88050
يكشنبه  25  آذر  1397
دوشنبه , 14 اسفند 1396 ساعت 11:01

یک مقام آگاه در وزارت امور خارجه: سخنان دکتر ولایتی درباره عراق تحریف شده‌است

یک مقام آگاه در وزارت امور خارجه گفت: روی صحبت آقای دکتر ولایتی دولت و مردم عراق بوده‌است و اینکه خود مردم عراق اجازه دخالت به بیگانگان نمی‌دهند، که متأسفانه برخی رسانه‌های عربی اینگونه برداشت کرده‌اند که ایران اجازه این کار را نمی‌دهد.

یک مقام آگاه در وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا در واکنش به برداشت های مختلف از اظهارات دکتر ولایتی مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری مبنی بر عدم اجازه دخالت لیبرال ها وکمونیست ها در امور کشور عراق گفت: برخی از برداشت ها به اشتباه منتشر شده است.

این مقام آگاه اظهار داشت: روی صحبت آقای دکتر ولایتی درباره اجازه ندادن به لیبرال‌ها و کمونیست‌ها برای حکومت در عراق، دولت و مردم عراق بوده است که خود مردم عراق اجازه این کار و دخالت را نمی‌دهند. متاسفانه برخی رسانه های عراق اینگونه برداشت کرده اند که ایران اجازه این کار را نمی‌دهد.

به گزارش " آنا" علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری که از 26 تا 29 بهمن برای انجام برخی دیدارهای رسمی به عراق سفر کرده بود در سخنرانی 28 بهمن خود، در کنفرانس تأسیس مجمع عراق وحدت اسلامی در بغداد گفت: "اجازه نخواهیم داد لیبرال ها و کمونیست ها در عراق حکومت کنند."

اظهاراتی که واکنش بسیاری را در عراق به دنبال داشت، بعد از انتشار این خبر و واکنش هایی که یکی از رسانه های عراقی با برداشت از رسانه های سعودی منتشر کرده بود برخی شیوخ اهل‌سنت عراق اعلام کردند بر خلاف ادعای برخی رسانه‌های داخلی و خارجی درباره نتیجه سفر مشاور مقام معظم رهبری به بغداد،" سخنان دکتر ولایتی موجب وحدت بیش از پیش میان مردم عراق شده است".

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه