78072
چهارشنبه  25  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

يكشنبه , 16 اردیبهشت 1397 ساعت 14:46

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد؛

فضاسازی برای تقویت بخش پژوهش ایثارگران در دانشگاه آزاد

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی از تشکیل پنج کمیسیون تخصصی آموزشی دانشجویی، فرهنگی، اساتید، کارکنان و اجرایی برای ارائه خدمات بهتر به جامعه هدف شاهد و ایثارگر در دانشگاه خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دومین نشست مدیران ستادهای شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی استان‌های تهران و البرز صبح امروز با حضور دکتر حسین نصیرزاده مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه برگزار شد.

نصیرزاده در این نشست با ارائه آماری از جامعه هدف ستادهای شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در حال حاضر تعداد 21 هزار و 736 نفر در استان تهران و 3 هزار و 567 نفر در استان البرز در جامعه هدف دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تحت پوشش عملیاتی قرار دارند.

وی افزود: در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور حدود 100هزار و 103 دانشجو، 2هزار و 540 کارمند و 860 عضو هیات علمی تحت پوشش ارتباطی اداره کل شاهد و ایثارگر دانشگاه قرار دارند که تمام سعی ما ارائه خدمات متناسب و درخور به این جامعه هدف است.

نصیرزاده ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای 250 شهید، 60 شهید مدافع حرم، 3 جانباز مدافع حرم، 240 شهید گمنام تدفین‌شده در واحدها و مراکز آموزشی و 60 یادمان شهداست که این مجموعه برکت بزرگی برای این دانشگاه محسوب می شود.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مقرر شده 5 کمیسیون تخصصی برای ارائه خدمات بهتر به جامعه هدف در این اداره کل تشکیل و عملیاتی شود، گفت: کمیسیون های تخصصی آموزشی دانشجویی، فرهنگی، اساتید، کارکنان و اجرایی در آینده نزدیک تشکیل شده و مدیران ستادهای شاهد و ایثارگر می توانند با حضور در این کمیسیون ها به ارائه خدمات بهتر کمک کنند.

وی خطاب به مدیران ستادهای شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: دفاتر شاهد و ایثارگر در واحدها باید فعال و پویا باشند و در ارائه خدمات به اساتید، دانشجویان و کارمندان شاهد و ایثارگر بهتر از پیش عمل کنند.

نصیرزاده، نشر فرهنگ ایثار و شهادت را از وظایف اصلی مدیران ستادهای شاهد و ایثارگر دانشگاه دانست و گفت: در این حوزه باید کار انقلابی جهادی صورت گیرد. تفکر بسیجی و روحیه انقلابی در این حوزه بسیار دارای اهمیت است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی ابراز امیدواری کرد که مجموعه امور شاهد و ایثارگر در دانشگاه که وظیفه ترویج فرهنگ ایثار را عهده‌دار است، از پیشروترین حوزه ها در دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

وی در ادامه با ارائه گزارشی از برنامه سال 97 اداره کل امور شاهد و ایثارگران، راه‌اندازی کانون های فرهنگی ایثار، برگزاری همایش های بزرگداشت هفته دفاع مقدس، برگزاری جشنواره های قرآنی، برگزاری یادواره شهدا، دیدار با خانواده معظم شاهد و ایثارگر، اجرای قانون جامع ایثارگران، فضاسازی برای تقویت بخش پژوهش ایثارگران، برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه مدیران شاهد و ایثارگر، تقویت بنیه علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر، برگزاری نشست های علمی فرهنگی با اساتید شاهد و ایثارگر و ساماندهی عمرانی و فرهنگی یادمان های دانشگاهی را ازجمله اولویت های اصلی این اداره کل در سال جدید دانست که مدیران شاهد و ایثارگر باید در اجرای این برنامه ها در واحدهای دانشگاهی خود بکوشند.

نصیرزاده در پایان ابراز امیدواری کرد برگزاری این نشست ها، زمینه‌ساز هم‌اندیشی و اجرای ماموریت های جهادی و انقلابی مدیران شاهد و ایثارگر در سراسر کشور باشد.

در ادامه این جلسه، مدیران ستادهای شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی استان های تهران و البرز به ارائه مطالبات، نظرات و پیشنهادات در حوزه متبوع خود پرداختند.

از جمله این پیشنهادات می‌توان لزوم تشکیل کانون ایثار اجتماعی شاهد و ایثارگر در جامعه اساتید ایثارگر، تدوین آیین‌نامه آموزشی با یک رویه خاص در حوزه پزشکی، تخصیص بودجه به ستادهای شاهد و ایثارگر واحدها، دیدار مستمر با خانواده های شهدا، برگزاری کلاس های تقویت بنیه علمی در واحدهای جامع، ابلاغ شرح وظایف به واحدها و مراکز آموزشی، یکسان‌سازی بخشنامه ها و... را ذکر کرد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

نتایج قطعی ذخیره رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شود

نتایج نهایی ذخیره رشته‌های پزشکی ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

مأمور رسیدگی به حل مشکلات داوطلبان آزمون پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد

تعیین تکلیف ذخیره‌های زیر‌گروه پزشکی و رشته دامپزشکی

راهنمای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

تبدیل واحد نجف‌آباد به دانشگاه بین‌المللی/ راه‌اندازی موزه شهید حججی در دانشگاه آزاد اسلامی

بازدید دکتر طهرانچی از نمایشگاه توانمندی‌های پژوهشی و تحقیقاتی واحد نجف‌آباد

غیبت دانشجویان شرکت‌کننده در آیین پیاده‌روی اربعین موجه شد

آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور از امروز

امکان انتخاب‌ رشته‌های بدون آزمون دانشگاه پیام‌نور

برگزاری دوره‌های مشترک بین‌المللی با همکاری استادان دانشگاه‌ تهران

همکاری دانشگاه‌های اصفهان و عراق برای برگزاری دوره‌های آموزش زبان‌ فارسی

اعلام جزئیات برنامه هفته پژوهش سال 97/ تمرکز بر چالش‌های مهم کشور

هندی‌ها برای ایجاد شعبه یکی از بانک‌های ایرانی احتیاط به‌ خرج می‌دهند

انعقاد 10 تفاهم‌نامه همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان با کشورهای خارجی

تولید محتوای الکترونیکی از سوی استادان دانشگاه تهران

برگزاری کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در دانشگاه تهران

مأموریت تحقیقاتی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال درباره موضوع پدافند غیرعامل

برگزاری دومین همایش ملی ایده‌پردازی در نیروی زمینی ارتش

حمایت از ۵۰ هزار فعال دانش‌بنیان

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه