26212
شنبه  26  آبان  1397
چهارشنبه , 07 مرداد 1394 ساعت 16:36

تفاوت‌ بنیاد باران و بنیاد امید ایرانیان از زبان عارف

عارف با بیان اینکه «بنیاد امید ایرانیان مکمل بنیاد باران است»، تأکید کرد: تفاوت این دو بنیاد در تاثیرگذاری بر دو نسل متفاوت است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان در آیین افتتاح دفتر این بنیاد در زنجان به طرح دو سؤال کلیدی درباره بنیاد امید ایرانیان و بنیاد باران که در افکارعمومی مطرح است پرداخت و گفت: سؤالات مختلفی در سطح افکارعمومی درباره انگیزه تأسیس بنیاد امید ایرانیان و تفاوت آن با بنیاد باران مطرح است که باید به این سؤالات پاسخ داد.

وی در ادامه به روند تأسیس بنیاد باران اشاره کرد و گفت: در اواخر سال 83 که دولت دوم اصلاحات رو به پایان بود، بحث‌های مفصلی شکل گرفت که تجربه ارزنده کسب‌شده در دولت اصلاحات چگونه در اختیار مدیران آینده قرار گیرد. بعد از بحث‌های طولانی تصمیم گرفته شد بنیاد باران برای احصای تجربیات دولت اصلاحات تأسیس شود و در نهایت این بنیاد در تابستان 84 مجوز فعایت گرفت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: در بنیاد باران خود را به مدیران میانی و ارشد دولت اصلاحات محدود کردیم و از جوانان غافل ماندیم؛ به همین دلیل در سال 86 بعد از بحث‌هایی طولانی با همفکران خود و جوانان تصمیم گرفتیم بنیاد امید را با محوریت جوانان و زنان تأسیس کنیم چون بر این باور بودیم که شرایط کشور به گونه‌ای است که امکان شکل‌گیری تشکل‌های فراگیر سیاسی وجود ندارد.

وی افزود: در اساسنامه و مرامنامه بنیاد امید، آگاهانه تأکید شده است تا 10 سال فعالیت سیاسی به‌صورت حزبی انجام ندهیم، البته نظر شخص خودم این است که بعد از 10 سال هم کماکان به صورت اتاق فکری برای مدیران اجرایی باشیم.

عارف تأکید کرد: بنیاد امید ایرانیان مکمل بنیاد باران است و از تجربیات مثبت بنیاد باران استفاده می‌کند و برخی نقصان‌های آن را جبران کرده و خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه «مبنای فعالیت‌های ما سیاست مبتنی بر اخلاق است»، خاطرنشان کرد: بنیاد امید ایرانیان اگرچه فعالیت سیاسی به‌صورت حزبی انجام نمی‌دهد، اما در تعیین راهبردها فعالیت دارد؛ به همین دلیل راهبردهای انتخابات مجلس آینده از سوی بنیاد امید ایرانیان تعیین می‌شود.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

از خداحافظی 14 استاندار تا توصیه جهانگیری به شیخ سلمان

از بازی باخت - باخت آمریکا تا بذل و بخشش آخوندی

از انتقاد رئیس‌جمهور به رسانه‌ها تا وعده‌های غیرقابل انجام

از گاف‌های آقای وزیر تا آزادی 5 مرزبان

از گاف‌های آقای وزیر تا آزادی 5 مرزبان

از انتقاد رئیس‌جمهور به رسانه‌ها تا وعده‌های غیرقابل انجام

از خداحافظی 14 استاندار تا توصیه جهانگیری به شیخ سلمان

از بازی باخت - باخت آمریکا تا بذل و بخشش آخوندی

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های شنبه 26 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های شنبه 26 آبان