478651
سه شنبه  22  آبان  1397
شنبه , 10 مهر 1395 ساعت 16:39

عضو شورای عالی حل اختلاف قوای سه‌گانه: کسی که کارآمدی نظام را کاهش می‌دهد به اسلام و روحانیت ضربه می‌زند

عضو شورای عالی حل اختلاف قوا گفت: یکی از اهداف کلیدی دشمنان این است که افرادی در مسئولیت‌ها قرار گیرند که به کارآمدی نظام لطمه وارد کنند.

به گزراش گروه سیاسی خبرگزاری آنا،حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی عضو شورای عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه گفت: در اجلاس دبیران استان‌های سراسر کشور حزب موتلفه اسلامی با اشاره به مهمترین و خطیرترین مسئولیتی که امروز در کشور وجود دارد اظهار داشت: مهمترین مسئولیت در کشور این است که قدمی برای ارتقای کارآمدی نظام جمهوری اسلامی برداریم زیرا اگر به عزت اسلام عاقلانه فکر کنیم می‌بینیم که مهمترین اقدام برای عزت اسلام این است که برای کارآمدی نظام جمهوری اسلامی بیش از گذشته تلاش کرد.

وی با بیان اینکه مساله روحانیت بسیار مهم است و اگر روحانیت ارتقاء پیدا کند مسائل مختلفی حل می‌شود تاکید کرد: ارتقاء جایگاه نظام یعنی ارتقاء روحانیت و مرجعیت و فقاهت؛ ارتقاء کارآمدی نظام یعنی اینکه به سمت پیشرفت حرکت کرده و به سمت عدالت برویم.

عضو جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: اگر امروز مسائل و مشکلات امت اسلامی در عراق و سوریه و فلسطین مد نظر ما است و می خواهیم مشکلات آنها حل شود باید برای کارآمدی نظام قدم برداریم.

وی افزود: کسی که کارآمدی نظام را کاهش می‌دهد به اسلام و روحانیت ضربه می‌زند و با اینکار تهدیدات جامعه اسلامی بیشتر می‌شود.

ابوترابی فرد گفت: یکی از اهداف کلیدی دشمنان این است که افرادی در کشور در مسئولیت‌هایی قرار گیرند که به کارآمدی نظام لطمه وارد کنند. این که شخصی در جایی قرار گیرد که نمی‌تواند کارآمدی داشته باشد با آموزه‌های دینی در تضاد است.

عضو شورای عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه عنوان کرد: یکی از کارهایی که می‌تواند کارآمدی نظام را بیشتر کند این است که به جای کار فردی کار تشکیلاتی انجام داد زیرا اثر گذاری آن بیشتر است و هر کاری را با انسجام و تشکیلات انجام دهیم کارآمدی ان بیشتر است و قرآن کریم نیز بر این موضوع تاکید دارد.

وی افزود: هر تشکیلاتی یک رهبری و مدیریتی دارد و به همین دلیل در مقابل هر نوع مساله‌ای پاسخگو است و متاسفانه یکی از چالش های نظام فقدان تشکیلات کارامد گسترده در کشور است .

ابوترابی فرد در ادامه با اشاره به شاخصه‌های تشکیلاتی که کارآمدی دارد گفت: یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های کارآمدی تشکیلات این است که مسئولیت‌ها در سازمان به اهلش سپرده شود و هرچه قدر اهلیت فرد در کار تشکیلاتی بیشتر باشد کارآمدی فرد بیشتر می شود.

عضو جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: امروز اگر می‌بینیم ایران در منظقه و جهان اقتدار دارد زیرا مقام معظم رهبری خلف صالح امام خمینی (ره) هستند و اگر ایشان اهلیت رهبری نداشت الان این اقتدار نبود.

وی افزود: اهلیت باید در کل بدنه مدیریتی نظام از سطوح بالا تا کوچکترین سطح مدیریتی اعمال شود.

عضو شورای‌عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه بیان داشت: دومین شاخصه تشکیلات کارآمد که مغفول مانده است علم است. قران در آیات مختلفی تاکید دارد که اگر علم ندارید حرکت نکنید.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

از خداحافظی 14 استاندار تا توصیه جهانگیری به شیخ سلمان

از استرداد اموال بابک زنجانی تا آبروریزی برای لیبرال دموکراسی

روایت یکی از فاتحان لانه جاسوسی از سرنوشت دیگر دانشجویان

ائتلاف سعودی در سراشیبی سقوط

از آینده مبهم تهران با آخوندی تا گرفتاری دولت به روزمرگی

از بازی باخت - باخت آمریکا تا بذل و بخشش آخوندی

روایت یکی از فاتحان لانه جاسوسی از سرنوشت دیگر دانشجویان

ائتلاف سعودی در سراشیبی سقوط

از آینده مبهم تهران با آخوندی تا گرفتاری دولت به روزمرگی

از استرداد اموال بابک زنجانی تا آبروریزی برای لیبرال دموکراسی

از خداحافظی 14 استاندار تا توصیه جهانگیری به شیخ سلمان

از بازی باخت - باخت آمریکا تا بذل و بخشش آخوندی

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه 22 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه 22 آبان