625072
دوشنبه  30  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 18 اردیبهشت 1397 ساعت 09:51

مدیر کل امور پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کرد؛

الکترونیکی‌کردن کتاب‌ها روشی برای کاهش هزینه‌های کتاب

مدیرکل امور پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در غرفه سازمان چاپ و نشر دانشگاه آزاد اسلامی  به کاهش میزان علاقه‌مندی به خواندن کتاب‌ اشاره کرد و الکترونیکی کردن کتاب‌ها را روشی برای پایین‌آوردن هزینه‌ها دانست.

حمیدرضا زمانی‌زاده مدیر کل امور پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌ وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری آنا درباره غرفه سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امسال غرفه سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی از ویژگی‌های خوبی برخوردار است. تصمیم‌ها در برپایی غرفه یاد شده بر این بوده است که واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به صورت یکپارچه کتاب‌های خود را ارائه کنند تا متقاضیان به راحتی بتوانند کتاب‌های مورد نیاز خود را تهیه کنند, با این تصمیم غرفه دانشگاه باشکوه‌تر و موفق‌تر در جذب مخاطب‌ عمل خواهد کرد.

وی با تاکید بر این نکته که امسال فضای مناسبی برای غرفه انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی در نظر گرفته شده است، افزود: پس از نمایشگاه، خروجی و نتیجه نمایشگاه مورد بررسی و مقایسه با سال گذشته قرار خواهد گرفت تا بتوانیم برای سال‌های آتی برنامه‌ریزی دقیق‌تر برای شرکت در این رویداد فرهنگی به عمل آوریم.

مدیر کل امور پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص وضعیت امروز کتابخوانی اعلام کرد: هم اکنون چاپ کتاب نیاز به بازنگری دارد و برای چاپ کتاب باید کتاب‌هایی تخصصی و پژوهشی در اولویت باشند و در حوزه پژوهش بسیار حرفه‌ای عمل ‌کنیم. بهتر است کتاب‌هایی برای چاپ انتخاب شوند که متناسب با نیاز علمی دانشگاه و موثر در انتقال دانش باشند.

کتاب‌های الکترونیکی باید مورد توجه قرار گیرد

وی تصریح کرد: تجربه‌ نشان می‌دهد میزان استقبال از کتابخوانی به صورت کتاب‌های چاپی، چه در دانشگاه‌های ایران و چه در دیگر کشورهای دنیا در حال کاهش است. با توجه به مشکلات حوزه نشر، الکترونیکی کردن چاپ کتاب یکی از رو‌ش‌های پایین آوردن هزینه‌ها و جذب مخاطب کنونی است. در سال‌های اخیر متقاضیان دوست دارند کتاب‌های الکترونیکی تهیه کرده و بخوانند که دانشگاه نیز با برنامه‌ریزی در حال حرکت به سوی چاپ الکترونیکی و دانشگاه سبز است و همگان از مزایای آن از جمله کاهش هزینه‌ها، صرفه جویی در کاغذ، زمان، مکان و نگهداری آگاه هستند.

زمانی‌زاده همچنین یادآور شد: بسیاری از درس‌ها به صورت مجازی تدریس می‌شوند و ضروری است کتابخانه‌های دانشگاهی و کتاب‌های الکترونیکی بیشتر مجهز شوند.

وی ادامه داد: امروزه یک نوع از عدم اقبال اجتماعی را شاهد هستیم و می‌بینیم مردم کمتر کتاب می‌خوانند و نمایشگاه بهترین فضاست برای اینکه این فرهنگ‌سازی صورت گیرد. دانشگاه آزاد اسلامی نیز همانند سال‌های گذشته با تمام توان در این امر فرهنگی شرکت خواهد کرد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

دکتر طهماسب کاظمی مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شد

آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت در صورت کسب مجوزهای قانونی

اعلام جزئیات برنامه هفته پژوهش سال 97/ تمرکز بر چالش‌های مهم کشور

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

نتایج آزمون EPT اعلام شد

دانشجویان دوره کاردانی بخوانند

امکان بورسیه یک‌هزار و 300 نفر در دانشگاه تهران

تحولات انقلابی در دانشگاه آزاد موجب حضور اساتید انقلابی در رده‌های مدیریتی شد

4 هزار دانشجوی ایرانی در هند تحصیل می‌کنند

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

مراسم افتتاح دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان برگزار شد

دانشگاه کردستان 4 دانشجوی دیگر به دانشگاه خائن اسپانیا می‌فرستد

چگونگی ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور

ثبت‌نام آزمون كارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور آغاز شد

معرفی طرح‌های برگزیده ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها در هفته پژوهش

کشورهای شرقی در بسیاری از علوم فراتر از کشورهای غربی هستند

4 هزار دانشجوی ایرانی در هند تحصیل می‌کنند

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از امروز

فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه