80833
يكشنبه  29  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 18 بهمن 1396 ساعت 12:02

دکتر رهبر در جمع خبرنگاران:

اسلام با مظاهر پیشرفت و تمدن مخالف نیست/ لزوم حفظ وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مردم با پذیرش رهبری امام خمینی (ره) و حرکت زیر سایه زعامت ایشان با وحدت و همدلی توانستند انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند، امروز هم یکی از موارد جدی که باید به آن توجه داشته باشیم، وحدت و همدلی بین همه اقشار مردم و مسئولان کشور است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر فرهاد رهبر صبح امروز در حاشیه مراسم غبارروبی مزار دو شهید گمنام واحد علوم و تحقیقات، در جمع خبرنگاران با تبریک ایام‌الله دهه فجر گفت: 22 بهمن یک تحول و انقلاب بزرگ در ایران بود که منجر به شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی ایران شد.

وی یادآور شد: اگر بخواهیم آغاز این نهضت را بررسی کنیم، شکل‌گیری انقلاب اسلامی به 15 خرداد 1342 برمی‌گردد که در آن روز حضرت امام (ره) فرمودند «سربازان من در گهواره‌ها هستند» و در 22 بهمن 1357 سربازانی که آن سال در گهواره ها بودند، به میدان آمدند و به یاری امام (ره) شتافتند و توانستند با رهبری ایشان، این انقلاب بزرگ را به ثمر بنشانند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در سایه وحدت، همدلی و هماهنگی همه اقشار جامعه و به رهبری و زعامت امام خمینی (ره) به پیروزی رسید، گفت: امام راحل در بدو ورود به کشور در سخنرانی خود در بهشت‌زهرا (س) ابتدا از وحدت مردم برای تحقق انقلاب و تقدیم خون فرزندان خود در راه پیروزی انقلاب تشکر و دلجویی کردند.

وی افزود: امام خمینی (ره) در فراز دوم فرمایشات خود با غیرقانونی دانستن رژیم پهلوی، مجلس موسسان و مجلس شورای ملی را زیر سوال بردند و حکومت جمهوری اسلامی ایران را در آن روز پایه‌گذاری کردند.

فرهاد رهبر خاطرنشان کرد: امام راحل در 12 بهمن 1357 فرمودند که برخی می‌گویند اسلام با تمدن و مظاهر تمدن مخالف است، در صورتی که ما با سینما، تئاتر و تلویزیون مخالف نیستیم و تاکید کردند که اسلام با مظاهر فساد و فحشا مخالف است و اگر سینما مظهر فساد است، ما با آن فساد مخالف هستیم نه با سینما.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: اکنون هم این موضوع مبتلابه کشور است و همان حرف‌هایی که روزهای اول انقلاب گفته می‌شد که اسلام با مظاهر تمدن مخالف است، امروز هم برخی افراد اینگونه می‌گویند که اسلام با مظاهر تمدن مانند اینترنت و فضای مجازی مخالف است. این موضوعات در حالی مطرح است که مقام معظم رهبری به درستی به این موضوع اشاره کردند که ما نه تنها با اینترنت و فضای مجازی مخالف نیستیم، بلکه می‌خواهیم از این فضا برای پیشرفت استفاده کنیم. اگر این فضا مظهر فساد و فحشا شود، باید با مظاهر و عوامل آن فساد مقابله کرد.

دکتر فرهاد رهبر خاطرنشان کرد: یکی از درس‌هایی که از انقلاب اسلامی گرفتیم، این است که مردم با پذیرش رهبری امام خمینی (ره) و حرکت زیر سایه زعامت ایشان با وحدت و همدلی توانستند انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند. امروز هم یکی از موارد جدی که باید به آن توجه داشته باشیم، وحدت و همدلی بین همه اقشار مردم و مسئولان کشور است که در کنار رهبری و زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی، این وظیفه شرعی را بپذیریم تا بتوانیم این انقلاب را به انقلاب حضرت مهدی (عج) پیوند دهیم.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

نتایج نهایی ذخیره رشته‌های پزشکی ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

تعیین تکلیف ذخیره‌های زیر‌گروه پزشکی و رشته دامپزشکی

راهنمای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر طهماسب کاظمی مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شد

آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت در صورت کسب مجوزهای قانونی

دانشجویان دوره کاردانی بخوانند

غیبت دانشجویان شرکت‌کننده در آیین پیاده‌روی اربعین موجه شد

اعلام جزئیات برنامه هفته پژوهش سال 97/ تمرکز بر چالش‌های مهم کشور

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

نتایج آزمون EPT اعلام شد

فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از امروز

امکان بورسیه یک‌هزار و 300 نفر در دانشگاه تهران

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دی ماه برگزار می‌شود

4 هزار دانشجوی ایرانی در هند تحصیل می‌کنند

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

الزامات تعاملات علمی بین‌المللی دانشگاه‌ها چیست؟

70 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای مشغول به کار هستند

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

تحولات انقلابی در دانشگاه آزاد موجب حضور اساتید انقلابی در رده‌های مدیریتی شد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه