659953
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پنجشنبه , 24 اسفند 1396 ساعت 10:53

دکتر علی‌اکبر ولایتی خبر داد؛

۷۲ هزارو ۸۰۷ میلیارد ریال بودجه سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی/ کاهش وابستگی بودجه به شهریه/ شهریه مناطق محروم بدون افزایش

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی از تصویب بودجه ۷۲هزارو ۸۰۷ میلیارد ریالی این دانشگاه در سال 97 خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر علی‌اکبر ولایتی در نشست مطبوعاتی که صبح امروز در بیمارستان مسیح دانشوری برگزار شد، با تبریک سال نو در تشریح مصوبات جلسات هیات‌ امناهای استانی این دانشگاه برای بررسی بودجه سال آینده دانشگاه آزاد اسلامی گفت: روز گذشته بودجه دانشگاه آزاد اسلامی برای سال ۹۷ در جلسه هیات امنا تصویب شد که این بودجه امتیازات و ویژگی‌های متفاوتی نسبت به سال گذشته دارد.

وی ادامه داد: براساس این بودجه ۵ درصد وابستگی بودجه دانشگاه آزاد اسلامی به شهریه کاهش پیدا کرده است. در حالیکه در گذشته وابستگی بیشتری به شهریه وجود داشت. اکنون این کاهش وابستگی به برکت فناوری‌های دانشگاه آزاد اسلامی و اقتصاد دانش‌بنیان بوده است.

دکتر ولایتی از عدم افزایش شهریه در مناطق محروم خبر داد و گفت: سال آینده در مناطق محروم افزایش شهریه نخواهیم داشت و با توجه به درصد محرومیت استان‌ها شهریه تعیین خواهد شد.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: بیش از ده و نیم درصد از کل بودجه به پژوهش اختصاص یافته است.

وی از اختصاص ۲هزار میلیارد ریال برای جذب اعضای هیات علمی خبر داد و گفت: یکی از مشکلات کشور ما تعداد فارغ‌التحصیلان بیکار است و یکی از راه‌های مقابله با این مهم، جذب افراد تحصیل‌کرده است. دانشگاه آزاد اسلامی برای سال بعد ۲ هزار میلیارد ریال به این امر اختصاص داده است که بر این اساس پیش‌بینی می‌کنیم بیش از هزار نفر عضو هیات جوان در سال آتی جذب کنیم. همچنین برای اولین بار در بودجه سال ۹۷ ردیف‌های فرهنگی و هنری که خرج نشده بود از ستاد به استان‌ها بازگشت.

ولایتی همچنین از افزایش بودجه فرهنگی خبر داد و خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در سال آینده زمین‌ها و باغات وقفی مردم به این دانشگاه را ساماندهی و فعال خواهد کرد و در واقع به عنوان یک منبع درآمد غیرشهریه‌ای استفاده خواهند شد. مجموعه صندوق رفاه و بودجه فرهنگی دانشگاه حدود۴ درصد بودجه کل شده که بر این اساس بودجه فرهنگی دانشگاه دو برابر پیش‌بینی سال گذشته شده است. همچنین بودجه دستمزد و حقوق کارکنان شفاف شده است.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی همچنین از جذب ۱۴ هزار نخبه در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و تصریح کرد: ۶۰ درصد آنها از دانشگاه آزاد اسلامی و ۴۰ درصد هم از دانشگاه‌های دولتی بوده‌‌اند.

وی همچنین از اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال برای قراداد و همکاری با موسسات مختلف کشور خبر داد و گفت: مهمترین آنها تفاهمی است که با سازمان استاندارد بسته شده است و ۳۰۰ آزمایشگاه دانشگاه در مناطق مرزی مختلف به این سازمان کمک می‌کنند هم برای استاندارد صادرات و حفظ آبرو و ارزش و اعتبار کشور و هم برای استانداردسازی واردات.

ولایتی اعلام کرد: بودجه سال آینده ۷۲هزار و ۸۰۷ میایارد ریال بودجه درآمد، ۶۶ هزار و ۴۶۵ میلیارد ریال هزینه پرسنلی و تکلیفی و ۵۸هزار و ۱۲ میلیارد ریال هزینه‌های سرمایه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی برای سال آینده پیش‌بینی شده است.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی درباره انتشار فیش‌های حقوقی نجومی مدیران سابق دانشگاه آزاد گفت: آن حقوق‌ها واقعیتی بود که دیگر اینگونه نیست، حقوق‌های فعلی مدیران در دانشگاه آزاد تابع مصوبات دولت و حتی بسیار کمتر از حد اعلام شده است.

اختلاف بین مدیران دانشگاه آزاد آرزوی آنهایی است که نمی‌خواهند دانشگاه پیش برود

وی در پاسخ به سوالی پیرامون اختلافش با فرهاد رهبر گفت: اختلاف بین مدیران دانشگاه آزاد آرزوی آنهایی است که نمی‌خواهند دانشگاه پیش برود ولی اتفاق خوبی بین مدیران دانشگاه آزاد وجود دارد که در تاریخ مدیریت آموزش عالی و دانشگاه آزاد بی‌سابقه است.

ولایتی درباره حرکات اخیر احمدی‌نژاد و جریان انحرافی گفت: فقط بنویسید " وإذا مروا باللغو مروا کراما" به معنی آنکه هرگاه سخنان یاوه را بشنوند و لغزش و گناهی از کسی ببینند بزرگوارانه می‌گذرند.

مشاور مقام معظم رهبری در رابطه با مسئله مردم سوریه گفت: باید به تمامیت ارضی سوریه احترام گذاشته شود و هرچه زودتر مردم سوریه با استقلال کامل و آرامش کافی در زندگی مسالمت آمیز به سر ببرند و کسانی که خانه‌هایشان را از دست دادند که ۱۰ میلیون نفر هستند به خانه‌هایشان بازگردند.

برکناری رئیس واحد رباط کریم در دوره قبل به دلیل مقاومت در برابر ساختن یک ساختمان غیرضروری

وی درباره مسائل مدیریت واحد رباط‌کریم گفت: در دوره مدیریت قبلی به رئیس واحد رباط کریم دستور داده شد که ساختمانی بسازد ولی رئیس واحد اعلام کرده بود که نیازی به این ساختمان نیست و به دلیل مقاومت در ساخت ساختمان جدید و غیرلازم مدیر را عزل کردند. ۳۰ میلیارد تومان خرج این ساختمان زائد شده است که هنوز پس از گذشت چند سال بخشی از این ساختمان بدون استفاده مانده و پرونده آن به دستگاه قضایی ارائه می‌شود.

ماجرای اساتید دوشغله و روابط غیر اداری با مدیران دانشگاه آزاد اسلامی

ولایتی در پاسخ به سوالی درباره اساتید دوشغله در دانشگاه آزاد هم گفت: برخی اساتید به طور تمام وقت در دانشگاه دولتی کار می‌کنند و می‌خواهند در دانشگاه آزاد اسلامی هم تمام وقت کار کنند ولی مگر چنین مسئله‌ای امکان‌پذیر است؟! در دوره قبلی اینها به دلیل روابط غیر اداری که با مدیران داشتند قرارداد تمام وقت امضاء می‌کردند و هفته‌ای یکی دو ساعت تدریس می‌کردند و حقوق تمام وقت را دریافت کردند ولی این خلاف قانون است، آموزش عالی ناظر این مقررات است و این افراد باید حساب و کتاب دریافت‌ها را بازپس دهند.

رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: برخی مقابله ما با این اساتید را سیاسی برداشت کردند ولی اینگونه نیست بلکه ما طبق مقررات عمل کرده‌ایم.

جلوی حیف و میل‌ها در دانشگاه آزاد را گرفتیم

وی افزود: جلوگیری از ساخت و سازهای بی‌جهت و ولنگاری در ساخت و سازها را نیز در دستور کار داریم و برخی می‌بینند که مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی راه دیگری را انتخاب کرده و آرزو دارند که این مدیریت موفق نشود زیرا مردم مقایسه می‌کنند و می‌بینند که کیفیت بالا رفته و جلوی حیف و میل اموال گرفته شده است و این تحولات سبب می‌شود دانشگاه آزاد اسلامی به مدارج بالایی دست یابد.

ولایتی درباره حمایت دانشگاه آزاد اسلامی از ارزش‌های اخلاقی و انقلابی هم توضیح داد: اینکه بودجه فرهنگی امسال دانشگاه آزاد اسلامی بیش از سال‌های گذشته شده است حمایت از ارزش‌های انقلابی است چرا که ارزش‌های انقلابی در بودجه فرهنگی تعریف می‌شود و حتماً در دانشگاه آزاد اسلامی به ارزش‌های انقلابی و اسلامی بها داده می‌شود.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

دکتر طهماسب کاظمی مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شد

آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت در صورت کسب مجوزهای قانونی

اعلام جزئیات برنامه هفته پژوهش سال 97/ تمرکز بر چالش‌های مهم کشور

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

نتایج آزمون EPT اعلام شد

دانشجویان دوره کاردانی بخوانند

امکان بورسیه یک‌هزار و 300 نفر در دانشگاه تهران

تحولات انقلابی در دانشگاه آزاد موجب حضور اساتید انقلابی در رده‌های مدیریتی شد

4 هزار دانشجوی ایرانی در هند تحصیل می‌کنند

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

چگونگی آمادگی در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌ نور

مراسم افتتاح دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان برگزار شد

ثبت‌نام آزمون كارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور آغاز شد

معرفی طرح‌های برگزیده ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها در هفته پژوهش

کشورهای شرقی در بسیاری از علوم فراتر از کشورهای غربی هستند

دانشگاه کردستان 4 دانشجوی دیگر به دانشگاه خائن اسپانیا می‌فرستد

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از امروز

فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی

چگونگی ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه