تا دانشگاه امروزه توسط این دانشگاه انجام می‌شود و به خوبی جایگاه خود را پیدا کرده است.

وی با تاکید بر توجه بیشتر به مدارس سما ادامه داد: قبل از دکتر منظری توکلی مدارس سما این گونه نبود و ما اکنون می‌خواهیم مدارسی خیلی قوی داشته باشیم سن فراگیری از سنین پایین است و ما اگر بتوانیم قبل از مدرسه و پیش دبستانی برای فرزندان‌مان برنامه‌ریزی کنیم فرزندان این مملکت به خوبی پرورش خواهند یافت. مدارس سما جزئی از این دانشگاه است و نباید آن را تنها گذاشت.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: خداوند چنین مجموعه عظیمی را در اختیار ما گذاشته است و اگر استفاده نکنیم کفران نعمت کرده‌ایم خوشبختانه ما اسیر برخی از بروکراسی‌ها نیستیم ما اگر به همین مقررات شورای دانشگاه که توسط دکتر رهبر ابلاغ می‌شود عمل کنیم بسیار پیشرفت خواهیم کرد.

ولایتی با اشاره به ظرفیت بالای جوانان ایران خاطر نشان کرد: جوانانی با چنین ظرفیتی در دنیا بی‌نظیر هستند امام فرمودند ملت ما در دنیا بی‌نظیراند؛ واقعا مردم با مشکلات و مشقات بعد از انقلاب تا الان ساخته‌اند همین الان اگر برای دفاع از حرم نام‌نویسی کنند هزاران جوان ایرانی ثبت‌نام می‌کنند و این عنایت الهی به این مملکت است.

وی به توانمندی مدیران کنونی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت:‌ مجموعه‌ای که در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی را مدیریت می‌کنند در تاریخ آموزش ایران بی‌نظیر هستند. من از سال 43 تا کنون که 54 سال از آن می‌گذرد با مجموعه آموزش عالی کشور بوده‌ام و با موضوعات آن آشنا هستم در تاریخ کشور ما سابقه ندارد که چنین مجموعه‌ای چنین افراد و روسایی که هر کدام از بزرگان آموزش عالی کشور هستند دور هم جمع شده باشند و ما اکنون باید توان استفاده از این ظرفیت را داشته باشیم.

وی بر این نکته که همه خانواده دانشگاه آزاد باید روی این دانشگاه تعصب داشته باشند، تاکید کرد:‌ مدرک دانشگاه ناموس ما است ما باید مراقبت کنیم که بی‌ارزش نشود. باید کاری کنیم که هر کسی لیسانس دانشگاه آزاد را داشته باشد به آن افتخار کند. متاسفانه در گذشته نه چندان دور ولنگاری بوده است اما دیگر نباید باشد.

ولایتی با بیان اینکه باید رشته‌های جدید جایگزین رشته‌های قدیمی شود، گفت: باید رشته‌های جدید و رشته‌های بین رشته‌ای را جایگزین برخی از رشته‌های بی‌خاصیت کنیم که نه کاربرد دنیایی و نه آخرتی دارند.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به کاربردی کردن پژوهش‌ها تاکید کرد و افزود:‌ پژوهش‌ها باید مکمل همدیگر باشند و از دوباره کاری جلوگیری شود. فرمایش مقام معظم رهبری است که استان‌ها باید تقویت شوند پژوهش‌ها باید بر اساس یک نقشه راه انجام شود برای مثال در همین مذاکرات برجام که امیدوارم مذاکره با اروپایی‌‌ها نتیجه داشته باشد ولی بعید می‌دانم آن چیزی که مطلوب ما باشد اتفاق بیفتد؛ همین مساله نشان می‌دهد که ما باید منتظر اینکه تحریم شویم یا نشویم، نباشیم. ما باید کاری کنیم که دیگر نیازمند هیچ کشوری نباشیم در حوزه پژوهش نیز باید برنامه‌ریزی‌های لازم برای اینکه با قدرت پیش برویم انجام شود.

وی در ادامه به حوزه فرهنگی هم اشاره کرد و گفت: ما باید دانشجویان را با کارهایی که در شان دانشگاه آزاد نیست مانوس نکنیم اگر فرزندان این مملکت دچار وسوسه‌های ضد انقلابی شوند همه ما مسئول هستیم. قبلا در حوزه فرهنگی وضعیت بسیار بد بود اما ما اکنون قبول نداریم و در برابر کارهای ضد اسلامی و ضد فرهنگی می‌ایستیم همانطور که جوانان ما در حوزه دفاعی جان بر کف دفاع می‌کنند در حوزه آموزش و فرهنگی هم باید همانطور باشد. مطمئنا ما سینه خود را در برابر ضد انقلاب سپر کرده‌ایم.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

نتایج نهایی ذخیره رشته‌های پزشکی ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

تعیین تکلیف ذخیره‌های زیر‌گروه پزشکی و رشته دامپزشکی

راهنمای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر طهماسب کاظمی مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شد

آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت در صورت کسب مجوزهای قانونی

دانشجویان دوره کاردانی بخوانند

اعلام جزئیات برنامه هفته پژوهش سال 97/ تمرکز بر چالش‌های مهم کشور

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

نتایج آزمون EPT اعلام شد

4 هزار دانشجوی ایرانی در هند تحصیل می‌کنند

ثبت‌نام آزمون كارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور آغاز شد

چگونگی ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور

4 هزار دانشجوی ایرانی در هند تحصیل می‌کنند

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از امروز

فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

امکان بورسیه یک‌هزار و 300 نفر در دانشگاه تهران

تحولات انقلابی در دانشگاه آزاد موجب حضور اساتید انقلابی در رده‌های مدیریتی شد

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دی ماه برگزار می‌شود

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه