80392
يكشنبه  29  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دوشنبه , 16 بهمن 1396 ساعت 13:14

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی:

اتکا به بودجه شهریه‌‌ای در آینده دانشگاه آزاد جایی ندارد

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه اتکا به بودجه شهریه‌ای در آینده دانشگاه آزاد اسلامی جایی ندارد، گفت: برای هم‌افزایی بین واحدهای سراسر کشور می‌توان سامانه‌های یکپارچه برای کل واحدهای کشور راه‌اندازی کرد تا تمامی فرآیندهای این دانشگاه‌ها یکپارچه شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر عبدالرسول پورعباس ضمن شرکت در ششمین سمینار ملی آنالیز هارمونیک و کاربردها، در نشست صمیمی هیأت ‌رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار با اشاره به اینکه در عصر حاضر، دانشگاه‌های برتر دنیا نه‌ تنها تولیدکننده علم، بلکه فروشنده علم و فناوری نیز هستند، گفت: اتکا به بودجه شهریه‌ای در آینده دانشگاه آزاد اسلامی جایی ندارد.

وی شرط رسیدن به چنین جایگاهی را تغییر زیرساخت‌ها و تحول در نظام آموزشی دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: پس از پشت سر گذاشتن دوران توسعه عمرانی و گسترش کمی امکانات دانشگاه، باید بر روی شاخص‌های دیگری همچون مدیریت نیروی انسانی و بهره‌وری بهینه از امکانات و پتانسیل‌ها در مسیر فروش فناوری تمرکز کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی نقش نیروی انسانی را در تحول نظام دانشگاه آزاد اسلامی بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: کارکنان و اعضای هیأت‌علمی باید با دانشگاه عجین باشند و دانشگاه را از خود بدانند و در مسیر شکوفایی و تحول آن شریک باشند.

پورعباس با انتقاد از برون‌سپاری برخی خدمات دانشگاه، گفت: دانشگاه‌ها می‌توانند با هم‌اندیشی و بررسی امکانات و پتانسیل‌های خود، راه را برای بهره‌برداری بهینه از نیروهای مستعد، پژوهشگران و دانشجویان خود هموار کرده و در جهت اشتغال‌زایی و درآمدزایی حرکت کنند.

وی با اشاره به برنامه‌های سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در جهت هم‌افزایی بین واحدهای سراسر کشور، گفت: یکی از نخستین اقداماتی که می‌تواند در این مسئله تأثیرگذار باشد، طراحی و راه‌اندازی سامانه‌های یکپارچه برای کل واحدهای کشور است تا تمامی فرآیندهای این دانشگاه‌ها یکپارچه شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی هم‌افزایی را لازمه استفاده بهینه از منابع و امکانات واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد و گفت: در این دانشگاه و با توجه به امکانات خوبی که موجود است، می‌شود دست به تولید زد، زیرا همه چیز بر مبنای علم و دانش بنا نهاده شده است.

پورعباس از دانشجویان به‌ عنوان یک سرمایه بزرگ انسانی یاد کرد و گفت: از انرژی مثبت و توان این سرمایه گران‌بها می‌توان در جهت تولید فناوری، خدمت‌رسانی و تحول در جامعه بهره برد.

وی با بیان اینکه مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی ردیف بودجه دولتی نداشته و به‌ صورت اختصاصی اداره می‌شود، گفت: به همین منظور باید به سمت دانشگاه‌های نسل جدید که مبتنی بر دانش و تولید دانشگاهی با محوریت اقتصادی هستند، حرکت کنیم.

وی مجموعه مدارس سما را جزوی از پیکره دانشگاه آزاد اسلامی دانست و خاطرنشان کرد:‌ این مدارس می‌توانند به جای استفاده از نیروهای برون‌سازمانی برای تأمین ساختار خود، از پتانسیل انسانی مجموعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی بهره ببرند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد اشتغال برای دانش‌آموختگان را یکی از اهداف آتی دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد و گفت: به همین منظور دانشگاه‌های نسل چهارم در جهت تولید اشتغال برای دانش‌آموختگان خود حرکت خواهند کرد.

پورعباس خواستار بازنگری در قوانین دست و پاگیر و چابک‌سازی آن در جهت تسهیل فرآیندها در بدنه دانشگاه آزاد اسلامی شد و گفت: همه زحمت‌کشان این مجموعه در منافع آن سهیم هستند و در این راستا حرکت به سمت منابع جدید و هم‌افزایی دانشگاه آزاد اسلامی به سود تمامی فعالان این دانشگاه خواهد بود.

وی گام نهادن در مسیرهای جدید و اقدامات به‌ ظاهر کوچک را لازمه شروع حرکت‌های بزرگ دانست و گفت: باید از کوچک‌ترین پتانسیل‌ها و امکانات دانشگاه در جهت بهره‌برداری بهینه و درآمدزایی بهره بُرد و نگاه‌های کهنه و سنتی به این مقوله را کنار گذاشت.

توسعه‌ دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر کیفی‌سازی است​

پورعباس همچنین در حاشیه ششمین سمینار ملی آنالیز هارمونیک و کاربردها در سبزوار با بیان اینکه علوم ریاضی را باید همگام با روش‌های نوین و تکنولوژی روز دنیا به کار بست، گفت: تحقق این امر در گرو حرکت آموزش و پرورش و تحولی نو در این حوزه است. حوزه‌های آموزش و پرورش و آموزش عالی می‌توانند به صورت مشترک در این راه گام بردارند و زمینه‌ساز حرکتی نو در استفاده بهینه از علوم ریاضی باشند.

وی با اشاره به لزوم توجه بیشتر به علم ریاضی به‌ عنوان یکی از علوم پایه تأثیرگذار در اکثر رشته‌ها و حوزه فناوری، گفت: وجود درس ریاضی از سطوح ابتدایی آموزش و پرورش تا دروس تخصصی دانشگاهی نشان از اهمیت آن می‌دهد.

پورعباس با اشاره به اینکه سبزوار از دیرباز مهد علم و فرهنگ و معرفت بوده است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان نیز از واحدهای بسیار خوب در سطح کشور است که توانسته امکانات و پتانسیل‌های خوبی فراهم کند.

وی با بیان اینکه توسعه‌ دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر کیفی‌سازی است، اظهار داشت: در سال‌های آینده به سمت دانشگاه‌های نسل چهارم که همانا دانشگاه‌های اقتصادی، اجتماعی و علمی هستند و در مسیر توسعه علم و فناوری گام برمی‌دارند و بخش عمده‌ای از بودجه خود را با تولید و فروش فناوری به‌دست می‌آورند، حرکت خواهیم کرد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

نتایج نهایی ذخیره رشته‌های پزشکی ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

تعیین تکلیف ذخیره‌های زیر‌گروه پزشکی و رشته دامپزشکی

راهنمای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر طهماسب کاظمی مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شد

آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت در صورت کسب مجوزهای قانونی

دانشجویان دوره کاردانی بخوانند

غیبت دانشجویان شرکت‌کننده در آیین پیاده‌روی اربعین موجه شد

اعلام جزئیات برنامه هفته پژوهش سال 97/ تمرکز بر چالش‌های مهم کشور

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

نتایج آزمون EPT اعلام شد

فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از امروز

امکان بورسیه یک‌هزار و 300 نفر در دانشگاه تهران

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دی ماه برگزار می‌شود

4 هزار دانشجوی ایرانی در هند تحصیل می‌کنند

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

الزامات تعاملات علمی بین‌المللی دانشگاه‌ها چیست؟

70 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای مشغول به کار هستند

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

تحولات انقلابی در دانشگاه آزاد موجب حضور اساتید انقلابی در رده‌های مدیریتی شد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه