237417
يكشنبه  29  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 28 فروردین 1397 ساعت 09:56

اعلام اهداف کلان مجموعه‌های پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 97

مدیرکل امور پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ارتقای رتبه دانشگاه آزاد اسلامی در سطوح ملی و بین‌المللی در نظام‌های رتبه‌بندی چشم‌اندازی است که با توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود، دور از دسترس نیست.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر حمیدرضا زمانی‌زاده در نشست روسای پژوهش و فناوری استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور دکتر بیژن رنجبر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، کاربردی کردن پایان نامه‌ها را از اولویت‌های حوزه پژوهش و فناوری دانست.

وی اظهار کرد: افزایش سرانه تولید علم، ارتقای توانمندی اعضای هیات علمی، افزایش طرح‌های تحقیقاتی و گسترش همکاری‌های بین‌المللی، افزایش حضور اعضای هیات علمی در کنفرانس‌های معتبر و ارائه فرصت‌های مطالعاتی همسو با سیاست‌های کلان دانشگاه آزاد اسلامی جزو اهداف حوزه پژوهش و فناوری در سال 1397 است.

زمانی زاده افزود: ارتقای رتبه دانشگاه آزاد اسلامی در سطوح ملی و بین‌المللی در نظام‌های رتبه‌بندی چشم‌اندازی است که با توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود، دور از دسترس نیست و برای تحقق این چشم‌انداز باید دانش و مهارت‌های نوین در فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی به کار گرفته شود و سطح کیفیت فعالیت‌های دانشگاهی ارتقا یابد که با تمام توان در این راه حرکت خواهیم کرد.

زمانی‌زاده پژوهش‌های بنیادی و کاربردی، تولید کتاب و مقالات بین‌المللی، افزایش سهم دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علم، ارتقاء سطح کیفی آموزش و تولیدات علمی اعضای هیأت علمی و همچنین تقویت و تحکیم مناسبات و کارکردهای فرهنگی در حوزه پژوهش را از دیگر اولویت‌های این حوزه دانست.

بزرگترین منبع تولید ثروت از دانش در اختیار دانشگاه آزاد است

دکتر مرتضی موسی خانی سرپرست پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، توسعه قابلیت‌های فردی و مهارت‌های کارآفرینی و تبدیل شدن پارک به سازمان یادگیرنده را از استراتژی‌های پارک علم و فناوری عنوان کرد و افزود: ایجاد اکوسیستم پویای کارآفرینی، دانشگاه استارت‌آپی و توسعه پردیس‌های پارک از دیگر راهبردها است.

وی بازگشت فارغ التحصیلان به دانشگاه و پارک و بازارگشایی، نامداری و جذب ذینفعان علاقه‌مند را از دیگر استراتژی‌های پارک علم و فناوری نام برد.

دکتر موسی خانی به 7 میلیون دانشجو و دانش آموخته در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و تصریح کرد: این نیروی انسانی تحصیلکرده بزرگترین منبع تولید ثروت از محل دانش را در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی قرار می دهد.

سرپرست پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: باید با برنامه ریزی و تلاش مضاعف اقتصاد این دانشگاه را از شهریه خارج کنیم و در اقتصاد کشور سهم بسزایی ایفا کنیم و ان شاءالله در آینده نزدیک اقتصاد کشور بجای اتکا به نفت، حاصل از صادرات تکنولوژی، صادرات نرم افزار و تکنولوژی های پیشرفته باشد.

تشکیل گروه‌های پژوهشی با جذب نخبگان

دکتر محمدرضا اردکانی معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این پژوهشگاه باید ارزش افزوده داشته باشد و ضمن پرهیز از موازی کاری جایگاهی برای پژوهش های پیشرفته باشد.

وی افزود: باید با جذب شبکه نخبگان علاوه بر ورود به حل مشکلات ملی، در بعضی از موضوعات گروه های پژوهشی تشکیل دهیم.

اردکانی درخصوص مأموریت پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: ایجاد و ارتقاء جایگاه برتر دانشگاه آزاد اسلامی در علوم و فناوری های پیشرفته به منظور توسعه اقتصادی دانشگاه و تولید ثروت برای کشور مأموریت اصلی این پژوهشگاه است.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

نتایج نهایی ذخیره رشته‌های پزشکی ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

تعیین تکلیف ذخیره‌های زیر‌گروه پزشکی و رشته دامپزشکی

راهنمای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر طهماسب کاظمی مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شد

آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت در صورت کسب مجوزهای قانونی

دانشجویان دوره کاردانی بخوانند

اعلام جزئیات برنامه هفته پژوهش سال 97/ تمرکز بر چالش‌های مهم کشور

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

نتایج آزمون EPT اعلام شد

4 هزار دانشجوی ایرانی در هند تحصیل می‌کنند

ثبت‌نام آزمون كارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور آغاز شد

چگونگی ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور

4 هزار دانشجوی ایرانی در هند تحصیل می‌کنند

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از امروز

فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

امکان بورسیه یک‌هزار و 300 نفر در دانشگاه تهران

تحولات انقلابی در دانشگاه آزاد موجب حضور اساتید انقلابی در رده‌های مدیریتی شد

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دی ماه برگزار می‌شود

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه