59655
شنبه  24  آذر  1397
پنجشنبه , 17 اسفند 1396 ساعت 14:37

مشاور ریاست دانشگاه آزاد اسلامی؛

مسائل موجود در جامعه آسیب‌شناسی شود تا دانشجویان راه‌حل‌های کاربردی ارائه دهند

پانزدهمین جلسه هیات امنای استان خراسان شمالی به ریاست رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد بجنورد برگزار شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر محمدصادق ضیائی در این جلسه با بیان اینکه ساده‌ترین مدل برنامه‌ریزی، شناخت نیازها، امکانات و تدابیر استراتژی است، گفت: منابع انسانی را باید قدر بدانیم و از امکانات موجود، هرم هیأت علمی و نیروی انسانی به درستی بهره ببریم.

مشاور ریاست و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی پیش‌بینی جذب دانشجو را نیازمند جمعیت‌شناسی دانست و افزود: شرایط حاکم در کشور و تحصیل و پذیرش دانشجو دستخوش تغییراتی شده و هم اکنون تجمع جمعیتی در مجتمع‌های مربوط به مدارس دیده می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت پایان‌نامه‌های کاربردی در جامعه خاطرنشان کرد: استادان، اعضای اتاق فکر دانشگاه‌ها هستند؛ بنابراین باید بدانند که پایان‌نامه دانشجویان را به چه شکلی در مسیر درست هدایت کنند.

ضیائی ادامه داد: مسائل موجود در جامعه آسیب‌شناسی شود تا دانشجویان راه‌حل‌های کاربردی ارائه دهند و بتوانند گرهی از مشکلات جامعه باز کنند.

وی با بیان اینکه مدیریت درست باید با نظارت، کنترل، برنامه‌ریزی و سازماندهی عجیبن باشد، اظهار کرد: باید نگاهمان به آینده باشد و گذشته محوری و بررسی مشکلات گذشته با آینده‌پژوهی در تضاد است، آینده‌پژوهی فرصت محوری است و وزنه‌هایی که به عنوان محدودیت مانع انجام امور می‌شود را باید از خود جدا سازیم.

مشاور ریاست و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: تربیت و آموزش نیروی انسانی، ترویج علمی که ذهن جامعه را معرفت‌پذیر می‌کند و ارائه خدمات علمی باید جز سیاست‌های کلان جامعه باشد، زیرا آموزش و تربیت دو بال علم و اخلاق هستند و همسو و هماهنگی می‌توانند به سرانجام برسند.

در ادامه دکتر رجبعلی وثوقی مطلق سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی و واحد بجنورد گزارشی از فعالیت‌ها و عملکردهای واحدهای دانشگاهی استان خراسان شمالی در حوزه‌های مختلف ارائه داد.

در پانزدهمین جلسه هیات امنای استان خراسان شمالی که با حضور دکتر محمدصادق ضیایی نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هیات امنای استان خراسان شمالی، دکتر سیدرضا موسوی نیا مدیرکل امور هیات امنا، شوراها و هماهنگی استان‌ها، دکتر محسن امینی مدیر دفتر برنامه و بودجه دانشگاه و اعضای هیات امنای استان برگزار شد، ساختار سازمانی واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان شمالی، انتخاب اعضای کمیسیون دائمی هیات امنا، کمیته نظارت بر حسن اجرای مصوبات هیات امنا و بودجه پیشنهای سال 1397 از حیث درآمد منابع و مصارف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه