36594
يكشنبه  29  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دوشنبه , 18 دی 1396 ساعت 09:58

تمدید مهلت تکمیل اطلاعات فنی مسابقات رباتیک  امیرکبیر

مهلت پیش ثبت‌نام و تکمیل اطلاعات فنی هفتیمن دوره مسابقات بین‌المللی  رباتیک امیرکبیر (فیراکاپ آزاد ایران) تا 25 دی‌ماه 96 تمدید شد. 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سروش صادق‌نژاد رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا با اشاره به برگزاری هفتمین دوره مسابقات رباتیک این دانشگاه افزود: این رقابت علمی با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا از 11 تا 15 اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

دبیر مسابقات فیراکاپ آزاد ایران با اشاره به لیگ‌های این دوره از مسابقات، خاطر نشان کرد: این دوره از مسابقات در قالب 14 رشته مسابقات رباتیک و در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی متناسب با استانداردها و قوانین جهانی این مسابقات برگزار خواهد شد.

به گفته وی برگزیدگان این رقابت‌ها به مسابقات جهانی رباتیک فیرا 2018 که در اوایل ماه آگوست و در کشور دانمارک برگزار می شود، اعزام خواهند شد.

وی این مسابقه را یکی از کامل‌ترین مسابقات حال حاضر در ایران دانست که تمامی شاخه‌‌های رباتیک، اتوماسیون و هوش مصنوعی را در بر می‌گیرد.

صادق‌نژاد ایجاد جو نشاط و ترغیب دانش‌آموزان، دانشجویان و محققین به فعالیت‌های پژوهشی، تحقیقاتی و تیمی با الگوی پژوهش‌های کاربردی و دانش بنیان، ارتقاء دانش بومی در زمینه رباتیک و هوش مصنوعی در جهت ایفای نقش موثر در نظام نوآوری و فناوری کشور، فراهم ساختن بستر لازم برای عرضه ایده‌های جدید محققان و کمک به تجاری‌سازی آنها و همچنین بحث و تبادل نظر میان دانشگاهیان، محققان و صنعتگران را از دستاوردهای مهم این رویداد برشمرد.

وی خاطر‌نشان کرد: این جشنواره مطابق برنامه بلند‌مدت خود که بکارگیری ربات‌ها در صنعت و جامعه است، امسال با شعار "ربات‌ها در خدمت صنایع" برگزار می‌شود.

دبیر جشنواره بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد : مهلت پیش ثبت‌نام و تکمیل مدارک فنی تیم‌ها جهت حضور در این رقابت‌ها تا 25 دی ماه تمدید شده است. تیم‌های علاقه‌مند لازم است نسبت به ارسال مستندات فنی تیم و پژوهش‌های خود تا زمان اعلام شده اقدام کنند.

عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی رباتیک فیرا اضافه کرد: اعضا کمیته فنی این مسابقه از هم اکنون کار بررسی صلاحیت تیم‌های واجد شرایط حضور در این رقابت ها را آغاز کرده و در تلاش هستند تا نتایج را تا 30 دی ماه به اتمام برسانند.

وی افزود: ثبت‌نام نهایی تیم‌ها از 20 دی‌ماه آغاز و تا 20 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

صادق‌نژاد اضافه کرد: هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی رباتیک امیرکبیر (فیراکاپ آزاد ایران) با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزارت ورزش و جوانان و وزارت آموزش و پرورش و سایر نهادهای حامی خصوصی برگزار می‌شود و امید است تا با برنامه‌ریزی‌های در دست اقدام متخصصین این امر در کشور و شورای سیاست‌گذاری تشکیل شده در ذیل وزارتین در کوتاه‌ترین زمان بتوانیم به جمع‌بندی مطلوبی در خصوص نقشه راه این حوزه در کشور که یکی از مهمترین زمینه‌های ایجاد کارآفرینی، پژوهش و ارتباطات بین‌المللی در کشور است، برسیم.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

نتایج نهایی ذخیره رشته‌های پزشکی ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

تعیین تکلیف ذخیره‌های زیر‌گروه پزشکی و رشته دامپزشکی

راهنمای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر طهماسب کاظمی مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شد

آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت در صورت کسب مجوزهای قانونی

دانشجویان دوره کاردانی بخوانند

غیبت دانشجویان شرکت‌کننده در آیین پیاده‌روی اربعین موجه شد

اعلام جزئیات برنامه هفته پژوهش سال 97/ تمرکز بر چالش‌های مهم کشور

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

نتایج آزمون EPT اعلام شد

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

4 هزار دانشجوی ایرانی در هند تحصیل می‌کنند

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

امکان بورسیه یک‌هزار و 300 نفر در دانشگاه تهران

تحولات انقلابی در دانشگاه آزاد موجب حضور اساتید انقلابی در رده‌های مدیریتی شد

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دی ماه برگزار می‌شود

همکاری دانشگاه‌های اصفهان و عراق برای برگزاری دوره‌های آموزش زبان‌ فارسی

برگزاری دوره‌های مشترک بین‌المللی با همکاری استادان دانشگاه‌ تهران

الزامات تعاملات علمی بین‌المللی دانشگاه‌ها چیست؟

70 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای مشغول به کار هستند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه