678899
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 04 آبان 1395 ساعت 10:31

همایش شرق‌شناسی و مطالعات ایرانی در هند برگزار می‌شود

دومین همایش بین‌المللی شرق شناسی و مطالعات ایرانی توسط مرکز تحقیقات زبان فارسی دانشگاه اسلامی علیگر هندوستان و موسسه سفیران فرهنگی مبین ایران و با همکاری دانشگاه دولتی هرات افغانستان، دانشگاه خجند تاجکستان و دانشگاه دولتی ایروان ارمنستان از ۱۱ تا ۱۳ اسفند در هند برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا،دومین همایش بین‌المللی شرق شناسی و مطالعات ایرانی توسط مرکز تحقیقات زبان فارسی دانشگاه اسلامی علیگر هندوستان و موسسه سفیران فرهنگی مبین ایران و با همکاری دانشگاه دولتی هرات افغانستان، دانشگاه خجند تاجکستان و دانشگاه دولتی ایروان ارمنستان از ۱۱ تا ۱۳ اسفند در دانشگاه علیگر هند برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان تا 10 دی فرصت دارند در این همایش ثبت‌نام و آثار و مقالات خود را ارسال کنند. مقالات ارسال شده 10 روز بعد داوری و نتیجه آن به متقاضیان اعلام می‌شود. افرادی که بدون مقاله علاقه‌مند به شرکت در این همایش هستند نیز باید تا 10 بهمن در دبیرخانه همایش ثبت‌نام کنند.

فرصت ثبت‌نام در تور علمی این همایش از 25 دی تا 5 بهمن است. این تور از 6 تا 14 اسفند برگزار خواهد شد.

دبیرخانه مرکزی دومین همایش بین‌المللی شرق‌شناسی و مطالعات ایرانی در ایران است. این کنفرانس در کشورهای هند، تاجیکستان و افغانستان نیز دبیرخانه دارد.

رئیس همایش پروفسور آذرمیدخت صفوی، رئیس مرکز تحقیقات زبان فارسی دانشگاه علگیر هند و دبیر علمی آن پروفسور اصغر دادبه، استاد دانشگاه وچهره ماندگار حوزه زبان و ادبیات فارسی ایران و جهان است. همچنین 10 استاد برجسته از سراسر جهان به عنوان سخنران در این همایش حضور دارند.

کمیته علمی معتبر و هیات داوران بین‌المللی همایش بین‌المللی شرق‌شناسی و مطالعات ایرانی از سراسر جهان انتخاب شده‌اند و بررسی و پذیرش مقالات پژوهشگران را به عهده دارند.

این همایش دو محور ویژه و سمپوزیوم تخصصی در حوزه شرق شناسی، تاریخ و زبان فارسی با عنوان های «بررسی آثار، اندیشه‌های بیدل دهلوی» و «بررسی آرا و نظریات مستشرقان و اندیشمندان اسلامی» دارد. هم‌چنین کارگاه «آموزش تاریخ، تمدن و نسخه‌شناسی درهند» نیز در این همایش برگزار می‌شود.

هم‌اندیشی بین‌المللی در زمینه راهکارهای توسعه زبان فارسی در دنیای علم یکی از برنامه‌های این کنفرانس است که از دو مقاله برتر آن، با لوح و تندیس تقدیر می‌شود.

هم‌افزایی و تعامل با استادان و پژوهشگران برجسته بین‌المللی در همایش، ارائه گواهی‌نامه پذیرش معتبر علمی و بین‌المللی، ارائه مقاله در جایگاه بین‌المللی و از سوی دانشگاه خارجی، ارائه گواهی حضور و گواهی ارائه مقاله، امتیاز علمی و کسب نمره کامل، انتشار چکیده مقالات در کتابچه همایش و مجموعه مقالات پذیرفته شده به صورت لوح فشرده، شرکت در کارگاه، سمپوزیوم تخصصی و ارائه گواهی‌‌نامه در صورت درخواست، امکان چاپ مقالات در ژورنال‌های تخصصی معتبر Scopus&ISI & ISC، امکان نمایه‌سازی مقالات در پایگاه‌های استنادی معتبر داخلی و خارجی نیز از جمله خدماتی است در این همایش ارائه می‌شود. که در اختیار شرکت‌کنندگان در این همایش قرار می‌گیرند.

علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی http://Adabiatfarsi.com مراجعه و از کانال تلگرام http://Telegram.me/indiaconference آخرین اخبار و اطلاعات کنفرانس را دنبال کنند. پست الکترونیکی همایش نیز به آدرس http://info@adabiatfarsi.com است.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

دکتر طهماسب کاظمی مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شد

آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت در صورت کسب مجوزهای قانونی

اعلام جزئیات برنامه هفته پژوهش سال 97/ تمرکز بر چالش‌های مهم کشور

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از 29 مهرماه

نتایج آزمون EPT اعلام شد

دانشجویان دوره کاردانی بخوانند

امکان بورسیه یک‌هزار و 300 نفر در دانشگاه تهران

تحولات انقلابی در دانشگاه آزاد موجب حضور اساتید انقلابی در رده‌های مدیریتی شد

4 هزار دانشجوی ایرانی در هند تحصیل می‌کنند

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

چگونگی آمادگی در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌ نور

مراسم افتتاح دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان برگزار شد

ثبت‌نام آزمون كارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور آغاز شد

معرفی طرح‌های برگزیده ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها در هفته پژوهش

کشورهای شرقی در بسیاری از علوم فراتر از کشورهای غربی هستند

دانشگاه کردستان 4 دانشجوی دیگر به دانشگاه خائن اسپانیا می‌فرستد

مدرک سیدمهدی هاشمی سال 92 از سوی وزارت علوم تأیید شد

ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT از امروز

فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی

چگونگی ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه