844953
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پنجشنبه , 19 بهمن 1396 ساعت 12:15

عضو هیات رئیسه مجلس در گفت‌وگو با آنا:

تذکر جدی مجلس به دولت درباره تخصیص بودجه دانشگاه‌ها/ دانشگاهیان در همه امور مشارکت کنند

دبیر هیات رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه اعتبارات پژوهشی دانشگاه‌ها مورد قبول نمایندگان نیست، تاکید کرد: چشم امید همه حکومت‌ها به ویژه جمهوری اسلامی به دانشجویان است چراکه این قشر از جامعه به همه امور و مسائل کشور آگاهی دارند و باید صدای واقعی مردم باشند.

دکتر اکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا درباره عملکرد وزارت علوم از نگاه نمایندگان مجلس اظهار کرد: وزارت علوم به عنوان پایگاه برنامه‌ریزی برای رسیدن به چشم اندازها و شتاب دهنده مسائل علمی کشور به حساب می‌آید. متاسفانه این وزارتخانه با اهمیت مورد بی‌مهری رئیس جمهوری قرار گرفت و با تاخیری چند ماهه وزیرعلوم را معرفی کرد.

وی ادامه داد: نمودار شتاب علمی و تبدیل علم و دانش به عمل و رفتار رشد صعودی ندارد و این موضوع متاسفانه از نظر من رضایت بخش نیست. شاید آمار و ارقام بگویند که در وضعیت مطلوبی قرار داریم اما واقعیت این نیست و حقیقت آن چیزی که باید باشد را نشان نمی‌دهد. متاسفانه ما رخوت، سستی و رکود علمی را در کشور مشاهده می‌کنیم و نشاط و شادابی علمی یکی از مسائلی است که باید در دانشگاه‌ها و کشور اتفاق بیفتد.

تذکر مجلس به دولت درباره تخصیص بودجه دانشگاه‌ها

این نماینده مجلس شورای اسلامی تخصیص بودجه به دانشگاه‌ها از سوی دولت را رضایت بخش و کافی ندانست و گفت: همانطور که گفتم ما از روند رشد علمی در کشور رضایت نداریم و اعتقاد داریم که وزارت علوم باید مورد توجه دولت قرار گیرد و اعتبارات خوبی به وزراتخانه تخصیص یابد.

وی با تاکید بر اینکه اعتبارات پژوهشی دانشگاه‌ها مورد قبول مجلس شورای اسلامی نیست، افزود: نمایندگان مجلس تذکراتی را به دولت داده و متذکر شده‌اند که از روند و تخصیص بودجه به دانشگاه‌ها در بخش پژوهش رضایت ندارند. به نظر موتور محرک هر کشوری، نظام آموزش عالی است و اگر به این موتور سوختی نرسد نباید انتظار حرکت از آن داشته باشیم.

به گفته رنجبرزاده، مجلس شورای اسلامی امیدوار است که دولت تخصیص اعتبارات نظام آموزش عالی، وزارتین علوم و بهداشت را کامل کند و در مقابل دانشگاه‌ها هم با برنامه‌ریزی درست باید بتوانند که خودشان را به موقعیت خوبی به لحاظ رتبه علمی در جهان برسانند.

چشم امید جمهوری اسلامی به دانشجویان است

دبیر هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به نقش و حضور دانشجویان و دانشگاهیان در همه کشور اشاره کرد و افزود: چشم امید همه حکومت‌ها به ویژه جمهوری اسلامی به دانشجویان است، چرا که این قشر از جامعه به همه امور و مسائل کشور آگاهی دارند و باید صدای واقعی مردم باشند.

رنجبرزاده در پایان تصریح کرد: دانشجویان هم مانند نمایندگان مجلس باید در همه امور دخالت و مشارکت داشته باشند و به عقیده من دانشگاهیان باید واقعیت‌های خانه ملت را به گوش مردم برسانند. نمایندگان مجلس هم بایستی توجه ویژه‌ای به دانشجویان و دانشگاهیان داشته باشند و کنار و همراه دانشجویان باشند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

دکتر طهماسب کاظمی مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شد

آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت در صورت کسب مجوزهای قانونی

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

نتایج آزمون EPT اعلام شد

دانشجویان دوره کاردانی بخوانند

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

امکان بورسیه یک‌هزار و 300 نفر در دانشگاه تهران

تحولات انقلابی در دانشگاه آزاد موجب حضور اساتید انقلابی در رده‌های مدیریتی شد

4 هزار دانشجوی ایرانی در هند تحصیل می‌کنند

دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه نانو جزء 20 دانشگاه معتبر جهان است

چگونگی آمادگی در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌ نور

مراسم افتتاح دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان برگزار شد

ثبت‌نام آزمون كارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور آغاز شد

معرفی طرح‌های برگزیده ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها در هفته پژوهش

کشورهای شرقی در بسیاری از علوم فراتر از کشورهای غربی هستند

دانشگاه کردستان 4 دانشجوی دیگر به دانشگاه خائن اسپانیا می‌فرستد

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از امروز

فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی

چگونگی ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه