845004
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

جمعه , 13 بهمن 1396 ساعت 14:14

مدیرعامل بانک ملت خبر داد

افزایش تسهیلات بانک ملت به دانشگاهیان برای سفر به عتبات

مدیرعامل بانک ملت از افزایش تسهیلات این بانک به دانشگاهیان برای سفر به عتبات عالیات خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از لبیک، مدیرعامل بانک ملت با حجت الاسلام نجف نجفی روحانی، مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق دیدار و گفت‌وگو کردند.

حجت الاسلام نجفی روحانی، مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق گفت: سفر عتبات با اهمیت و تاثیر‌گذار است وزیارت امام حسین(ع) به گونه‌ای است که در روایات فرموده‌اند در حال تنگدستی، حتی نا‌امنی هم به زیارت امام حسین(ع) بروید، در حالیکه برای سفر عمره این چنین نیست.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق، خطاب به مسئولان بانک ملت گفت: کار شما بسیار کار پسندیده و تاثیر‌گذاری است، یعنی شما هرچه در این راه انجام می‌دهید هزینه نیست، بلکه سرمایه‌گذاری روی نسل جوان و آینده کشور است. دانشجو هم زمینه پذیرش خوبی دارد و هم آماده انتقال تاثیرات آن به دیگران است. خود شما نیز دانشجو بوده‌اید، همه مسئولان امروز، دانشجویان دیروز بوده‌اند. اگر می‌خواهید آینده کشور خوب شود، باید روی نسل جوان کار کنید.

وی با اشاره به اینکه روایت داریم اگر کسی یک درهم کمک کند تا کسی را به زیارت امام حسین(ع) بفرستد، چند برابرش را خدا به او می‌دهد، اضافه کرد: چه خوب است آنچه که برای شما در این عرصه مقدور است و اختیار قانونی دارید به این مسیر سوق دهید، چون این کار با هیچ فعالیت فرهنگی قابل قیاس نیست. کار شما بسیار با برکت و تاثیرگذار است و مقام معظم رهبری نیز به فعالیت های فرهنگی نگاه ویژه‌ای دارند.

همچنین حجت الاسلام محمدرضا فقیهی، رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان نیز در این دیدار با اشاره به همکاری بسیار نزدیک و خدمات ارزشمند بانک ملت به زایران دانشگاهی گفت: این حرکت فرهنگی با لطف و عنایت امام حسین(ع) و حمایت‌های بعثه مقام معظم رهبری، سازمان حج و زیارت و شمسا، هر روز رو به رشد بوده است و عوامل مختلفی داشته است که از جمله آن، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، هدایا و کتاب‌هایی است که بانک ملت در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

دکتر محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت نیز در این دیدار با اشاره به مسئولیت‌های اجتماعی و فرهنگی این بانک به عنوان یکی از بانک‌های بزرگ کشور گفت: یکی از کارهای ارزشمندی که از سال‌های گذشته وارد آن شده‌ایم، مشارکت در حرکت عظیم فرهنگی اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات است.

وی افزود: تاکنون نزدیک به ۱۱۰ هزار دانشگاهی با دریافت وام قرض‌الحسنه بانک ملت به عتبات عالیات اعزام شده‌اند و ما خداوند را بابت توفیق انجام این کار ارزشمند شاکریم و از سهیم‌شدن در ثواب زیارت و تحول و تغییراتی که در سفر عتبات برای دانشجویان ایجاد می‌شود به خود افتخار می‌کنیم.

بیگدلی با تأکید بر افزایش کمک‌های فرهنگی بانک ملت در سال گذشته به مجموعه ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: پرداخت وام قرض‌الحسنه، امکان تشرف دانشگاهیان به عتبات را تسهیل می‌کند، لذا ما قصد داریم این تسهیلات را در آینده توسعه دهیم و روز‌به‌روز علاقه‌مندی ما برای انجام این مسئولیت عظیم فرهنگی، بیشتر شده و امیدواریم انشاءالله بعد از این هم بتوانیم در این فعالیت فرهنگی مشارکت کنیم تا تعداد بیشتری از دانشجویان به این سفر معنوی اعزام شوند.

در پایان این دیدار به رسم یادبود و تقدیر و تشکر از زحمات مسئولین بانک ملت،از سوی بعثه مقام معظم رهبری،دو هدیه ویژه معنوی که شامل تربت حرم سیدالشهدا(ع) و انگشتری ارزشمند از سنگ مزار 70 ساله حرم امام حسین(ع)بود، به عوامل بانک ملت اهدا گردید.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

دکتر طهماسب کاظمی مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شد

آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت در صورت کسب مجوزهای قانونی

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

نتایج آزمون EPT اعلام شد

دانشجویان دوره کاردانی بخوانند

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

امکان بورسیه یک‌هزار و 300 نفر در دانشگاه تهران

تحولات انقلابی در دانشگاه آزاد موجب حضور اساتید انقلابی در رده‌های مدیریتی شد

4 هزار دانشجوی ایرانی در هند تحصیل می‌کنند

دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه نانو جزء 20 دانشگاه معتبر جهان است

چگونگی آمادگی در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌ نور

مراسم افتتاح دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان برگزار شد

ثبت‌نام آزمون كارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور آغاز شد

معرفی طرح‌های برگزیده ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها در هفته پژوهش

کشورهای شرقی در بسیاری از علوم فراتر از کشورهای غربی هستند

دانشگاه کردستان 4 دانشجوی دیگر به دانشگاه خائن اسپانیا می‌فرستد

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از امروز

فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی

چگونگی ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه