87469
يكشنبه  25  آذر  1397
پنجشنبه , 17 اسفند 1396 ساعت 13:55

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی؛

دانشگاه آزاد از آموزش به سمت پژوهش محوری در حرکت است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: باید با برنامه‌ریزی درست به سمت بهبود و کسب درآمدهای غیر شهریه‌ای گام برداریم.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر فرهاد رهبر در شانزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی که در واحد مشهد برگزار شد، با انتقاد از اینکه 98 درصد درآمد دانشگاه از شهریه تامین می‌شود، گفت: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور دارای توانمندی و ظرفیت‌های زیادی است که باید با برنامه‌ریزی درست به سمت بهبود و کسب درآمدهای غیر شهریه‌ای گام برداریم.

وی به برنامه‌ریزی جدی واحدهای دانشگاهی در کسب درآمدهای غیر شهریه‌ای تاکید کرد و گفت: اکنون دانشگاه دارای ظرفیت عظیمی از تجهیزات و کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های مختلف است که با برنامه‌ریزی، به خوبی می‌تواند از ظرفیت‌ها استفاده کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: به عنوان مثال برگزاری دوره‌های کاربردی و پودمانی نیاز امروز جوانان کشور و بازار کار است و می‌تواند به درآمدزایی دانشگاه کمک کند.

رهبر با اشاره به اینکه رشته‌های تحصیلی باید براساس نیاز جامعه در دانشگاه‌ها برنامه‌ریزی شود، اظهار کرد: تربیت نیروی متخصص و فرهیخته از اهداف مهم دانشگاه است که با کارآمدی مشکلات جامعه را رفع کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دیگر استراتژی آموزش برای آموزش تعطیل است، بر آموزش دانشجویان برای فعالیت کسب و کار تاکید کرد و گفت: دانشگاه از آموزش محوری به سمت پژوهش محوری در حرکت است بنابراین این مهم باید در بودجه لحاظ شود.

شانزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی با حضور دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر مهدی ملک نژاد رئیس دانشگاه آزد اسلامی استان خراسان رضوی، دکتر امیرحسین قاضی زاده هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، دکتر قاسم تقی زاده خامسی شهردار مشهد، دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر محمد رضا دارابی محبوب، حجت الاسلام دکتر مجید نصیری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی، دکتر علی واعظ طبسی، دکتر محمد علی خلیل زاده و سایر اعضاء جهت بررسی و تصویب مصوبات پیشنهادی استان خراسان رضوی شامل بودجه سال 97، ساختار سازمانی و معرفی جدید کمیسیون دائمی هیات امناء در این واحد دانشگاهی تشکیل و موارد مورد بحث و نظر اعضاء قرار گرفت.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه