چهارشنبه  29  اسفند  1397
پنجشنبه , 24 اسفند 1396 ساعت 10:53

دکتر علی‌اکبر ولایتی خبر داد؛

۷۲ هزارو ۸۰۷ میلیارد ریال بودجه سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی/ کاهش وابستگی بودجه به شهریه/ شهریه مناطق محروم بدون افزایش

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی از تصویب بودجه ۷۲هزارو ۸۰۷ میلیارد ریالی این دانشگاه در سال 97 خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر علی‌اکبر ولایتی در نشست مطبوعاتی که صبح امروز در بیمارستان مسیح دانشوری برگزار شد، با تبریک سال نو در تشریح مصوبات جلسات هیات‌ امناهای استانی این دانشگاه برای بررسی بودجه سال آینده دانشگاه آزاد اسلامی گفت: روز گذشته بودجه دانشگاه آزاد اسلامی برای سال ۹۷ در جلسه هیات امنا تصویب شد که این بودجه امتیازات و ویژگی‌های متفاوتی نسبت به سال گذشته دارد.

وی ادامه داد: براساس این بودجه ۵ درصد وابستگی بودجه دانشگاه آزاد اسلامی به شهریه کاهش پیدا کرده است. در حالیکه در گذشته وابستگی بیشتری به شهریه وجود داشت. اکنون این کاهش وابستگی به برکت فناوری‌های دانشگاه آزاد اسلامی و اقتصاد دانش‌بنیان بوده است.

دکتر ولایتی از عدم افزایش شهریه در مناطق محروم خبر داد و گفت: سال آینده در مناطق محروم افزایش شهریه نخواهیم داشت و با توجه به درصد محرومیت استان‌ها شهریه تعیین خواهد شد.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: بیش از ده و نیم درصد از کل بودجه به پژوهش اختصاص یافته است.

وی از اختصاص ۲هزار میلیارد ریال برای جذب اعضای هیات علمی خبر داد و گفت: یکی از مشکلات کشور ما تعداد فارغ‌التحصیلان بیکار است و یکی از راه‌های مقابله با این مهم، جذب افراد تحصیل‌کرده است. دانشگاه آزاد اسلامی برای سال بعد ۲ هزار میلیارد ریال به این امر اختصاص داده است که بر این اساس پیش‌بینی می‌کنیم بیش از هزار نفر عضو هیات جوان در سال آتی جذب کنیم. همچنین برای اولین بار در بودجه سال ۹۷ ردیف‌های فرهنگی و هنری که خرج نشده بود از ستاد به استان‌ها بازگشت.

ولایتی همچنین از افزایش بودجه فرهنگی خبر داد و خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در سال آینده زمین‌ها و باغات وقفی مردم به این دانشگاه را ساماندهی و فعال خواهد کرد و در واقع به عنوان یک منبع درآمد غیرشهریه‌ای استفاده خواهند شد. مجموعه صندوق رفاه و بودجه فرهنگی دانشگاه حدود۴ درصد بودجه کل شده که بر این اساس بودجه فرهنگی دانشگاه دو برابر پیش‌بینی سال گذشته شده است. همچنین بودجه دستمزد و حقوق کارکنان شفاف شده است.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی همچنین از جذب ۱۴ هزار نخبه در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و تصریح کرد: ۶۰ درصد آنها از دانشگاه آزاد اسلامی و ۴۰ درصد هم از دانشگاه‌های دولتی بوده‌‌اند.

وی همچنین از اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال برای قراداد و همکاری با موسسات مختلف کشور خبر داد و گفت: مهمترین آنها تفاهمی است که با سازمان استاندارد بسته شده است و ۳۰۰ آزمایشگاه دانشگاه در مناطق مرزی مختلف به این سازمان کمک می‌کنند هم برای استاندارد صادرات و حفظ آبرو و ارزش و اعتبار کشور و هم برای استانداردسازی واردات.

ولایتی اعلام کرد: بودجه سال آینده ۷۲هزار و ۸۰۷ میایارد ریال بودجه درآمد، ۶۶ هزار و ۴۶۵ میلیارد ریال هزینه پرسنلی و تکلیفی و ۵۸هزار و ۱۲ میلیارد ریال هزینه‌های سرمایه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی برای سال آینده پیش‌بینی شده است.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی درباره انتشار فیش‌های حقوقی نجومی مدیران سابق دانشگاه آزاد گفت: آن حقوق‌ها واقعیتی بود که دیگر اینگونه نیست، حقوق‌های فعلی مدیران در دانشگاه آزاد تابع مصوبات دولت و حتی بسیار کمتر از حد اعلام شده است.

اختلاف بین مدیران دانشگاه آزاد آرزوی آنهایی است که نمی‌خواهند دانشگاه پیش برود

وی در پاسخ به سوالی پیرامون اختلافش با فرهاد رهبر گفت: اختلاف بین مدیران دانشگاه آزاد آرزوی آنهایی است که نمی‌خواهند دانشگاه پیش برود ولی اتفاق خوبی بین مدیران دانشگاه آزاد وجود دارد که در تاریخ مدیریت آموزش عالی و دانشگاه آزاد بی‌سابقه است.

ولایتی درباره حرکات اخیر احمدی‌نژاد و جریان انحرافی گفت: فقط بنویسید " وإذا مروا باللغو مروا کراما" به معنی آنکه هرگاه سخنان یاوه را بشنوند و لغزش و گناهی از کسی ببینند بزرگوارانه می‌گذرند.

مشاور مقام معظم رهبری در رابطه با مسئله مردم سوریه گفت: باید به تمامیت ارضی سوریه احترام گذاشته شود و هرچه زودتر مردم سوریه با استقلال کامل و آرامش کافی در زندگی مسالمت آمیز به سر ببرند و کسانی که خانه‌هایشان را از دست دادند که ۱۰ میلیون نفر هستند به خانه‌هایشان بازگردند.

برکناری رئیس واحد رباط کریم در دوره قبل به دلیل مقاومت در برابر ساختن یک ساختمان غیرضروری

وی درباره مسائل مدیریت واحد رباط‌کریم گفت: در دوره مدیریت قبلی به رئیس واحد رباط کریم دستور داده شد که ساختمانی بسازد ولی رئیس واحد اعلام کرده بود که نیازی به این ساختمان نیست و به دلیل مقاومت در ساخت ساختمان جدید و غیرلازم مدیر را عزل کردند. ۳۰ میلیارد تومان خرج این ساختمان زائد شده است که هنوز پس از گذشت چند سال بخشی از این ساختمان بدون استفاده مانده و پرونده آن به دستگاه قضایی ارائه می‌شود.

ماجرای اساتید دوشغله و روابط غیر اداری با مدیران دانشگاه آزاد اسلامی

ولایتی در پاسخ به سوالی درباره اساتید دوشغله در دانشگاه آزاد هم گفت: برخی اساتید به طور تمام وقت در دانشگاه دولتی کار می‌کنند و می‌خواهند در دانشگاه آزاد اسلامی هم تمام وقت کار کنند ولی مگر چنین مسئله‌ای امکان‌پذیر است؟! در دوره قبلی اینها به دلیل روابط غیر اداری که با مدیران داشتند قرارداد تمام وقت امضاء می‌کردند و هفته‌ای یکی دو ساعت تدریس می‌کردند و حقوق تمام وقت را دریافت کردند ولی این خلاف قانون است، آموزش عالی ناظر این مقررات است و این افراد باید حساب و کتاب دریافت‌ها را بازپس دهند.

رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: برخی مقابله ما با این اساتید را سیاسی برداشت کردند ولی اینگونه نیست بلکه ما طبق مقررات عمل کرده‌ایم.

جلوی حیف و میل‌ها در دانشگاه آزاد را گرفتیم

وی افزود: جلوگیری از ساخت و سازهای بی‌جهت و ولنگاری در ساخت و سازها را نیز در دستور کار داریم و برخی می‌بینند که مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی راه دیگری را انتخاب کرده و آرزو دارند که این مدیریت موفق نشود زیرا مردم مقایسه می‌کنند و می‌بینند که کیفیت بالا رفته و جلوی حیف و میل اموال گرفته شده است و این تحولات سبب می‌شود دانشگاه آزاد اسلامی به مدارج بالایی دست یابد.

ولایتی درباره حمایت دانشگاه آزاد اسلامی از ارزش‌های اخلاقی و انقلابی هم توضیح داد: اینکه بودجه فرهنگی امسال دانشگاه آزاد اسلامی بیش از سال‌های گذشته شده است حمایت از ارزش‌های انقلابی است چرا که ارزش‌های انقلابی در بودجه فرهنگی تعریف می‌شود و حتماً در دانشگاه آزاد اسلامی به ارزش‌های انقلابی و اسلامی بها داده می‌شود.

حذف نظام بوروکراسی در دانشگاه آزاد اسلامی را آغاز کرده‌­ایم

سرپرستان دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای ملایر و هرند منصوب شدند

دانشگاه الزهرا(س) در دوره دکتری بدون آزمون دانشجو جذب می‌کند

پذيرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی تمدید شد

نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش‌کارورزی دانشگاه آزاد اعلام شد

آزمون تافل الکترونیکی ۱۷ و ۲۴ فروردین 98 برگزار می‌شود

ثبت نام در آزمون EPT تا ۲۷ اسفند ادامه دارد

آزمون آیلتس آوریل 2019 در تهران برگزار می‌شود

شرایط ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره‌های کارشناسی و کاردانی اعلام شد

حذف نظام بوروکراسی در دانشگاه آزاد اسلامی را آغاز کرده‌­ایم

ثبت نام در آزمون EPT تا ۲۷ اسفند ادامه دارد

سرپرستان دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای ملایر و هرند منصوب شدند

دفترچه انتخاب رشته دستیاری پزشکی منتشر شد

آغاز انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی از ۱۷ فروردین

ساختمان پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری رسید

شرایط ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره‌های کارشناسی و کاردانی اعلام شد

مراکز نوآوری دانشگاه آزاد در استان‌های مرزی راه‌اندازی می‌شود

نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش‌کارورزی دانشگاه آزاد اعلام شد

پذيرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

عملیاتی کردن منشور 7 گانه گام دوم

بخور نخورهای نوروزی

مروری بر رویدادهای سال 97

بازدید از سدهای کشور آزاد است

تحویل کتیبه مسروقه دژ بهمن سمیرم

برگزاری مراسم اعتکاف در دانشگاه‌ها

حمایت از کویت برای حل بحران قطر

موسیقی «عید آمده» رضا احمدی +موسیقی

پیروزی حاجیلو مقابل نفر هفتم جهان

پیشنهاد عجیب رئیس جمهور قزاقستان

محکومیت اظهارات ترامپ ازسوی ونزوئلا

ایران نگاه ویژه‌ای به چین دارد

ساخت مسکن با نقش بازآفرینی شهری

شهادت عامل عملیات آریئل

تحویل سال نو در کنار شهدای تفحص

تعداد اخبار امروز گروه : 2 خبر

پذیرش دانشجو در 57 رشته دوره دکتری پردیس بین‌المللی دانشگاه تهران

دفترچه انتخاب رشته دستیاری پزشکی منتشر شد

آغاز انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی از ۱۷ فروردین

ساختمان پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری رسید

شرایط ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره‌های کارشناسی و کاردانی اعلام شد

مراکز نوآوری دانشگاه آزاد در استان‌های مرزی راه‌اندازی می‌شود

نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش‌کارورزی دانشگاه آزاد اعلام شد

بیش از نیم‌میلیون داوطلب کنکوری به رشته تجربی علاقه دارند

برگزاری آزمون غربالگری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی

پذيرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد