368857
سه شنبه  24  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 28 فروردین 1397 ساعت 10:19

وزیر علوم در نشست شورای تحول علوم انسانی تاکید کرد:

لزوم ارتباط و همفکری شورای تحول علوم انسانی با نخبگان دانشگاهی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: برای استفاده بیشتر از ظرفیت کارشناسی و تخصص استادان و نخبگان دانشگاهی کشور، کارگروه‌های تخصصی فعال در شورای تحول علوم انسانی در ارتباط، هماهنگی،‌ تعامل و همفکری گسترده‌تر با دانشگاه‌ها این موضوع مهم را دنبال کنند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در نشست شورای تحول و ارتقای علوم انسانی اظهار کرد: بر این باورم که ارتباط و تعامل مستمر استادان پیشکسوت و باسابقه با اعضای هیات علمی جوان می‌تواند ضمن انتقال تجربیات تدریس و پژوهش باعث پویایی و هم‌افزایی در درون گروه‌های آموزشی شود.

وزیر علوم بر ضرورت برگزاری کارگاه‌های مستمر دانش‌افزایی و مهارت‌آموزی برای استادان جوان تاکید و گفت: معاونت آموزشی وزارت علوم با همکاری دانشگاه‌ها برای اجرای مطلوب این کارگاه‌ها برنامه‌ریزی می‌کند.

در ابتدای این نشست، دکتر غلامعلی حداد عادل، عضو شورای انقلاب فرهنگی و رئیس شورای تحول و ارتقای علوم انسانی از تحول و ارتقای ۱۶ رشته تحصیلی در قالب ۱۶ کارگروه خبر داد.

حداد عادل هدف از تشکیل شورای تحول و ارتقای علوم انسانی را طراحی، سازماندهی، برنامه‌ریزی، مدیریت و هدایت تحول در علوم انسانی عنوان کرد و گفت: کار‌گروه‌های شانزده‌گانه در رشته‌های فلسفه، هنر، معماری، فلسفه دین، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، مطالعات زنان، فرهنگ و ارتباطات، حقوق، مدیریت، روانشناسی، علوم تربیتی، علوم تاریخی، زبان و ادبیات خارجی، علوم اقتصادی و مشاوره تشکیل شده است که در قالب آنها علاوه بر رسیدگی و بازنگری ۱۱۰ برنامه درسی ۷۲ برنامه درسی مورد نیاز برای این رشته‌ها مصوب شده است.

رئیس شورای تحول و ارتقای علوم انسانی در ادامه به راهبردها و اصول این شورا اشاره کرد و افزود: توجه به جنبه ستادی شورا در امر تحول و سیاست‌گذاری، همکاری و هماهنگی با وزارت علوم در چارچوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، ورود به تحول در رشته‌های علوم انسانی بر حسب اولویت‌ها، ایجاد کارگروه‌های تخصصی، استفاده از تجربه و توان موسسات و نهادها و دانشمندان مسلمان غیر‌ایرانی، عدم مخالفت با همه دستاوردهای غرب در علوم انسانی، تحول در آموزش و پرورش قبل از دانشگاه، اجتناب از سطحی‌نگری و توجه درست و دقیق از اسلامی‌سازی، از اصول و راهبرد‌های مصوب برای این شورا است.

وی به کارهای بنیادین که در شورا انجام شده است اشاره کرد و گفت: بحث و تبادل نظر درباره مفاهیم بنیادین علوم انسانی و تهیه سند مربوط به آن و بررسی ساز‌و‌کارهای کنترل کمی جذب دانشجو در رشته‌های علوم انسانی در دانشگاه‌ها و تدوین سند جامع تحول از بنیادی‌ترین کارهای صورت گرفته در شورای تحول و ارتقای علوم انسانی است.

در ادامه این نشست شرکت‌کنندگان و روسای کمیته‌های مختلف شورای تحول علوم انسانی دیدگاه‌ها و نظرات خود را درباره تحول در علوم انسانی، ضرورت‌ها، چالش‌‌ها و مشکلات پیش‌روی با وزیر علوم در میان گذاشتند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

نتایج قطعی ذخیره رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شود

نتایج نهایی ذخیره رشته‌های پزشکی ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

مأمور رسیدگی به حل مشکلات داوطلبان آزمون پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد

تعیین تکلیف ذخیره‌های زیر‌گروه پزشکی و رشته دامپزشکی

راهنمای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

تبدیل واحد نجف‌آباد به دانشگاه بین‌المللی/ راه‌اندازی موزه شهید حججی در دانشگاه آزاد اسلامی

جزئیات ادامه تحصیل دانشجویان بازمانده از تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی

بازدید دکتر طهرانچی از نمایشگاه توانمندی‌های پژوهشی و تحقیقاتی واحد نجف‌آباد

آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور از امروز

غیبت دانشجویان شرکت‌کننده در آیین پیاده‌روی اربعین موجه شد

هندی‌ها برای ایجاد شعبه یکی از بانک‌های ایرانی احتیاط به‌خرج می‌دهند

تولید محتوای الکترونیکی از سوی استادان دانشگاه تهران

برگزاری کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در دانشگاه تهران

مأموریت تحقیقاتی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال درباره موضوع پدافند غیرعامل

برگزاری دومین همایش ملی ایده‌پردازی در نیروی زمینی ارتش

حمایت از ۵۰ هزار فعال دانش‌بنیان

همکاری دانشگاه فنی‌‌و‌حرفه‌ای با دانشگاه‌ها برای برگزاری‌ دوره‌های مهارت‌افزایی

نتایج قطعی ذخیره رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شود

امکان جذب رانتی استعدادهای درخشان در دانشگاه‌ها وجود ندارد

دانشگاه اصفهان کنفرانس بین‌المللی مهاجرت برگزار می‌کند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه