369041
سه شنبه  24  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 28 فروردین 1397 ساعت 09:55

در نشست روسای پژوهش و فناوری استان‌های دانشگاه آزاد مطرح شد؛

ایجاد شبکه‌های همکاری متقابل با صنعت، دولت و جامعه در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی

مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: راه‌اندازی سامانه اطلاع‌رسانی توانمند در دانشگاه آزاد اسلامی با قابلیت دسترسی درونی و بیرونی و ایجاد شبکه‌های همکاری متقابل با صنعت، دولت و جامعه باید در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گیرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر داود ثمری در نشست روسای پژوهش و فناوری استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور دکتر بیژن رنجبر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، توسعه کمی و کیفی طرح‌های برون دانشگاهی در واحدهای دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی وابسته، ایجاد آزمایشگاه‌های مأموریت‌گرا، انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی را از اهداف کیفی در بخش مراکز تحقیقاتی و ارتباط با صنعت نام برد.

وی افزود: برای دستیابی به اهداف مذکور باید حداقل یک مرکز تحقیقاتی ماموریت‌گرا در استان‌های فاقد مرکز و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و مرجع تاسیس شود.

مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: تعامل سازنده با دستگاه‌های اجرایی، بخش خصوصی و نهادهای عمومی و آگاهی از نیاز تحقیقاتی و آزمایشگاهی آنها و همچنین راه‌اندازی سامانه اطلاع‌رسانی توانمند در دانشگاه آزاد اسلامی با قابلیت دسترسی درونی و بیرونی و ایجاد شبکه‌های همکاری متقابل با صنعت، دولت و جامعه باید در دستور کار قرار گیرد.

توسعه سهم دانشگاه از محل تجارت فناوری و محصولات دانش بنیان

دکتر حامد افشاری مدیرکل کارآفرینی و تجاری‌سازی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه این نشست با اشاره به راهبردها و استراتژی‌های اداره کل کارآفرینی و تجاری‌سازی این اداره کل افزود: توسعه پایدار و پویا در تجاری‌سازی فناوری دانشگاه، بسترسازی و توسعه کیفی فناوری‌ها، توسعه سهم دانشگاه از محل تجارت فناوری و محصولات دانش‌بنیان در سه سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی و ایجاد شبکه کارآفرینی از راهبردهای این اداره کل است.

وی با بیان اینکه 126 مرکز رشد در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، گفت: توسعه و توانمندسازی مراکز رشد، شرکت‌ها و محصولات دانش‌بنیان، گسترش بازار محصولات فناورانه، ایجاد و اصلاح قوانین و مقررات تجاری‌سازی به منظور چابک‌سازی فرآیند تجاری‌سازی در دانشگاه، توسعه فرآیندهای مالی، حمایت از مالکیت فکری و سیاستگذاری شتاب دهنده‌ها و مراکز نوآوری، از اقداماتی است که باید در توسعه پایدار و پویا در تجاری‌سازی فناوری‌های دانشگاه صورت گیرد.

افشاری بر ضرورت بسترسازی و توسعه کیفی فناوری‌ها تاکید کرد و گفت: در این راستا باید یک تعداد پلتفرم تکنولوژی‌ها در سال 97 در سطح دانشگاه به منظور افزایش کیفی فناوری‌ها، تولید فناوری‌های جدید، ایجاد نظام اعتبارسنجی فناوری اساتید و اولویت‌بندی تحقیقات در مراکز پژوهشی انجام شود.

مدیرکل فناوری و تجاری‌سازی دانشگاه آزاد اسلامی افزایش تعاملات داخلی و بین‌المللی در شکار فرصت‌های تجاری و فناورانه، اعطای ماموریت‌های خاص به مراکز و واحدهای برون مرزی و حمایت از سرمایه‌گذاری شرکت‌های معتبر داخلی و بین‌المللی را در توسعه سهم دانشگاه از محل تجارت فناوری ضروری دانست.

وی با بیان اینکه استادان در حوزه کارآفرینی و اشتغال‌زایی باید توانمند شوند و اصلاح دروسی مرتبط با کارآفرینی برای توانمندسازی دانشجویان انجام شود، عنوان کرد: شبکه کارآفرینی در سطح استادان، کارمندان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان به منظور بهره‌گیری از توان علمی آنان ایجاد خواهد شد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

نتایج قطعی ذخیره رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شود

نتایج نهایی ذخیره رشته‌های پزشکی ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

مأمور رسیدگی به حل مشکلات داوطلبان آزمون پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد

تعیین تکلیف ذخیره‌های زیر‌گروه پزشکی و رشته دامپزشکی

راهنمای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

تبدیل واحد نجف‌آباد به دانشگاه بین‌المللی/ راه‌اندازی موزه شهید حججی در دانشگاه آزاد اسلامی

جزئیات ادامه تحصیل دانشجویان بازمانده از تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی

بازدید دکتر طهرانچی از نمایشگاه توانمندی‌های پژوهشی و تحقیقاتی واحد نجف‌آباد

آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور از امروز

غیبت دانشجویان شرکت‌کننده در آیین پیاده‌روی اربعین موجه شد

هندی‌ها برای ایجاد شعبه یکی از بانک‌های ایرانی احتیاط به‌خرج می‌دهند

تولید محتوای الکترونیکی از سوی استادان دانشگاه تهران

برگزاری کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در دانشگاه تهران

مأموریت تحقیقاتی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال درباره موضوع پدافند غیرعامل

برگزاری دومین همایش ملی ایده‌پردازی در نیروی زمینی ارتش

حمایت از ۵۰ هزار فعال دانش‌بنیان

همکاری دانشگاه فنی‌‌و‌حرفه‌ای با دانشگاه‌ها برای برگزاری‌ دوره‌های مهارت‌افزایی

نتایج قطعی ذخیره رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شود

امکان جذب رانتی استعدادهای درخشان در دانشگاه‌ها وجود ندارد

دانشگاه اصفهان کنفرانس بین‌المللی مهاجرت برگزار می‌کند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه