993762
چهارشنبه  02  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 18 بهمن 1396 ساعت 13:06

وزیر علوم:

دانشجویان از خدمات و سرویس‌های کافی برخوردار نبوده‌اند

وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشجویان ما نوعاً از خدمات و سرویس‌های کافی برخوردار نبوده‌اند و لذا فضاهای خاصی که در حال حاضر به لحاظ مسائل اقتصادی در کشور وجود دارد و وابستگی دانشجویان به خدمات و سرویس‌های صندوق و سازمان امور دانشجویان بیشتر شده و حساسیت نیز بالاست.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از صندوق رفاه دانشجویان، دکتر منصور غلامی در جلسه هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان اظهار داشت: صندوق رفاه یک مجموعه بسیار مفید و موثری بوده و هست و قطعاً بحث و برنامه برای این مجموعه به دقت و ظرافت نیاز دارد. بنده از آنجا که سابقه همکاری با صندوق را در دانشگاه بوعلی سینا داشتم و هرچه قدر پیش می‌رویم در واقع برگشت به وظایف صندوق و علت وجودی صندوق بیشتر احساس می‌شود.

وزیرعلوم تصریح کرد: دانشجویان ما نوعاً از خدمات و سرویس‌های کافی برخوردار نبوده‌اند و لذا فضاهای خاصی که در حال حاضر به لحاظ مسائل اقتصادی در کشور وجود دارد و وابستگی دانشجویان به خدمات و سرویس‌های صندوق و سازمان امور دانشجویان بیشتر شده و طبعاً حساسیت نیز بالاست.

رئیس هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان گفت: کار خوبی در صندوق رفاه انجام گرفته و بازسازی خوابگاه‌ها یکی از برنامه‌های خوبی بوده که شروع کردند و ادامه پیدا می‌کند و من فکر می‌کنم این به عنوان یک اولویت هم چنان باید ادامه یابد، زیرا خیلی از دانشگاه‌ها به خصوص دانشگاه‌های قدیمی و دولتی سراهای دانشجویی (خوابگاه) که دارند برای سال‌های خیلی گذشته است و عموماً فرسوده شده است. با نگرانی‌هایی که اخیراً در پی زلزله پیش آمده بود خیلی از دانشگاه‌ها این نگرانی را در مورد سراهای قدیمی‌شان داشتند.

غلامی ادامه داد: در بازدیدی که از صندوق رفاه داشتم به همکاران تاکید کردم که در ارائه خدمات تغذیه حتماً یک نوآوری و تغییر رویکردی داشته باشند و مدل‌های قدیمی را متناسب با سبک و سلیقه‌های دانشجویان حال حاضر تغییری در آن ایجاد شود که در بعضی از دانشگاه‌ها این کار انجام شده است.

وی افزود: ممکن است در دانشگاه‌های کوچک به تنوع قیمت به عنوان یک امر مثبت نگاه نشود علی الخصوص که یک نوع عدالت‌گرایی در بین دانشجویان وجود دارد، ولی در شهرهای بزرگ برای این‌که دانشجویان به منظور تامین غذا به بیرون از دانشگاه مراجعه نکنند، هزینه بیشتری پرداخت می‌کنند، می‌پذیرند که در داخل دانشگاه تنوع غذایی با تنوع قیمت وجود داشته باشد.

رئیس هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان ضمن تشکر از زحمات رئیس و همکاران شاغل در صندوق خاطر نشان کرد: اهتمامی که صندوق رفاه درخصوص بازپرداخت تسهیلات و وصول مطالبات معوق مربوط به سنوات گذشته این صندوق داشت باعث شد که بتوانند خدمات مناسب و بهتری به دانشجویان ارائه بدهند.

غلامی درخصوص استفاده از کلمه "سرا" به جای "خوابگاه" گفت: در مورد سرا هم این نکته را اضافه کنم که در تابلو‌ها این عنوان خوب است ولی در مکاتبه‌ها و مصاحبه‌ها بایستی روشن شود که منظور از "سرا" همان خوابگاه بوده و من احساس کردم دانشجویان از عنوان سرا استقبال کردند و یک تنوع جدیدی هم بوده است مثلاً در دانشگاه بوعلی سینا مجموعه خوابگاه‌ها به سرای دانشجویی تغییر نام داده و این اشتیاق در دانشجویان دیده شد من نیز موافق هستم که عبارت خوابگاه را که تداعی استراحت می‌کند با رویکردهای فرهنگی به سرا اصلاح کنیم.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

دکتر طهماسب کاظمی مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شد

آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت در صورت کسب مجوزهای قانونی

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

نتایج آزمون EPT اعلام شد

دانشجویان دوره کاردانی بخوانند

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

امکان بورسیه یک‌هزار و 300 نفر در دانشگاه تهران

تحولات انقلابی در دانشگاه آزاد موجب حضور اساتید انقلابی در رده‌های مدیریتی شد

4 هزار دانشجوی ایرانی در هند تحصیل می‌کنند

دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه نانو جزء 20 دانشگاه معتبر جهان است

چگونگی آمادگی در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌ نور

مراسم افتتاح دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان برگزار شد

ثبت‌نام آزمون كارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور آغاز شد

معرفی طرح‌های برگزیده ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها در هفته پژوهش

کشورهای شرقی در بسیاری از علوم فراتر از کشورهای غربی هستند

دانشگاه کردستان 4 دانشجوی دیگر به دانشگاه خائن اسپانیا می‌فرستد

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از امروز

فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی

چگونگی ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه