119406
شنبه  24  آذر  1397
يكشنبه , 19 فروردین 1397 ساعت 09:49

در ادامه تغییر روسای دانشگاه‌ها؛

سرپرست دانشگاه ملایر منصوب شد

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، دکتر محمد ملکی را به سمت «سرپرست دانشگاه ملایر» منصوب کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این حکم انتصاب خطاب به دکتر ملکی آمده است:

«با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب جناب‌عالی به موجب این حکم به سمت "سرپرست دانشگاه ملایر" منصوب می‌شوید. انتظار می‌رود با بهره‌مندی از تجارب همه اعضای هیأت علمی دانشگاه و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و همچنین جامعه نیکوکاران حامی آموزش عالی، وظایف سرپرستی دانشگاه را بر پایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و مأموریت‌های تعیین شده برای آن دانشگاه به انجام رسانید.

امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت‌المال و اعمال سیاست‌های مؤثر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، پرهیز از تجمل‌گرایی، تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه، نهایت کوشش و اهتمام خویش را به کار برید.»

دکتر محمد ملکی دانشیار گروه مهندسی عمران دانشگاه بوعلی سینای همدان است. وی دوره کارشناسی خود را در رشته مهندسی عمران در دانشگاه علم و صنعت ایران، کارشناسی‌ارشد مهندسی عمران را در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، کارشناسی ارشد مهندسی عمران ( DEA ) را در مدرسه مرکزی لیون فرانسه گذرانده و دکتری مهندسی عمران را در سال ۱۳۷۷ از مدرسه مرکزی لیون فرانسه دریافت کرده است.

ملکی تاکنون انجام ۴ طرح تحقیقاتی، یک مورد ثبت اختراع، تالیف یک جلد کتاب، چاپ ۴۰ مقاله در نشریات معتبر و راهنمایی ۴۰ پایان نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی را در کارنامه فعالیت دانشگاهی خود دارد. وی پیش از این به مدت سه سال معاون آموزشی دانشکده مهندسی دانشگاه بوعلی سینا بوده و همچنین ریاست دانشکده مهندسی دانشگاه بوعلی سینا رابه مدت هشت سال بر عهده داشته است.

پیش از این دکتر منوچهر بابایی‌پور ریاست دانشگاه ملایر را بر عهده داشت.

به گزارش آنا در یک ماه اخیر روسای دانشگاه‌های علم و صنعت ایران، خوارزمی، شهرکرد، سمنان، بیرجند، صنعتی سیرجان و مجتمع آموزش عالی شیروان همگی استعفا داده‌اند و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم با قبول استعفای آنها، سرپرست‌ جدید این دانشگاه‌ها را منصوب کرده است.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه