348850
دوشنبه  30  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

جمعه , 20 بهمن 1396 ساعت 15:21

روایت وزیر اطلاعات از 16آذرهای پیش از دولت تدبیر و امید؛

شاهد حرکت‌های اعتراض‌آمیز، تعرض به اموال عمومی و ناآرامی توسط دانشجویان بودیم!

وزیر اطلاعات گفت:پیش از دولت تدبیر و امید شاهد بودیم که مراسم روز ۱۶ آذر در دانشگاه‌های محدودی برگزار می‌شد و در مقابل شاهد حرکت‌های اعتراض آمیز، تعرض به اموال عمومی و ناآرامی توسط دانشجویان در خیابان‌ها بودیم.

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا، حجت الاسلام سید محمود علوی روز پنجشنبه در نخستین مجمع عمومی دانش آموختگان دانشگاه فردوسی در مشهد افزود: پیش از دولت تدبیر و امید شاهد بودیم که مراسم روز ۱۶ آذر در دانشگاه‌های محدودی برگزار می‌شد و در مقابل شاهد حرکت‌های اعتراض‌آمیز، تعرض به اموال عمومی و نا‌آرامی توسط دانشجویان در خیابان‌ها بودیم.

وی ادامه داد: با تدبیر دولت سال به سال دایره برنامه های گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه ها گسترده‌تر شده و در هیچ دانشگاهی شاهد هنجارشکنی نبوده ایم و اگر بر اراده استاد، دانشجو و مدیریت دانشگاه تکیه کنیم هیچ نگرانی در حوزه امنیت در دانشگاه ها نداریم.

وزیر اطلاعات گفت: هر فردی که مرتکب ناهنجاری می شود بخاطر ذلتی است که در درون خود احساس می کند. احساس حقارت ریشه بسیاری از ناهنجاریها است. اگر حرمت افراد جامعه شکسته شود باید آماده چالش های امنیتی در سطح جامعه باشیم.

وی افزود: باید مردم را باور کنیم زیرا آنها بزرگترین بازدارنده تهدیدات خارجی و مهم ترین عامل پایداری و ثبات امنیت کشور هستند.
برای تامین امنیت ضمن اینکه باید توان نظامی خود را تقویت کنیم می بایست سایر برنامه ها را نیز به منظور ثبات امنیت برای مردم و به کمک مردم به پیش بیریم. امروز وزارت اطلاعات وزارتخانه ای است که امنیت را برای مردم، با مردم و همراه مردم برای کشور تامین می کند.

حجت الاسلام علوی ادامه داد: همچنان که شکوفایی در عرصه اقتصاد نیاز به امنیت اقتصادی دارد یا هنرمند برای شکوفایی استعداد خود نیازمند آرامش است، دانشگاه هم برای شکوفایی نیاز به امنیت و آرامش دارد. آرامش نیز در عرصه پرسشگری دانشجو و پاسخگویی استاد است.

وی گفت: امنیت را برای دانشگاه نه بر دانشگاه، برای اقتصاد نه بر اقتصاد، برای هنرمند نه بر هنرمند و در کلام آخر امنیت را برای جامعه و با مشارکت مردم ایجاد می کنیم و یک جامعه اطلاعاتی ۸۰ میلیون نفری تشکیل می دهیم.

وزیر اطلاعات افزود: امنیت علاوه بر دانش پایه بودن باید مردم پایه باشد چنانچه امنیت باید بر اساس کرامت و احساس شخصیت مردم در جامعه شکل گیرد در این صورت یک امنیت خدشه ناپذیر و با ثبات خواهیم داشت.

وی ادامه داد: اگر آحاد جامعه احساس امنیت و شخصیت کند دیگر کسی دنبال ناهنجاری نمی رود و ناهنجاری ها در جامعه ناشی از احساس کمبود و سستی شخصیت افراد است.

حجت الاسلام علوی در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت دهه مبارک فجر گفت: انقلاب اسلامی مظهر نصرت الهی در نقطه یاس و ناامیدی و مظهر اراده ملی برای کمک به مستضعفان جهان بود و در شرایطی که قدرت گرفتن ضعفا و به حکومت نشاندن آنها چندان محتمل به نظر نمی رسید انقلاب اسلامی ثابت کرد با اراده پروردگار و نصرت الهی مستضعفان می توانند صاحب همه چیز شوند.

وی افزود: پایداری و پایمردی مردم در مسیر انقلاب تضمین کننده پیروزی و دستیابی به اهداف انقلاب است. خداوند متعال در قرآن کریم وعده داده اگر مردم در مسیر الهی ثابت قدم باشند درهای گوارای دستیابی به آرمان ها را به آنها می دهد و درهای بهشت بر آنها گشوده می شود.

وزیر اطلاعات ادامه داد: امام خمینی (ره) در دوران انقلاب ۲ بار پرچم مبارزه را بر افراشت در صورتی که در هر ۲ بار تحلیگران سیاسی مبارزه را امر ناشدنی می دانستند. در دوران ملی شدن صنعت نفت همه خاستگاه های انقلاب سرخورده شده بودند و به سمت کارهای آموزشی فرهنگی روی آوردند. سرخوردگی بر مبارزان انقلاب مستولی شده و بسیاری از افراد صحنه مبارزه را ترک کرده بودند اما در این شرایط امام خمینی (ره) دانشگاهیان، بازاریان و فرهنگیان را به صحنه مبارزه آورد.

وی گفت: در آن زمان جوانانی که می خواستند علیه رژیم ستمشاهی مبارزه کنند برای اینکه دین خود را داشته باشند و در کنار آن بتوانند مبارزه کنند مجبور بودند ترکیبی از اسلام و سوسیالیسم را از خود نشان دهند اما امام خمینی (ره) با دادن هویت به دانشجویان توانست انجمن های اسلامی را در دیگر کشورها فعال کند و همچنین در داخل کشور دانشجویان به کمک امام (ره) دارای اعتماد به نفسی شدند که خود را نه یک سوسیالیست مسلمان بلکه یک مسلمان دارای ارزشهای انسانی معرفی کردند.

حجت الاسلام علوی افزود: اسلام با وجود امام خمینی (ره) در دانشگاهها جان تازه ای گرفت و جنبش دین در دانشگاه حیات مجدد یافت و بعد از انقلاب درخشش دانشگاه ها در عرصه های مختلف علمی تحقیقی به منصه ظهور رسید.

منبع:ایرنا

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

نتایج نهایی ذخیره رشته‌های پزشکی ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

تعیین تکلیف ذخیره‌های زیر‌گروه پزشکی و رشته دامپزشکی

راهنمای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر طهماسب کاظمی مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شد

آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت در صورت کسب مجوزهای قانونی

دانشجویان دوره کاردانی بخوانند

اعلام جزئیات برنامه هفته پژوهش سال 97/ تمرکز بر چالش‌های مهم کشور

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

نتایج آزمون EPT اعلام شد

4 هزار دانشجوی ایرانی در هند تحصیل می‌کنند

ثبت‌نام آزمون كارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور آغاز شد

چگونگی ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور

4 هزار دانشجوی ایرانی در هند تحصیل می‌کنند

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از امروز

فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

امکان بورسیه یک‌هزار و 300 نفر در دانشگاه تهران

تحولات انقلابی در دانشگاه آزاد موجب حضور اساتید انقلابی در رده‌های مدیریتی شد

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دی ماه برگزار می‌شود

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه