845358
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 18 بهمن 1396 ساعت 11:15

جزئیات برگزاری مراسم روز علم ایران و آلمان اعلام شد

مراسم روز علم ایران و آلمان برای آغاز اجرای 22 پروژه در سطح بین‌المللی و تشکیل صندوق سرمایه‌گذاری تحقیقات مشترک در روزهای هشتم و نهم اسفندماه جاری برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از دانشگاه علم و صنعت ایران، جلسه هماهنگی با معاونان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌ها برای برگزاری روز علم ایران و آلمان در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد. دانشگاه علم و صنعت ایران از سوی وزارت علوم، به عنوان هماهنگ‌کننده ملی برای تعاملات علمی بین‌المللی با کشور آلمان انتخاب شده است. مراسم روز علم ایران و آلمان برای نخستین بار در کشور، روزهای 27 و 28 فوریه 2018 (هشتم و نهم اسفندماه جاری) با حضور 60 نفر از روسا و مدیران دانشگاه‌ها و نهادهای علمی کشور آلمان و حدود 100 نفر از همتاهای آنها از دانشگاه‌های مطرح ایران در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار خواهد شد.

در این نشست، دکتر سالار آملی، قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی، ضمن تاکید بر اهمیت روابط علمی ایران و آلمان برای وزارت، گفت: آلمان کشور هدف برای ماست و در این نشست، سه محور مد نظر ماست؛ اینکه از آلمان چه بخواهیم، به چه نحو خواسته‌هایمان را مطرح کنیم و اینکه چگونه هماهنگ باشیم.

در ادامه دکتر برخورداری، رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان مسئول هماهنگ‌کننده ملی فعالیت علمی بین‌المللی با کشور آلمان، به تبیین روند کار از آغاز تا‌کنون در جهت برگزاری مراسم روز علم ایران و آلمان پرداخت. وی تاکید کرد: این مراسم صرفا یک گردهمایی ساده نیست و هدف این است که شروعی جدی برای همکاری جدی اندیشمندان ایران و آلمان باشد، لذا دستاوردهای این مراسم برای ما اهمیت بسیار دارد.

وی افزود: پس از تشکیل چندین کمیته مشترک برای همکاری‌های علمی ایران و آلمان و مذاکرات متعدد، توافق شده است 22 پروژه در سطح بین‌المللی با مشارکت آلمان اجرا شود که تلاش داریم در مراسم روز علم ایران و آلمان قرارداد تعدادی از این پروژه‌ها نیز منعقد شود. توافق دیگر ما با آلمان، تشکیل صندوق سرمایه‌گذاری تحقیقات مشترک بوده است که در روز علم ایران و آلمان برای ایجاد این صندوق، همتایابی خواهیم کرد. همچنین تشکیل کمیته‌هایی و در راس آن کمیته سیاست‌گذاری، پیش‌بینی شده است.

رئیس دانشگاه علم و صنعت شعار رخداد امسال را «همتایابی و ارتقای تعامل علمی ایران و آلمان» اعلام کرد و گفت: مهمترین کار در روز علم ایران و آلمان، اطلاع‌رسانی و معرفی فرصت‌های علمی و پژوهشی دو کشور، بررسی نحوه همکاری و تشکیل گروه‌های کاری تخصصی برای پیگیری پروژه‌هاست. تا‌کنون شش زمینه تخصصی برای پیگیری همکاری و پروژه‌های مشترک تعیین و کمیته‌هایی تشکیل شده و انتظارمان این است با این دید به برنامه روز علم ایران و آلمان نگاه شود که برنامه‌ای ملی است و باید بهترین بهره‌برداری از این فرصت به عمل آید.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

دکتر طهماسب کاظمی مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شد

آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت در صورت کسب مجوزهای قانونی

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

نتایج آزمون EPT اعلام شد

دانشجویان دوره کاردانی بخوانند

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

امکان بورسیه یک‌هزار و 300 نفر در دانشگاه تهران

تحولات انقلابی در دانشگاه آزاد موجب حضور اساتید انقلابی در رده‌های مدیریتی شد

4 هزار دانشجوی ایرانی در هند تحصیل می‌کنند

دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه نانو جزء 20 دانشگاه معتبر جهان است

چگونگی آمادگی در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌ نور

مراسم افتتاح دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان برگزار شد

ثبت‌نام آزمون كارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور آغاز شد

معرفی طرح‌های برگزیده ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها در هفته پژوهش

کشورهای شرقی در بسیاری از علوم فراتر از کشورهای غربی هستند

دانشگاه کردستان 4 دانشجوی دیگر به دانشگاه خائن اسپانیا می‌فرستد

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از امروز

فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی

چگونگی ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه