26621
شنبه  26  آبان  1397
چهارشنبه , 17 تیر 1394 ساعت 08:18

امیری به آنا خبر داد

دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد، واحد جامع مستقل شد/ واحد جامع مستقل تابع استان نیست

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: واحد دانشگاهی نجف‌آباد به دلیل حائز شرایط بودن از نظر استانداردها به همراه واحد علوم تحقیقات به عنوان واحد جامع مستقل اعلام شد.

دکتر سیدمحمد امیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا با توجه به نخستین نشست هماهنگی و پایش امور دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها که دیروز به منظور پایش اقدامات آنها در راستای اجرای طرح تجمیع 2 برگزار شد، اظهار کرد:‌ دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه‌ که با حضور روسای واحدهای استانی و جمعی از معاونان دانشگاه برگزار شد، سیاست‌های جدید و بخش‌نامه‌های طرح تجمیع 2 را تبیین و تشریح کرد.

وی افزود:‌ رئیس دانشگاه در این جلسه که بنده به همراه دکتر عباس‌پور رئیس واحد علوم و تحقیقات حضور داشتیم، اعلام کرد که دو واحد نجف‌آباد و علوم و تحقیقات دارای امتیازاتی هستند و شاخصه‌های لازم را دارند که به عنوان واحدهای جامع مستقل اعلام شوند.

واحد جامع مستقل اختیارات بیشتری دارد و مستقیم با سازمان مرکزی و همین طور رئیس دانشگاه آ‌زاد اسلامی کار می‌کند، یعنی این واحدها تابع دانشگاه استان نیستند و ساختار تشکیلاتی دارند که در حال آماده‌سازی آن هستند و به زودی اعلام می‌شود

سرپرست واحد نجف‌آباد درباره عنوان جامع مستقل بیان کرد:‌ واحد جامع مستقل اختیارات بیشتری دارد و مستقیم با سازمان مرکزی و همین طور رئیس دانشگاه آ‌زاد اسلامی کار می‌کند، یعنی این واحدها تابع دانشگاه استان نیستند و ساختار تشکیلاتی دارند که در حال آماده‌سازی آن هستند و به زودی اعلام می‌شود.

امیری در مورد شاخصه‌های این دو واحد گفت:‌ دکتر علوی فاضل، امتیازهای واحد نجف‌آباد و علوم تحقیقات را جزو واحدهای برتر، جزو 10 واحد برتر دانشگاه آزاد در برون‌داد حوزه علمی، تعداد هیات علمی بالای 600نفر، داشتن 10 دانشکده مصوب و ... بیان کرد.

وی در خصوص این عنوان و فعالیت‌های پیش روی واحد نجف‌آباد اظهار کرد: مسئولیت این واحد سنگین‌تر است و قطعا انتظارات مسئولان بیشتر شده و سیاست‌های رئیس دانشگاه باید در این واحدها عملی شود.

سرپرست واحد نجف‌آباد ادامه داد: تلاش داریم در این حوزه موقعیت‌های بیشتری به دست بیاوریم چرا که واحد نجف‌آباد رتبه 2000 را در دانشگاه‌های جهان دارد و سعی ما این است که تا سه سال آینده رتبه واحد نجف‌آباد را به زیر 500 در بین دانشگاه‌های جهان برسانیم.

به گزارش آنا، دکتر مجتبی علوی‌فاضل، رئیس مرکز هماهنگی امور استان‌ها و هیأت‌های امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی دیروز در نخستین نشست هماهنگی و پایش امور دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها با بیان اینکه تاکنون 172 نفر از اعضای کمیته نظارت بر حسن اجرای مصوبات هیات امنای استان تعیین شده اند، گفت:با هماهنگی 31 استان، رئیس دبیرخانه هیات امنای استان معرفی شده است و دو واحد دانشگاهی علوم و تحقیقات تهران و نجف‌آباد به علت داشتن امتیازات 15گانه و حائز شرایط بودن از نظر استانداردها به عنوان واحدهای جامع مستقل خواهند بود.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

تمدید مهلت ثبت نام جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد تا 30 آبان

آغاز تکمیل ظرفیت رشته‌های دانشگاه فرهنگیان از فردا

ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد از 16 آذرماه

ثبت‌نام دوره کارشناسی‌ارشد بدون آزمون از امروز آغاز می‌شود

نتایج دوره دکتری بدون آزمون حداکثر تا فردا اعلام می‌شود

ثبت‌نام دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد از امروز آغاز می‌شود

اعلام نتایج بررسی پرونده داوطلبان دکتری استعدادهای درخشان

اسامی دانشجویان حائز جوایز تحصیلی بنیاد نخبگان منتشر شد

70درصد پشت‌ کنکوری‌ها در سال‌های آینده نیازی به آزمون ندارند

نتایج داوطلبان دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان اعلام شد

انتشار نتایج دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد پزشکی و غیرپزشکی

هنوز مشکل ارزی انتشار مقاله‌های بین‌المللی حل نشده است

ثبت‌نام آزمون ارزشیابی دانش‌آموختگان داروسازی خارج از کشور

فرصت انتخاب رشته در گروه غیرپزشکی دانشگاه آزاد تا فردا

توسعه علمی باید مانند برجام در اولویت قرار گیرد

ثبت‌نام دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد از امروز آغاز می‌شود

آزمون زبان انگلیسی پیشرفته برگزار می‌شود

توسعه یادگیری الکترونیکی در اقشار مختلف جامعه

امکان همکاری با کشورهای شرقی در زمینه‌های آب و انرژی

ادامه ثبت‌نام در آزمون‌های علوم‌ پایه و پیش‌کارورزی تا فردا

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های شنبه 26 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های شنبه 26 آبان